Vlny v létě 2020? Nejlíp u oceánu, žejo!

Corona bezesporu spojila český vnitrozemský surfaře - jednodenní až týdenní akce jsou vám k dispozici na celé léto a po celé republice. To je boží a my tomu tleskáme! Ale co jestli se vám po vlnách vážně stýská? Nevěšte hlavu, možnosti tu i letos v létě jsou!

Hranice většiny evropských surfových destinací se již otevřely, další budou následovat a ve Francii a ve Španělsku, kam se může už teď, nepotřebujete ani při vstupu, ani při návratu do České republiky prokazovat negativní testy na covid ani absolvovat karanténu.

Na severu Španělska v Asturias byl výskyt koronaviru ve srovnání se španělským průměrem nízký i v nejhorším období coronakrize a již tři měsíce ve správní oblasti, kam spadá česká surfová základna WildHouse, nepřibyl žádný pozitivní případ. A ty vlny? Většinu času mají instruktoři Terez a Matěj lineup víceméně sami pro sebe! Léto je ideální období pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří kromě času stráveného ve vodě na opravdových vlnách mohou trénovat suchou přípravu mezi lekcemi či sessions, a to s výhledem zároveň na majestátní Picos de Europa a oceán přímo od surfhousu.

WildHouse je pro letošek připraven tak, aby si hosté mohli užít svou dovolenou u vln na maximum, aniž by museli mít strach z nákazy. Právě tady se dá na strasti uplynulých měsíců dobře zapomenout. A to hlavně, když vás to ve vodě pořádně propláchne!

Kromě lekcí pro úplné začátečníky i mírně pokročilé můžete na WildHousu využít takzvaného guidingu, při kterém jste vy a maximálně další tři pokročilí na lekci ve vodě se zkušeným instruktorem - ideálně Matějem Novákem - který se vám věnuje nejen po stránce vlastního ježdění, ale také vysvětlí pravidla etikety i vás učí, jak číst pláž a hladinu vody tak, abyste byli čím dál tím samostatnější. Holky, dívky a ženy se již tradičně v Lastres sejdou na jedinečném kempu, kde se pod vedením Terezy Vlkové uplatňuje speciální metodika, odbourává se strach z vody a vln, jiné týdny jsou zase vyhrazeny rodinám s dětmi.

Vy všichni si kromě surfování můžete užít také výlety do hor, po rozeklaných útesech na pobřeží a na majáky! Jeden z tradičních výletů míří k místnímu shaperovi, který vám ukáže, jak se vyrábějí surfová prkna, podívat se můžete na místa, kde se natáčel první český big wave dokument No Wave Back a pochutnáte si na místních specialitách, které Asturias přinesly neobvyklou hustotu michelinských hvězd.  A to vám zase dobije energii na sjíždění vln další den..

Surfing je nádherný sport a snad ještě krásnější způsob života. Pokud jste už dlouho přemýšleli, že byste chtěli surfování vyzkoušet, Terez a Matěj to vidí jednoznačně: nejlíp se surfovat naučíte v oceánu :) A teď už zase můžeme!

Více informací na WildHouse.net nebo na sociálních sítích:

Další zajímavé články