Wim Hof metoda aneb Jak zlepšit život pomocí dýchání

V době karantény je důležitý se pořádně starat o naší imunitu. Proto se v tomto článku a videu podíváme společně s Honzou Smičkou na techniku Wima Hofa. Není to jenom obyčejná technika dýchání, dalo by se říct, že se z toho za pár let stala senzace, fenomén a kult jedné silné osobnosti, která dokázala vyvrátit vědecká poznání.

Kdo že je ten Wim Hof? Tento 58 letý Holanďan drží celkem 26 světových extrémních rekordů v situacích, které by každého z nás poslaly v lepším případě do nemocnice. V roce 2007 vyšplhal na Mount Everestu do výšky 6,7 km jen s pomocí kraťasů a bot. Ve stejných (pravděpodobně vypraných) trenkách vylezl na Mount Kilimanjaro, a to za pouhé dva dny. Maraton ve Finsku nad polárním kruhem byl pro něj a jeho šortky "zahřívačkou" (čas 5 hod 25 min.). Wim Hof neplave jako většina z nás "na bazény". To proto, že se mu zatím nepodařilo přesvědčit žádný aquapark, aby nechali bazén kompletně zamrznout, aby mohl trénovat. Wim totiž nejradši plave pod zamrzlou hladinou jezer. Jeho nejvýznamnějším rekordem je pravděpodobně výdrž v nádrži s ledem. V té strávil 1 hodinu a 52 minut!

Benefity Wim Hof metody:

• Odolnost těla vůči extrémním teplotám
• Prevence proti onemocněním, posílení imunitního systému
• Zvýšení fyzické síly a kondice, lepší flexibilita
• Energitický nakopávač - zapomeňte na kafe nebo energy drinky
• Psychická odolnost: schopnost regulovat a zvládat stress
• Jednoduchá cesta k meditaci
• Zvýšení koncentrace
• Nárůst síle vůle
• Tvorba DMT - možnost se dostat do rožšířeného stavu vědomí
• Kontrola nad tělem - naučíte se lépe pracovat s vlastním tělem a jeho proces

Nad jeho výkony žasne nejenom široká veřejnost, ale především vědci a lékaři. To, co Wim dokáže by se dalo považovat za nadlidské výkony. On sám však tvrdí, že to, co dokáže jeho stále mladé tělo, se může naučit každý. Dokáže regulovat imunní systém a imunitní tělesné reakce, což do té doby vědci považovali za nemožné. Nejen, že jeho metodu vědci do jisté míry potvrdili, ale skrze jeho studenty se ukázalo, že imunní systém může vůli ovlivnit opravdu každý. Wim zároveň tvrdí, že jeho dýchací metoda, založená na tibetské meditaci, dokáže zmírnit symptomy většiny závažných onemocnění.

V čem tedy spočívá to tajemství? Vědci stále ještě přesně netuší, jak je možné, že Wim dokáže tak perfektně ovládat tělesné reakce, díky kterým tělo naprogramuje přesně podle situace, a to v naprostém "ledovém" klidu. Jeho metodu se opravdu může naučit každý z nás. Stačí k tomu jednoduchý každodenní trénink: dechové cvičení, kde kombinací hyperventilace a zadržováním dechu regulujeme zásaditost krve a dodáme tělu více kyslíku. Díky tomu narůstá nejen produkce energie, ale také se prodlužuje doba, po kterou jsme schopni zadržet dech při úplném výdechu. A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli vám tuto metodu představit. Na Wima Hofa jsem narazil již před lety, ale teprve, když jsem se Smíčou poprvé tuto metodu vyzkoušel naplno, uvědomil jsem si, jak silné účinky může samotné dýchání přinést. Smíča se na Bali zúčastnil jednoho z kurzů, které se rozšiřují po celém světě, stejně tak rychle, jako nová aplikace, díky které můžeš s metodou jednoduše začít a sledovat přehledně svůj progress.

Pokud už si nějakou "metodu" zkoušel, určitě si po dvou týdnech přestal, protože tě to buď přestalo bavit, nebo si nepozoroval žádné výsledky. U metody Wima Hofa je úžasný to, že ucítíš "superschopnosti" hned po prvním cvičení. Navíc když se budeš dostatečně soustředit na dýchání a všechny doprovodné processy - příjemné brnění, světlo, lehké tělo, můžeš veškerý zážitek ještě prohloubit. Ideální způsob jak se dostat do blaženého stavu, bez požití jakýchkoliv drog a to při plném vědomí.

CVIČENÍ SE DOPORUČUJE PROVÁDĚT S DOZOREM DRUHÉ OSOBY! NIKDY NECVIČTE DÝCHÁNÍ VE VODĚ!

Pokud se rozhodnete metodu vyzkoušet, nezapomeňte nám tady (nebo na Youtube) napsat do komentářů vaše pocity a reakce! 

Oficiální stránka Wim Hof Method.

Baví tě náš obsah? Podpoř náš projekt a vyber si něco od SURFR BranduPrávě teď můžeš využít slevovej kód "neseraserfuj" a ušetříš 40% na všechny naše hardy!

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..