Torren Martyn na výletě v Irsku a Skotsku

Oh yes daddy fuck me sideways! Tahle věta přesně vystihuje moje pocity z novýho dobrodružnýho surf filmu staring Torren Martyn! Snímek se jmenuje LOST TRACK Atlantic a vypráví příběh dvou Australanů v dodávce, která je narvaná twin finama a dovednostma klouzat po vodě s lehkostí a s grácií!

Torren Martyn v roce 2019 vyhrál WSL ocenění za nejstylovějšího surfaře roku (asi ty tupci nekoukaj na mojí footage z Čunova!), a to odměnou za jeho gliding ve snímku “Tesoro Entorado”. Udájně si v Santa Monica vyzvedl trofej, přivázal si ji za opasek a pak v mírném záklonu, v postoji s nohama stylově u sebe, dojel na svém twinnie fishy až domů do Byron Bay. Torren v Byron Bay bydlí v zelené maringotce a připomíná svým životním stylem Bilba Pytlíka. Naštěstí ho, tak jako Bilba, volají dálavy a dobrodružství! Štěstí je to hlavně pro nás diváky.

Torren se svým dětským kámošem Ishkou Folkwellem (Ishka znamená v Irštině voda), který je příhodně vynikajícím filmařem a editorem, tráví čas cestováním po světě a natáčením naprosto fantastických surfových filmů. Torren v Evropě dlouho nebyl. Naposledy se k nám podíval před devíti lety, kdy si s kámošema pořídili v Mnichově starý Opel Astra a ožrali se na Oktoberfestu. Torren si pak v Hossegoru ustřelil meniskus a letěl domů. S Evropou má tedy ještě pár nevyřízených účtů. LOST TRACK Atlantic je první ze čtyř filmů, které sledují putování dvojice po vlnách Atlantiku - od Skotska až po Sene.  

No, a co vznikne, když hodíte do klobouku nejstylovějšího surfaře světa, brilantního audio-vizuálního tvůrce, pár netradičních twin fin sticků, nepopsatelně krásnou skotskou přírodu a dva týpky, se kterýma bych jel na surf trip i kdyby mě to stálo obě ledviny? Ano, odpověď je: orgasmus jednoho zoufalce v pražském panelovém domě.

A taky jeden zatraceně dobrej surfovej film, kterej vás dojme, pobaví, inspiruje, nakopne a přiměje snít o dobrodružstvích ve vzdálených divokých končinách!

Torren Marty IG:

Napsal Torrenův nejlepší kámoš

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Trofej z Boost Mobile Margeret River pro si odnáší Tatiana Weston-Webb a Filipe Toledo

Boost Mobile Margaret River Pro presented by Corona je za námi. Ve West Oz zvítezili Filipe Toleda a Tatiana Weston-Webb. Je to historicky podruhé, kdy dámskou i pánskou část jedné z prestižních zastávek WSL vyhráli zástupci jedné národnosti. Brazilská smečka se zdá být nezastavitelná. Zastávka odstartovala neuvěřitelnými XL podmínkami na Main Breaku a závod přinesl několik nezapomenutelných momentů. Zkraťte si čekání na další zastávku na Rottnest Island krátkým shrnutím závodu.

Mrkněte na krásný artový film Daleko od oceánu od dua Karkys a Adam Svoboda

Artová krátkometrážní lahůdka Daleko od oceánu vypráví příběh muže, co se jmenuje Adam. Adam žije v Čechách a je surfař. Adam ví, že čechy a surfování nejdou moc dohromady, a tak jezdí se surfovým prknem na sněhu. Tento inovativní koncept by se dal poměrně snadno streamlinovat a monetizovat: na prkno by se zamozřejmě musela noha nějakým způsobem upevnit, prkno by se nejspíš trochu zploštělo, hrany by se naostřily... jo počkej chvíli.

Mark Healey vyhrál O’Neill Wave of the Winter 11X Award

O’Neill Wave of the Winter 11X je jedenáctý ročník prestižního klání o nejlepší vlnu sezóny, vzniknuvší kolaborací forecastingové platformy Surfline a surfového giganta O’Neill. Koncept klání je veskrze digitální. Účastníci zasílají záběry odjetých vln na několika spotech na North Shore Oahu. Jmenovitě především Pipeline, Backdoor, Off the Wall, Sunset, Haleiwa a Outer Reefs. Čtveřice legendárních sudích následně určí, kdo odjel na North Shore vlnu sezóny. Vlna sezóny se většinou pozná tak, že po jejím shlédnutí jdete rovnou do sprchy. Vítěz vstupuje do surfové síně slávy, získává neutuchající respekt globální komunity jezdců na polyurethanu a přízeň všech hulu tanečnic s kokosy místo bikin.