V Honolua Bay startuje nová WSL sezóna závodem Maui Pro presented by ROXY!

První velký swell podzimu dorazil na severozápadní pobřeží Havajských ostrovů právě akorát na začátek akce Maui Pro presented by ROXY. Právě tímhle závodem oficiálně odstartuje World Surf League (WSL) Championship Tour pro sezónu 2021, která se vrací po zrušení loňského ročníku kvůli pandemii COVID-19.

Kdo alespoň trochu sleduje svět profesionálního surfingu, ten ví, že organizace World Surf League (WSL) kvůli koronavirové pandemii kompletně zrušila nejprestižnější sérii surfových závodů WSL Championship Tour 2020. Od loňského prosince, kdy proběhly právě dva poslední contesty na Havaji, se nejel ani jeden závod. O to víc se pozornost všech fanoušků surfingu vrací znovu do Pacifiku, kde startuje ženské Maui Pro presented by ROXY a za pár dní začne taky legendární mužský Billabong Pipe Masters na Oahu!   

"Je úžasné zahájit tour zrovna tady v Honolua Bay na Maui," řekla úřadující čtyřnásobná šampionka WSL a Havajčanka Carissa Moore. "Obvykle musíme na první závod roku cestovat do Austrálie, takže začít doma na jednom z mých lokálních spotů je super.”

Honolua Bay je právem považována za jednu z nejlepších vln nejen na Havaji, ale i v celém světě. "Včera během freesurfingu byly k vidění jedny z nejlepších jízd, které jsem tady kdy zažila, bylo to naprosto úžasné," řekla Caroline Marks, americká olympijská kvalifikantka a druhá z CT 2019.

Pro dvojnásobnou WSL šampionku Tyler Wright znamená Maui Pro návrat k soutěžnímu surfování poté, co kvůli nemoci chyběla většinu roku 2019. Loni získala právě v tomto závodu po dlouhé pauze druhé místo a teď tedy zahájí svoji sezónu tam, kde naposledy skončila. Titul z loňského roku bude obhajovat Australanka Stephanie Gilmore. Mrkněte na sestřih loňského finálového heatu:

Maui Pro pres. by ROXY Round 1 Matchups:

Heat 1: Lakey Peterson (USA), Nikki Van Dijk (AUS), Keely Andrew (AUS)
Heat 2: Caroline Marks (USA), Isabella Nichols (AUS), Tyler Wright (AUS)
Heat 3: Carissa Moore (HAW), Bronte Macaulay (AUS), Bettylou Sakura Johnson (HAW)
Heat 4: Stephanie Gilmore (AUS), Malia Manuel (HAW), Macy Callaghan (AUS)
Heat 5: Sally Fitzgibbons (AUS), Johanne Defay (FRA), Brisa Hennessy (CRI)
Heat 6: Tatiana Weston-Webb (BRA), Courtney Conlogue (USA), Sage Erickson (USA)

Pro více informací a live přenos sledujte WorldSurfLeague.com nebo tady:

Další zajímavé články

Zítra začíná třetí zastávka WSL: 2021 Rip Curl Narrabeen Classic

Přidání Narrabeenu jako zastávky do letošní tour nikoho nepřekvapilo. Pro mladší surfaře, odkojené na high-resolution WSL contentu, může být Narrabeen lehkou záhadou. Pro starší střelce, kteří zažili ještě IPS (International Proffesional Surfing) nebo ASP (Association of Surfing Pros) má Narrabeen nepostradatelnou nutriční hodnotu! Mezi lety 1974 a 1999 se v Narrabeenu děly věci mezi crestem a troughem (nejvyšší a nejnižší body amplitudy oceánské vlnění), nad kterými zůstává rozum stát!

Carissa Moore a Italo Ferreira zvítězili v Newcastlu

Druhá zastávka letošní WSL tour v Newcastlu, jejíž organizátoři (nepříznivým pandemickým podmínkám navzdory) zprostředkovali neuvěřitelnou podívanou, před pár dny skončila. Žlutý trikot vítězů převezme Carrissa Moore a Italo Ferreira, kteří v Newcastlu zlikvidovali konkurenci! Závidím těm z vás, co tento týden makali na noční a event v Newcastlu shlédli v jeho celistvosti. Pro nás ostatní jsme připravili krátké úderné shrnutí nejdůležitějších okamžiků závodu!

Yago Dora se v editu Ciclo sociálně distancoval od gravitace a podobných zbytečností

Vysloužil si za něj nominaci do Stab edit of the year