WavePool v podhůří švýcarských Alp

Je to tak! Mašina na vlny je nám zase o kousek blíž. ALAÏA Bay WavePool ve švýcarském Sionu začne od konce června pumpovat vlny všech tvarů pro širokou veřejnost.

Co byste řekli na tuhle nabídku? TISÍC perfektně tvarovaných glassy vln za hodinu, které se zmáčknutím tlačítka přizpůsobí vaší úrovni surfování, výhled na švýcarské Alpy, křišťálová voda z laguny a po session teplá sprcha a kafíčko v bistru. To vše odehrávající se v klinicky čistém a precizním prostředí dodržujícím nejpřísnější evropské standardy udržitelného rozvoje?

Pokud je vaše odpověď: „OUI, bien sûr!!! Žán, zaparkujte můj kočár a vyndejte mi nejlepší hedvábí, jdu surfovat!“ Pak je tento článek pro vás!

Čtenářům, jejichž odpověď by zněla: „Poseidon vás bezvěrce všechny ztrestá za tuto herezi proti přírodě!“ článek vřele nedoporučuji.

Projekt ALAÏA je splněným snem každého středoevropského adrenalinového feťáčka, nehledě na pohlaví! Areál ALAÏA Chalet v obci Crans Montana ve švýcarském Sionu obsahuje  infrastrukturu, která umožňuje freeskiing, snowboarding, skateboarding, BMX, koloběžky, posilovnu a cheerleading. Ubytování a stravování je také v nabídce. A nově, a to nás zajímá, také surfovej WAVEPOOL!!

ALAÏA Bay otevře na přelomu května a června, a to jen pro šťastlivce, kteří si včas zakoupili Early Surf Pass (všechny už jsou bohužel vyprodané). 19. června začne víkendový otevírací ceremoniál nazvaný: „Longest Surf Day“, na jehož konci bude Wavepool otevřen široké veřejnosti. Od 22. června 2021 budou mít Švýcaři vlastní Waikiki, vlastní Trestles a vlastní mini SuperTubos. 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

ALAÏA Bay poběží na technologii Wavegarden Cove, patentované ve španělském Baskicku. Surfaři z celého světa už pár let testují, co všechno tahle technologie dokáže, a to v Severním Walesu (Surf Snowdonia), v Bristolu (THE WAVE) a v Melbourne (URBNSURF). Technologie má několik předností: je ekonomická, je energeticky poměrně nenáročná (1kw na vytvoření 6 stop vysoké vlny) a umožňuje frajerovi ve velínu upravovat vlnu do nejmenších detailů. Na rozdíl od Kellyho ranče vedle vás nesviští několikatunové monstrum, ale výměna energií probíhá elegantně pod hladinou. Na rozdíl od Occyho „cokolivtosakrastvořil ten Mad Max australskej“ wavepoolu se za vašimi zády nezlobí všichni čerti a post-apokalyptická mechanická zrůdnost nechrlí provazy žhavý lávy!

Když je nad váma lip tlustší než Filipe Toledo po lockdownu tak víte, že děláte v životě všechno správně

ALAÏA Bay technologie může pod tvoje prkénko naservírovat celou řadu vzdouvání, a to dle libosti a současného rozpoložení! Začátečníkům frajer ve velínu pošle Waikiki style pěnu na první krůčky na pěňáku (věnec lei a aloha spirit v ceně nejsou). Pokročilejším surfařům, kteří mají v malíku take-off a zvládnou se po line-upu pohybovat jako oceánští predátoři, frajer pošle Malibu vlnku. Ta už nabídne prostor pro jízdu na nezlomené vlně menších rozměrů s velmi user-friendly radiusem. Pokud už váš instáč obsahuje alespoň jednu fotku, při které jste zakleknutí v parádním bottom-turnu a vyhlížíte si sekci na lipu, do které se chcete zakousnout, dejte si Advanced Session. Při ní vás frajer ve velínu bude zásobit vlnami, které se pomaličku odlupují a nabídnou prostor pro horizontální i vertikální manévry. Pro šílence, kteří věří, že švýcarský beton na dně bazénů je měkčí než u nás, doporučuji Experts session. Při té už se snad podíváte na Alpy z prostoru vyhrazeného jen pro surfové legendy a mořskou havěť - z barellu!

Ezekiel Lau, Aritz Aranburu a několik dalších legend už vlnu vyzkoušelo a nemůžou se jí nabažit. Pro muže a ženy jejich ražení švýcarský Poseidon dokáže vykouzlit dokonce air sekci a slab vlnu, do které se nedá vstoupit jinak než spadnout z lipu jako naprostý hmaaadman!

My kluci z redakce se do ALAÏA Bay určitě podíváme (až to bude pandemicky možné) a podáme report. Těším se, že se tam uvidíme.

Pro ceník a celkovou nabídku služeb prosím navštivte webové stránka Alaiabay.ch: https://alaiabay.ch/en/prices/

Další zajímavé články

Torren Martyn na výletě v Irsku a Skotsku

Oh yes daddy fuck me sideways! Tahle věta přesně vystihuje moje pocity z novýho dobrodružnýho surf filmu staring Torren Martyn! Snímek se jmenuje LOST TRACK Atlantic a vypráví příběh dvou Australanů v dodávce, která je narvaná twin finama a dovednostma klouzat po vodě s lehkostí a s grácií!

Mikey February v novém surf filmu Sonic Souvenirs

Mikey February a Kai Neville vydali první z řady krátkých surf filmů s názvem Sonic Souvenirs. Mikey ve snímku hypnoticky klouže po right-hand pointbreacích jeho domoviny - JAR.

Zítra začíná třetí zastávka WSL: 2021 Rip Curl Narrabeen Classic

Přidání Narrabeenu jako zastávky do letošní tour nikoho nepřekvapilo. Pro mladší surfaře, odkojené na high-resolution WSL contentu, může být Narrabeen lehkou záhadou. Pro starší střelce, kteří zažili ještě IPS (International Proffesional Surfing) nebo ASP (Association of Surfing Pros) má Narrabeen nepostradatelnou nutriční hodnotu! Mezi lety 1974 a 1999 se v Narrabeenu děly věci mezi crestem a troughem (nejvyšší a nejnižší body amplitudy oceánské vlnění), nad kterými zůstává rozum stát!