V pátek 18.3. přijďte na 2. reprezentační ples českého surfingu!

Všimnul si někdo z vás, jak ten čas letí? Jak nám ty ratolesti rychle rostou? Není tomu dávno, co se nám surfing plácal v blátě s ostatními kontrakulturami. Pobudové a volnomyšlenkáři zamořovali pláže a jejich drsný, edgy sexappeal lákal maminky a dcery ctihodných občanů k nekalostem. Dnes už je i surfař ctihodný občan. Dnes už je surfař lékař, právník aj ornitolog. Český svaz surfingu tento přerod podchytil včas a již podruhé nám nabízí večer plný zábavy na úrovni. Nažehlete puky, nablanšírujte stojáčky, naplňte placatky a nabruste podpatek! Čeká nás ples! Terezie Dvořáčková moc času na rozhovory nemá, kvůli nám si ale udělala místo v harmonogramu. Přečtěte si, co nám organizátorka plesu pověděla.

foto: Pavel Mikeska

Ahoj Terezie, jak se máš, čím se teď zabýváš, jaké máš nové koníčky?

Čau Janku, ladím outfit, šetřím játra a trénuju taneční kroky na další Reprezentační ples českého surfingu! A shodou okolností ho taky trochu organizuju. Mám teď pauzu od sportu kvůli zranění, tak se aspoň nenudim!

Jak vznikla myšlenka Surfového plesu a co vás přimělo tuhle lahůdku zopakovat?

Už dlouho jsme se bavili nad představou, co se stane, když českýmu rybníčku serfařů nabídneš trochu kultury. A i když jsme moc nevěděli, co očekávat, první ročník měl fakt úspěch a už před začátkem plesu bylo beznadějně vyprodáno (na fotogalerii se můžete mrknout tady). 

Takže jsme se rozhodli pokračovat v tradici. Loni nám to ale nevyšlo kvůli situaci a i letos jsme museli termín přesouvat. Tak jsme moc rádi, že tuhle akci můžeme pod záštitou Českého svazu surfingu pořádat. Tímto moc děkujeme i našim dlouhodobým partnerům, kterými jsou Corona a Jägermeister.

foto: Pavel Mikeska

Ples vnímám trochu jako kulminaci všech aktivit Pražského serfového klubu, je to tak? Jak bys zhodnotila vaši současnou činnost?

Ty jo, pro mě je to spíš další z našich větších akcí trochu odlišnýho formátu. Jsme aktivní v průběhu celého roku, ať už pořádáme letní akce jako závody v pádlování, Grilča&čilča nebo podzimní narozky. Snažíme se prostě nabídnout vnitrozemskejm serfařům dobrej program v jejich oblíbený komunitě kdykoliv, kdy zrovna nejsou u oceánu. Což je ostatně i celej smysl Pražskýho serfovýho klubu

Letos se toho navíc děje spousta novýho, viz Českej pohár nebo Vlny Štvanice. Je super, že se s PSK můžeme na realizaci těchto projektů podílet a pořád je co dělat.

Dokážeš si představit lepší místo na tokání a námluvy? Mám na ples přijít s přítelkyní, nebo ji o něm neříkat a předstírat, že jedu za rodiči?

Popravdě nedokážu a dost se těšim na to, co se tam zase letos bude dít. Ale co se stane na plese zůstane na plese! Nechceš spíš radši poslat jen přítelkyni, ať se trochu pobaví bez dozoru?

foto: Pavel Mikeska

Myslíš, že si subkultura hygienu nedodržujících, plážových povalečů zaslouží takovouhle gala parádu?

Serfaři a serfařky, co na jeden večer vylezou z věčně vlhkejch neoprenů a zatuchlejch dodávek, umyjou se (snad) a pěkně se oblečou? To chceš!

Jsem zvědavá, jak to zvládne především banda, co přiletí teprv ve středu ze Srí Lanky ze třetí zastávky poháru.

foto: Pavel Mikeska

Na co se můžeme těšit? Co bys vzkázali těm pár bláznům, kteří ještě nemají lístek?

Bude živá kapela i DJ, spousta prostoru pro klasické i jiné tance včetně oblíbené taneční školy… Nechci to všechno prozrazovat! 

foto: Pavel Mikeska

Kupujte lístky než bude pozdě a vidíme se v pátek!

V pátek se zkapalní

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články