Surfwave v Brandýse otevírá svou pátou sezónu!

První umělá surfová vlna u nás Surfwave.cz v Brandýse nad Labem zahajuje svou pátou sezónu! Vlna je vybudována na řece v areálu vodních sportů přímo pod Brandýským zámkem a je vhodná i pro úplné začátečníky. Tady je úvodní info k letošní sezóně.

Od roku 2014 máme díky partě okolo SURFWAVE.CZ první surfový spot v Čechách. Když dostanete chuť jít si zasurfovat, nemusíte cestovat stovky kilometrů k nejbližšímu oceánu, ale uděláte si výlet do Brandýsa nad Labem. Vlna je postavena jako první překážka ve vodáckém kanále a je velmi snadno přístupná. Na rozdíl od vln v oceánu se nehýbe a zůstává stále na jednom místě. Také o ní nemusíte „bojovat“ s dalšími surfaři, ale prostě počkáte až na vás přijde řada. Je 4 metry široká a cca 80 cm vysoká. Dá se do ní napádlovat a udělat take off nebo nastoupit přímo na prkno z druhé strany. To vše z ní dělá ideální vlnu pro začátečníky.

Vlna je otevřena každý všední den v čase od 18 do 20h, o víkendech a svátcích od 14 do 16h. Přímo u vlny je půjčovna speciálního vybavení (pěnová prkna s velkým výtlakem a tvarem vhodným pro river surfing a neopreny Quiksilver / Roxy). Jediné, co je potřeba si přinést, jsou boty do vody (stačí staré kecky), ručník a plavky. Každý den je na vlně instruktor, se kterým můžete absolvovat surfovou lekci. Novinkou letošní sezony jsou hodiny vyhrazené pouze pro děti, které surfují každý čtvrtek od 16 do 18h pod dohledem dvou instruktorů. 

Ceny jsou vždy za celou session, která trvá 2 hodiny:

  • Vstup 300 Kč
  • Půjčení surfu 200 Kč
  • Půjčení neoprenu 150 Kč
  • Surfová lekce 990 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)
  • Surfing pro děti (ČT 16-18h) 490 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)

Vlnu si lze po osobní domluvě pronajmout i soukromě.

V bezprostřední blízkosti vlny je zrekonstruovaný renesanční zámek s krásnou zahradou a příjemná cyklostezka podél Labe, takže ani surfařův doprovod se nudit nebude. Sezóna trvá do konce září, tak to přijeďte omrknout…

Aktuální info sledujte na kanálech Surfwave.cz:

napsal

Honza Maršík
Další články autora

zveřejnil

Freeride.cz SURF
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..