Surfwave v Brandýse otevírá svou pátou sezónu!

První umělá surfová vlna u nás Surfwave.cz v Brandýse nad Labem zahajuje svou pátou sezónu! Vlna je vybudována na řece v areálu vodních sportů přímo pod Brandýským zámkem a je vhodná i pro úplné začátečníky. Tady je úvodní info k letošní sezóně.

Od roku 2014 máme díky partě okolo SURFWAVE.CZ první surfový spot v Čechách. Když dostanete chuť jít si zasurfovat, nemusíte cestovat stovky kilometrů k nejbližšímu oceánu, ale uděláte si výlet do Brandýsa nad Labem. Vlna je postavena jako první překážka ve vodáckém kanále a je velmi snadno přístupná. Na rozdíl od vln v oceánu se nehýbe a zůstává stále na jednom místě. Také o ní nemusíte „bojovat“ s dalšími surfaři, ale prostě počkáte až na vás přijde řada. Je 4 metry široká a cca 80 cm vysoká. Dá se do ní napádlovat a udělat take off nebo nastoupit přímo na prkno z druhé strany. To vše z ní dělá ideální vlnu pro začátečníky.

Vlna je otevřena každý všední den v čase od 18 do 20h, o víkendech a svátcích od 14 do 16h. Přímo u vlny je půjčovna speciálního vybavení (pěnová prkna s velkým výtlakem a tvarem vhodným pro river surfing a neopreny Quiksilver / Roxy). Jediné, co je potřeba si přinést, jsou boty do vody (stačí staré kecky), ručník a plavky. Každý den je na vlně instruktor, se kterým můžete absolvovat surfovou lekci. Novinkou letošní sezony jsou hodiny vyhrazené pouze pro děti, které surfují každý čtvrtek od 16 do 18h pod dohledem dvou instruktorů. 

Ceny jsou vždy za celou session, která trvá 2 hodiny:

  • Vstup 300 Kč
  • Půjčení surfu 200 Kč
  • Půjčení neoprenu 150 Kč
  • Surfová lekce 990 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)
  • Surfing pro děti (ČT 16-18h) 490 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)

Vlnu si lze po osobní domluvě pronajmout i soukromě.

V bezprostřední blízkosti vlny je zrekonstruovaný renesanční zámek s krásnou zahradou a příjemná cyklostezka podél Labe, takže ani surfařův doprovod se nudit nebude. Sezóna trvá do konce září, tak to přijeďte omrknout…

Aktuální info sledujte na kanálech Surfwave.cz:

napsal

Honza Maršík
Další články autora

zveřejnil

Freeride.cz SURF
Další články autora

Další zajímavé články

V Corraleju na Fuerteventuře hrozí surfová katastrofa

Občas je potřeba se pochlapit/poženit a... podepsat petici! Zvlášť když nám ilumináti chtějí postavit mezi čtyři fantastické surfové spoty, které jsou nám Čechům velmi dostupné, přístav na obří výletní lodě. Rozšíření přístavu v Corraleju na severním pobřeží ostrova Fuerteventura navždy vypne čtyři spoty, od začátečnické waikiki style v přístavu, po legendární nekonečný righthander Los Lobos.

Vans Triple Crown se blíží! Přečtěte si jak bude letos digitální závod vypadat

Důležitost a prestiž série Triple Crown se v surfovém světě nedá přecenit. Je to taková Nobelova cena surfingu, udělená za extrémní přínos společnosti skrze zkrocení těch nejděsivějších vlnových příšer. Pro nás smrtelníky je North Shore ostrova Oahu asi tak přívětiví, jako sedavé zaměstnaní pro člověka trpícího hemeroidy. Navzdory tomu každý, kdo ve světě skluzu na polyurethanu něco znamená, jede na zimní sezonu na Sedmi-mílový zázrak(tak se North Shore nazývá) a nejděsivější vlny světa krájí. Triple Crown je dlouholetou tradicí myticky opředená série tří závodů, která proběhne na třech památných spotech- Pipeline, Sunset a Haleiwa. Titul vítěze Triple Crown sedí, co se prestiže týče, hned pod titulem světového šampiona/k série WSL. Je to nezvratný důkaz, že surfař a surfařka dosáhla absolutní virtuozity svého sportu. Atlet/ka tím navždy vstupuje do surfového panteonu bohů a mana z ní/něj srší na všechny strany! Leto se Vans Triple Crown opět pojede digitálně! Co to je, a jak se můžete příhlásit čtěte níže.

Poslední kvalifikační zastávka Haleiwa Challenger Series dneškem začíná

Pokud najdete ve svých nabitých programech čas sledovat WSL závody, klobouk dolů. Pokud k tomu všemu stíháte ještě sledovat nižší soutěže, jste pro mě absolutní legendy. Pokud tak jako já nestíháte kvalifikační soutěž sledovat, tento článek vás doufejme provede tím nejdůležitějším. Zároveň vás připraví na nadcházejících 14 dní, při kterých se vyplatí sledovat závody na vlně Haleiwa na Oahu na Hawaii. Kulminuje na nich letošní kvalifikační série WSL, a rozdá se na ní 12 pánských a 6 dámských vstupenek do hlavní soutěže WSL.