Vychází nová kolekce "Ocean Republic"

Po tričkách Bagus Hobling se zaprášilo dřív, než bys řekl "frontside round-house cutback", a tak jsme se rozhodli zapnout leash a napádlovat do neprobádaných vod lifestyle brandů. Rozjíždíme SURFR značku oblečení zrozenou z českýho surfingu. A tady je naše první oficiální kolekce s názvem "Ocean republic".

S nápadem na design jsem šel rovnou za Dejvem, tvůrcem našeho loga. Chtěl jsem navhrnout parodii na profláklý dyzajny ostrovů s palmičkama a lebkama, který vidíte na každým druhým tričku. Místo kýčovitejch palem, který akorát ničí ekosystém naší planety skrze produkci palmovýho oleje, to chtělo něco z naší malebné republiky. Jakožto dítě Šumavy pro mě byl smrk jasná volba. A to, že tvar ostrovu připomíná hranice Babišovy republiky, taky není náhoda.

Celý to krásně reflektuje smysl naší online surf komunity. Jsme sice vnitrozemská země, bez jediného centimetru pobřeží. To ale neznamená, že nemůžeme přiblížit oceán a vlny....alespoň virtuálně. Tvoříme online ostrov, kde všichni jeho obyvatelé mají přístup k surfingu skrze text, informace, fotky, videa nebo společný eventy.

Co se tím změní? Třeba se v naší komunitě přestanou lidi dělit podle náklonosti k cestovce, u který se učili surfovat na kempu. Třeba už nebude polovina Čechů na čele nosit nálepku "kook", když po dvou lekcích vleze během hightidu do 6 ft. shorebreaku, nebo si koupí co nejmenšího shorta s co nejvíce stickerkama a nejdražší performance finy. A i kdyby se nic z toho nezměnilo, budete mít jistotu, že to triko, mikina nebo čepice, co právě nosíte, reprezentuje českou surf komunitu. Je jen na vás, jestli podpoříte globální surf brand, ze kterýho už dávno vyprchal příběh a smysl, nebo lokální projekt, kterej rozjel jeden mladej bláznivej nadšenec.

SURFR brand není nic revolučního, ale alespoň si na surfovou image jen nehraje. Jasně, v ČR je spousta značek, co mají v designech surfíky, finky, vlnky nebo lebky. Ale tím to končí. U nás příběh každýho produktu začíná tím, že vstaneme ráno za tmy, navlíkneme šortky nebo neoprén a jedeme na hlídku. Hledáme za rozbřezku vlny, který se většinou ani neukážou. A důvod? Žádnej není. Surfování se nedá obhájit. Ale stejně budem vstávat pokaždý, když na předpovědi uvidíme náznak swellu, dokud nám nohy budou sloužit.

Protože během surfování vznikaj ty nejlepší nápady.

Disclaimer: Nošení těhle hadrů z tebe neudělá surfaře!

Stejně jako u naší komunity se můžeš zapojit i do tvorby našeho brandu. Děláš grafiku, máš zajímavej nápad na design, nebo to umíš se šicím strojem? Napiš nám na surfrcz@gmail.com!

Na tý naší komunitě miluju, že i když začnete plánovat focení večer předem, stejně to nějak vyjde. S Milošem a Luckou jsme na Stáčko přišli o půl hodiny pozdějc, a nakonec jsme vychytali dokonce ještě lepší světlo. Fotky jsou jako vždy dokonalý. Jen škoda, že z nich nelze vyčíst Milošovy ikonické vtípky a poznámky.

Foto: Miloš Potužák
Model: Lucie Jurčová, Jakub Michna
Design: David Vinkler (sledujte jeho brand Shock’n’Roll)
Výroba: Merch4U

Další zajímavé články

S Janem Badurou aka DJBodymovin o letošním MasterCraft Wakesurf Festu

Letos je naše česká Wakesurf Tour zcuknuta do jednoho našlapanýho eventu! Ten nese název Wakesurf Fest a proběhne 19. a 20. srpna 2022. Tyhle dny si okamžitě vybookujte v kalendáři, protože neúčast vás bude navždy mrzet. Čeká nás víkend plný vrcholného wakesurfového umění, neboť se na Rozkoši za lodí utká česká wakesurf elita! K tomu bude doprovodný program, za který by se nestyděl ani Woodstock. O eventu se s námi rozmluvil organizátor a DJ par excelance Jan Badura aka Bodymovin. Přečtěte si, co si pro nás letos česká wakesurfová rodina přichystala.

SLEDUJ: We Scream Alone dokazuje, že jsou tam venku pořád neprobádané vlny k nalezení!

Nevím, jestli mají čeští surfaři ve zvyku projíždět satelitní vrstvu Google Earth a hledat potenciální vlny tam, kde by je nikdo nehledal. Já osobně tuhle formu surfového fanatismu ještě nepraktikuji a myslím, že můj terapeut je za to dost vděčný. Nicméně jsou tam někde venku surfaři, kteří stále hledají vlny neprobádané a doufají v onu magickou session, kdy se pomazlí s lipem, se kterým se před nimi ještě nikdo nepomazlil. Svědkem tohoto aktu nefalšované něhy je v těchto případech pouze úzká skupina kamarádů. Právě proto to dělají, chtějí surfovat parádní vlnu pouze v doprovodu svých kamarádů. Ostatně, tak by to mělo být při každém aktu lásku. Snímek We Scream Alone (název velmi nahrává mému erotickému přirovnání) ukazuje, jak dvojice evropských vlno-objevitelů Kepa Acero a Natxo Gonzalez naleznou a surfují lefthander, který doteď nikdo nesurfoval.

V sobotu začíná česká River surf tour! Vyzpovídali jsme organizátora Antonia Hybnera

Ach ten river surfing! Pro někoho chabá náhrada surfingu na oceánských oblinách, pro někoho vášeň. Víc a víc stoke nadšenců je přitahováno ke statickým říčním vlnám a vodní skoky se sjízdnou vlnou vyskakují po naší domovině jako houby po dešti. Některé fungují parádně, některé méně parádně. Nevím jestli vás to zajímá, ale já osobně river surfingu propadl. Jezdím minimálně jednou týdně a to i přes zimu. Proto mě neuvěřitelně potěšilo, že se česká říční komunita letos poprvé dočká River surf tour. Tour se pojede napříč třemi zastávkami, první proběhne tuto sobotu v Roudnici! Spojili jsme se s pořadatelem Tonym Hybnerem a ten nám řekl vše, co o závodu potřebujeme vědět.