Vlny v létě 2020? Nejlíp u oceánu, žejo!

Corona bezesporu spojila český vnitrozemský surfaře - jednodenní až týdenní akce jsou vám k dispozici na celé léto a po celé republice. To je boží a my tomu tleskáme! Ale co jestli se vám po vlnách vážně stýská? Nevěšte hlavu, možnosti tu i letos v létě jsou!

Hranice většiny evropských surfových destinací se již otevřely, další budou následovat a ve Francii a ve Španělsku, kam se může už teď, nepotřebujete ani při vstupu, ani při návratu do České republiky prokazovat negativní testy na covid ani absolvovat karanténu.

Na severu Španělska v Asturias byl výskyt koronaviru ve srovnání se španělským průměrem nízký i v nejhorším období coronakrize a již tři měsíce ve správní oblasti, kam spadá česká surfová základna WildHouse, nepřibyl žádný pozitivní případ. A ty vlny? Většinu času mají instruktoři Terez a Matěj lineup víceméně sami pro sebe! Léto je ideální období pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří kromě času stráveného ve vodě na opravdových vlnách mohou trénovat suchou přípravu mezi lekcemi či sessions, a to s výhledem zároveň na majestátní Picos de Europa a oceán přímo od surfhousu.

WildHouse je pro letošek připraven tak, aby si hosté mohli užít svou dovolenou u vln na maximum, aniž by museli mít strach z nákazy. Právě tady se dá na strasti uplynulých měsíců dobře zapomenout. A to hlavně, když vás to ve vodě pořádně propláchne!

Kromě lekcí pro úplné začátečníky i mírně pokročilé můžete na WildHousu využít takzvaného guidingu, při kterém jste vy a maximálně další tři pokročilí na lekci ve vodě se zkušeným instruktorem - ideálně Matějem Novákem - který se vám věnuje nejen po stránce vlastního ježdění, ale také vysvětlí pravidla etikety i vás učí, jak číst pláž a hladinu vody tak, abyste byli čím dál tím samostatnější. Holky, dívky a ženy se již tradičně v Lastres sejdou na jedinečném kempu, kde se pod vedením Terezy Vlkové uplatňuje speciální metodika, odbourává se strach z vody a vln, jiné týdny jsou zase vyhrazeny rodinám s dětmi.

Vy všichni si kromě surfování můžete užít také výlety do hor, po rozeklaných útesech na pobřeží a na majáky! Jeden z tradičních výletů míří k místnímu shaperovi, který vám ukáže, jak se vyrábějí surfová prkna, podívat se můžete na místa, kde se natáčel první český big wave dokument No Wave Back a pochutnáte si na místních specialitách, které Asturias přinesly neobvyklou hustotu michelinských hvězd.  A to vám zase dobije energii na sjíždění vln další den..

Surfing je nádherný sport a snad ještě krásnější způsob života. Pokud jste už dlouho přemýšleli, že byste chtěli surfování vyzkoušet, Terez a Matěj to vidí jednoznačně: nejlíp se surfovat naučíte v oceánu :) A teď už zase můžeme!

Více informací na WildHouse.net nebo na sociálních sítích:

Další zajímavé články

V Corraleju na Fuerteventuře hrozí surfová katastrofa

Občas je potřeba se pochlapit/poženit a... podepsat petici! Zvlášť když nám ilumináti chtějí postavit mezi čtyři fantastické surfové spoty, které jsou nám Čechům velmi dostupné, přístav na obří výletní lodě. Rozšíření přístavu v Corraleju na severním pobřeží ostrova Fuerteventura navždy vypne čtyři spoty, od začátečnické waikiki style v přístavu, po legendární nekonečný righthander Los Lobos.

Vans Triple Crown se blíží! Přečtěte si jak bude letos digitální závod vypadat

Důležitost a prestiž série Triple Crown se v surfovém světě nedá přecenit. Je to taková Nobelova cena surfingu, udělená za extrémní přínos společnosti skrze zkrocení těch nejděsivějších vlnových příšer. Pro nás smrtelníky je North Shore ostrova Oahu asi tak přívětiví, jako sedavé zaměstnaní pro člověka trpícího hemeroidy. Navzdory tomu každý, kdo ve světě skluzu na polyurethanu něco znamená, jede na zimní sezonu na Sedmi-mílový zázrak(tak se North Shore nazývá) a nejděsivější vlny světa krájí. Triple Crown je dlouholetou tradicí myticky opředená série tří závodů, která proběhne na třech památných spotech- Pipeline, Sunset a Haleiwa. Titul vítěze Triple Crown sedí, co se prestiže týče, hned pod titulem světového šampiona/k série WSL. Je to nezvratný důkaz, že surfař a surfařka dosáhla absolutní virtuozity svého sportu. Atlet/ka tím navždy vstupuje do surfového panteonu bohů a mana z ní/něj srší na všechny strany! Leto se Vans Triple Crown opět pojede digitálně! Co to je, a jak se můžete příhlásit čtěte níže.

Poslední kvalifikační zastávka Haleiwa Challenger Series dneškem začíná

Pokud najdete ve svých nabitých programech čas sledovat WSL závody, klobouk dolů. Pokud k tomu všemu stíháte ještě sledovat nižší soutěže, jste pro mě absolutní legendy. Pokud tak jako já nestíháte kvalifikační soutěž sledovat, tento článek vás doufejme provede tím nejdůležitějším. Zároveň vás připraví na nadcházejících 14 dní, při kterých se vyplatí sledovat závody na vlně Haleiwa na Oahu na Hawaii. Kulminuje na nich letošní kvalifikační série WSL, a rozdá se na ní 12 pánských a 6 dámských vstupenek do hlavní soutěže WSL.