Zamilovali jste se do podcastů, co dál?

Někomu trvá tejden, než konečně doposlouchá krapet delší epizody podcastu S Jakubem na vlnách. Někteří je ale zhltnou na ex, jako vychlazenou plzničku z tanku. A tak mi pak píšou, co mají poslouchat během nudnejch přednášek ve škole, při sbírání kiwi na Zélandu, nebo během "produktivních" dní v kanclu, aby udrželi pravidelnou hladinku oceánskejch hormonů. V tomhle článku jsem proto připravil seznam podcastů, který mě inspirujou mě na každým kroku a které doporučuju odebírat ve vaší oblíbený podcast aplikaci.

Nejdřív vás s dovolením rozdělím do dvou kategorií, podle kterých vám pak naservíruju jednotlivé podcasty.
PS: Pro všechny podcasty je samozřejmě nutná znalost angličtiny.

  • Plážochodec

Chodíš na pláže dělat i jiný věci než surfing? Pravděpodobně ještě nejsi corovej surfař.

  • Surf nerd/​core surf(e)r -

Víš, kdo vyhrál poslední závod WSL Championship tour? Chápeš, že "paddle in" neznamená napádlovat na lineup? Sleduješ alespoň 3 surfový videa týdně? Gratuluju, asi seš surfovej nerd.

První skupina podcastů budeš pro všechny plážochodce (neberte si to osobně, pokud jste vášnivý surfaři, ale stejně si chcete poslechnout show z této skupiny). Pokud s podcasty začínáte, začněte klidně podle pořadí uvedenýho níže.

TIM FERRISS SHOW

Můj úplně první podcast byl právě Tim Ferriss, kterej je považován za jednoho z nejúspěšnějších podcasterů vůbec. Před mikrofonem se mu vystřídali jména jako Arnold Schwarzenegger, LeBron James, Ray Dalio, Doris Kearns Goodwin, Edward Norton, Tony Robbins, Maria Sharapova, Jamie Foxx, Maria Popova, Peter Thiel, Marc Andreessen, Amanda Palmer, Malcolm Gladwell, Vince Vaughn, Rick Rubin, Reid Hoffman, Jon Favreau, Whitney Cummings, Mike Shinoda a další. Tim je známej především díky jeho knihám The 4-​hour Work Week, nebo The 4-​Hour Body, které jsou bestsellery po celým světě. Jeho podcasty nasbíraly už přes 300 miliónů stažení. U Tima si každej najde to svý a rozhodně se nenechejte odradit délkou epizod!

JOE ROGAN EXPERIENCE

Na podcast MMA komentátora Joe Rogana jsem narazil úplnou náhodou. Mezi jeho hosty často patří taky známý surf legendy jako Kelly nebo Shane Dorian K už tak obrovský popularitě přispěl taky nedávnej virální rozhovor s Elonem Muskem, během kterého si Elon poprvé "poprděl" z brka.

Kyle Thiermann Show

Kyle Thiermann Show by si měl poslechnout každej surfař. Kyle je profesionální big wave surfař, dokumentarista, kterej pokrývá témata od enviromentálních problémů, přes sex, psychadelický látky, rybaření, spearfishing po surfing. Kylův podcast byl asi největším impulsem pro to, s podcastem začít.
Každej by si měl za svůj život zkusit nahrát 3 epizody podcastu.
Kyle Thiermann

Nyní se přesouváme k podcastům určené pro surf nerdy, kteří sledujou dění na světové scéně.

The Dooley: A Surf Podcast

Jedna z nejoblíbenějších australských show se bohužel na začátku letošního července vypařila. Do té doby však pravidelně každou středu servírovala přehled dění na světové scéně prostřednictvím tzv. pop-​quizů. V každé epizodě soutěžil Danny Johnson (kreativní ředitelf Surfing World Magazine, moderátor dnes již mrtvé show Weak Wrap) v kvízu s moderátorem Mikem Jenningsem (redaktor Surfing World Magazine, Coastalwatch, Monster Children) a překvapivě pokaždé zvítězil (protože neměl žádnýho soupeře). Pokud vás baví Aussie humor a nemáte problém s "australštinou", rozhodně doporučuju! Třeba show znovu ožije, než doposloucháte těch 60 dílů (mě se to povedlo za cca měsíc, hehe).

Surf Splendor

Jednoznačně největší podcast projekt na surfový scéně. David Lee Scales se do toho obul naplno a během 4 let vybudoval rovnou několik pořadů, který jsou zaměřený na různý témata okolo surfování. Už nikdy nebudete mít problém s tím, že by nebylo co poslouchat, není zač!

  • Surf Splendor - hlavní a původní show, kde David komentuje aktuální dění, zve si speciální hosty a kde shrnuje obsah ze všech jeho dalších podcastů
  • The Grit! - Jednoznačně moje nejoblíbenější show vůbec. A to díky pravidelnému hostovi, kterým není nikdo jinej, než @surfjournalist (jeho starej účet @reportsfromhell s 180k followers mu Instagram nadobro smazal), aka Chas Smith - autor knih Welcome To Paradise, Now Go To Hell, Cocaine + Surfing: A Sordid History of Surfing's Greatest Love Affair. Spolu rozebírají současný dění na scéně skrze články z magazínu BeachGrit. Připravte se na nálož konstruktivní kritiky obalené ve strouhance humoru!
  • Spit Surf - další show, kde je druhým moderátorem tentokrát Scott Bass - moderátor Boardroom show
  • Creators & Innovators - nepravidelnej pořad o průkopnickejch tématech ve světě surfingu

Jako znělku použil David na začátku každý nový epizody záznam ze "rvačky", která proběhla v 200. díle, kde redaktor Stab Magazínu Ashton Goggans vyprovokoval Chase Smitha komentářem, že se dostal tam kde je, jenom díky penězům jeho ženy. Doporučuj poslechnout celej díl.

Surf Mastery Podcast

Jak už z názvu vypovídá, poslední podcast se zabývá ovládnutím surfovýho řemesla. Michael Frampton zpovídá v rozhovorech top lever surfaře a trenéry, díky čemuž můžete z podcastu čerpat cenný informace, který se jinde nedozvíte nebo nedočtete. Doporučuju všem zarytým progressařům!
Mike is a surf coach and movement coach focused on helping others to surf better through education, practice, and refinement. Michael combines surf coaching with; surf-​specific bodyweight strength training, performance neurology & vision training to fast track your surfing progression. Michael is passionate Surfer who has been studying surfing, human movement, athleticism, nutrition and health for over 15years. He is an experienced Surf Coach & Personal Trainer who specialises in training surfers of all levels in and around Malibu, California and via Skype. (zdroj: surfmastery.com)
Jak sami určitě zjistíte, podcastů o surfingu lze najít stovky. Pokud narazíte na jinou zajímavou show, určitě neváhejte se o ní podělit dole v komentářích. Podcastu zdar!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články