Vlny v létě 2020? Nejlíp u oceánu, žejo!

Corona bezesporu spojila český vnitrozemský surfaře - jednodenní až týdenní akce jsou vám k dispozici na celé léto a po celé republice. To je boží a my tomu tleskáme! Ale co jestli se vám po vlnách vážně stýská? Nevěšte hlavu, možnosti tu i letos v létě jsou!

Hranice většiny evropských surfových destinací se již otevřely, další budou následovat a ve Francii a ve Španělsku, kam se může už teď, nepotřebujete ani při vstupu, ani při návratu do České republiky prokazovat negativní testy na covid ani absolvovat karanténu.

Na severu Španělska v Asturias byl výskyt koronaviru ve srovnání se španělským průměrem nízký i v nejhorším období coronakrize a již tři měsíce ve správní oblasti, kam spadá česká surfová základna WildHouse, nepřibyl žádný pozitivní případ. A ty vlny? Většinu času mají instruktoři Terez a Matěj lineup víceméně sami pro sebe! Léto je ideální období pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří kromě času stráveného ve vodě na opravdových vlnách mohou trénovat suchou přípravu mezi lekcemi či sessions, a to s výhledem zároveň na majestátní Picos de Europa a oceán přímo od surfhousu.

WildHouse je pro letošek připraven tak, aby si hosté mohli užít svou dovolenou u vln na maximum, aniž by museli mít strach z nákazy. Právě tady se dá na strasti uplynulých měsíců dobře zapomenout. A to hlavně, když vás to ve vodě pořádně propláchne!

Kromě lekcí pro úplné začátečníky i mírně pokročilé můžete na WildHousu využít takzvaného guidingu, při kterém jste vy a maximálně další tři pokročilí na lekci ve vodě se zkušeným instruktorem - ideálně Matějem Novákem - který se vám věnuje nejen po stránce vlastního ježdění, ale také vysvětlí pravidla etikety i vás učí, jak číst pláž a hladinu vody tak, abyste byli čím dál tím samostatnější. Holky, dívky a ženy se již tradičně v Lastres sejdou na jedinečném kempu, kde se pod vedením Terezy Vlkové uplatňuje speciální metodika, odbourává se strach z vody a vln, jiné týdny jsou zase vyhrazeny rodinám s dětmi.

Vy všichni si kromě surfování můžete užít také výlety do hor, po rozeklaných útesech na pobřeží a na majáky! Jeden z tradičních výletů míří k místnímu shaperovi, který vám ukáže, jak se vyrábějí surfová prkna, podívat se můžete na místa, kde se natáčel první český big wave dokument No Wave Back a pochutnáte si na místních specialitách, které Asturias přinesly neobvyklou hustotu michelinských hvězd.  A to vám zase dobije energii na sjíždění vln další den..

Surfing je nádherný sport a snad ještě krásnější způsob života. Pokud jste už dlouho přemýšleli, že byste chtěli surfování vyzkoušet, Terez a Matěj to vidí jednoznačně: nejlíp se surfovat naučíte v oceánu :) A teď už zase můžeme!

Více informací na WildHouse.net nebo na sociálních sítích:

Další zajímavé články

Yago Dora se v editu Ciclo sociálně distancoval od gravitace a podobných zbytečností

Vysloužil si za něj nominaci do Stab edit of the year

WavePool v podhůří švýcarských Alp

Je to tak! Mašina na vlny je nám zase o kousek blíž. ALAÏA Bay WavePool ve švýcarském Sionu začne od konce června pumpovat vlny všech tvarů pro širokou veřejnost.

Newcastle ojediněle hostí druhou zastávku letošní WSL

Navzdory tomu, že je u nás v domovině atmosféra naprosto fantastická až slunná, dovolím si vás tímto příspěvkem přenést na místo zdánlivě slunnější: Newcastle, Nový Jižní Wales, Austrálie. Newcastle právě začal hostit druhou letošní zastávku World Surf League. Datum 1. dubna, kdy okno pro závod vypuklo, nejspíš znamenalo pro nás české surfaře, ochablé nedostatkem slunce a pohybu, malou jiskřičkou naděje. I přes nevalné podmínky první den závodu bylo fantastické sledovat, jak světová špička cupuje australské vlny na kusy!