Surfwave v Brandýse otevírá svou pátou sezónu!

První umělá surfová vlna u nás Surfwave.cz v Brandýse nad Labem zahajuje svou pátou sezónu! Vlna je vybudována na řece v areálu vodních sportů přímo pod Brandýským zámkem a je vhodná i pro úplné začátečníky. Tady je úvodní info k letošní sezóně.

Od roku 2014 máme díky partě okolo SURFWAVE.CZ první surfový spot v Čechách. Když dostanete chuť jít si zasurfovat, nemusíte cestovat stovky kilometrů k nejbližšímu oceánu, ale uděláte si výlet do Brandýsa nad Labem. Vlna je postavena jako první překážka ve vodáckém kanále a je velmi snadno přístupná. Na rozdíl od vln v oceánu se nehýbe a zůstává stále na jednom místě. Také o ní nemusíte „bojovat“ s dalšími surfaři, ale prostě počkáte až na vás přijde řada. Je 4 metry široká a cca 80 cm vysoká. Dá se do ní napádlovat a udělat take off nebo nastoupit přímo na prkno z druhé strany. To vše z ní dělá ideální vlnu pro začátečníky.

Vlna je otevřena každý všední den v čase od 18 do 20h, o víkendech a svátcích od 14 do 16h. Přímo u vlny je půjčovna speciálního vybavení (pěnová prkna s velkým výtlakem a tvarem vhodným pro river surfing a neopreny Quiksilver / Roxy). Jediné, co je potřeba si přinést, jsou boty do vody (stačí staré kecky), ručník a plavky. Každý den je na vlně instruktor, se kterým můžete absolvovat surfovou lekci. Novinkou letošní sezony jsou hodiny vyhrazené pouze pro děti, které surfují každý čtvrtek od 16 do 18h pod dohledem dvou instruktorů. 

Ceny jsou vždy za celou session, která trvá 2 hodiny:

  • Vstup 300 Kč
  • Půjčení surfu 200 Kč
  • Půjčení neoprenu 150 Kč
  • Surfová lekce 990 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)
  • Surfing pro děti (ČT 16-18h) 490 Kč (cena zahrnuje vše - vstup, půjčení vybavení a služby instruktora)

Vlnu si lze po osobní domluvě pronajmout i soukromě.

V bezprostřední blízkosti vlny je zrekonstruovaný renesanční zámek s krásnou zahradou a příjemná cyklostezka podél Labe, takže ani surfařův doprovod se nudit nebude. Sezóna trvá do konce září, tak to přijeďte omrknout…

Aktuální info sledujte na kanálech Surfwave.cz:

napsal

Honza Maršík
Další články autora

zveřejnil

Freeride.cz SURF
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: Martin Smékal nejen o vzniku dokumentu Between Fjords

Filmy se surfovou tématikou české výroby (kupodivu) nevznikají zrovna často. A když vznikají, tak u toho je téměř vždy Martin Smékal. Po dvou úspěšných dokumentech Choose Your Wave a No Wave Back přichází jeho další, v pořadí už třetí počin. Tentokrát se díky dokumentu Between Fjords podíváme na drsný Island a trailer i fotky od Petra Hricka napovídají, že opět půjde o audiovizuální zážitek, který si jednoduše nesmíte nechat ujít. Premiéra se rychle blíží, a proto jsme pána režiséra vyzpovídali a otázkami vůbec nešetřili.

Vyprávění o King of Surf 2020 na Nákle

Náklo je štěrkovna s rozlohou kolem 100 hektarů nedaleko obce Náklo pár kilometrů na severozápad od Olomouce. Na kraji jezera obří rypadlo denně vytěží tisíce tun štěrku, roztřídí a naloží na remorkér. Ten ho odveze na druhou stranu jezera, kde si ho vezmou na starost další bagry a náklaďáky. To všechno se ale děje na opačném břehu. Jižní cíp jezera už patří wakesurfingu. Na břehu tady poslední rok během několika měsíců vyrostlo komplet zázemí v původně lodních kontejnerech - bar s kuchyní a terasou, záchody i sprchy. Tady se poslední víkend v srpnu pojede další ročník závodu King of Surf.

Blíží se několikadenní Roxy Training Camp v Praze

Parta ROXYmovement si připravila další akci, a tentokráte vícedenní. Původně se podobný program měl konat v červnu ve Francii během Roxy Czech & Slovak Surf Championship, protože se ale akce nekonala, vymyslely organizátorky podobný program v Praze. Ten je nabitý surf yogou, surf fitness, tréninky plavání a mnohým dalším!