Zítra vypukne The Boost Mobile Margaret River Pro a předpověď je děsivá

Zítra pozdě v noci vypukne čtvrtá zastávka letošní World Surf League: The Boost Mobile Margaret River Pro. Předpověď na neděli (naše sobota v noci a neděle ráno) a na pondělí (neděle v noci a pondělí ráno) je fantastická! V neděli uvidíme vlny o velikosti 12 až 18 stop!! a mírný offshore vítr. Největší mordor přijde odpoledne. V pondělí se swellu ještě nebude chtít přestat lámat kosti a laminát a bude pumpovat až 15ti stopá monstra se stále velmi příhodným větrem! Jestli vám tahle vyhlídka nerozvibruje bradavky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Margaret River je stále zapomenutým klenotem západní Austrálie. Právě tady se pojede letos čtvrtá zastávku WSL The Boost Mobile Margaret River Pro Za každým ohybem se schovává nová vlna, a to v rozmezí od začátečnických beachie laskomin po naprosto vražedné slabs. Pobřeží je tak členité a zřídka obydlené, že surfař dobrodruh může dokonale zmizet z civilizace a s trochou štěstí najít těch zhruba 5-6 world class breaků, o kterých se ví, ale nikdo z místních nepoví, kde přesně jsou. Nejvyšší čas založit českej surfcamp a najet tam dodávkama. West Oz je po Austrálii pověstná svými Slab vlnami. To jsou takové ty vlny, co přes vás zabalí lip tlustší než bizoní samice v říji. Místní slab The Box nasává z mělkého reefu tolik vody, že jezdec v tubě (pokud má to štěstí a není už dávno přilepenej na dno) se nachází pod úrovní hladiny vody. Místní střelci jako třeba Jack „Robbo“ Robinson nebo Taj Burrow jsou odkojený na air dropech do barrelů, který neodpustí ani centimetr!

Předpověď ze všech zdrojů nahání hrůzu!

Místní surfová komunita má poměrně jednoduchou kariérní cestu. West Oz je zodpovědná za těžení 50% celkového množství v Austrálii vytěžených minerálů a ropy. Pro surfaře je práce v jednom z 51 dolů až moc lákavá. Nástupní plat je vysoko a maká se dva týdny a pak týden volno. Právě tento fenomén plodí zástup movitých surfařů s poměrně velkou dávkou volného času. Přesně proto je tahle banda lovců tubusů v Indonésii pokaždé, když se na ostrovy řítí swell, co stojí za sklouznutí.
Jak už bylo řečeno, předpověď se zdá nadpozemská! Podle zákulisních zdrojů (podcast magazínu Stab) jsou CT surfaři a surfařky naprosto nepřipravení na XL vlny, které s největší pravděpodobností nastanou. Největší prkno, které si přivezl John John má 6“2‘, Gabi přivezl 6“8, Jack Robbo má 6“6’ a Sally Fitzgibbons má 6“1. Situace v Margies je teď taková, že po městě běhá skvadra opálených atletů a shání větší prkna v jejich volume range. Jediná osobnost, která údajně větší stick neshání, je již zmíněný John John. Fakin legend! Copa by se přizpůsoboval oceánu, když se ta mrcha slaná má hernajs přizpůsobit jemu!
Závod se pojede buď na spotu s názvem Main Break, což je prvotřídní A-frame s krátkou barrelovou sekcí a několika sekcemi se stěnou na špetku progresivních manévrů. Event se může, tak jako v roce 2019, přesunout na již zmíněný The Box! The Box popsaný jedním slovem: vražda! Barrelující se righthand, ve kterém se dá stoupnout do pozoru. V roce 2015 byly na The Box podmínky snů a Óčko Wright a taky the GOAT (Kelly Slater) zde odjeli perfektní desítku. Doufejme, že slibovaný XL swell rozdráždí tuhle smrtící bestii a atleti a atletky se nám schovaj pod oponu. The Box už pumpuje dobrých pár dní a místní elita mu dává zabrat. Griffin Colapinto se přiznal, že místo tréninku na soutěž na Main Breaku, si odpádloval na The Box a nechal se přivřít do vodního vortexu. Být to můj syn tak dostane dva týdny zarach bez tamagočiho a půjde za trest sbírat na pláž plastovej odpad.
Do vašeho Fantasy teamu bych zvolil John Johna. Blázen na posledních pár videích z Main Breaku předvádí svůj pověstný hook, který nikdo jiný nedělá. Carissa Moore je rozhodně dobrá volba, protože její styl, který kombinuje majestátní sílu s silou majestátní, bude zapadat do podmínek, co nám Indický oceán naservíruje. Jak Robbo byl na The Box v roce 2019 nesmírně nebezpečný, ukázal až děsivou znalost místních vln a zajel nejvyšší skóre soutěže: 18,87.

Takhle se včera parta z WOZL vyřádila na The Box:

Zítra pozdě večer a v neděli ráno si najeďte myšičkou na tenhle odkaz. Přenese vás do světa běsnících vodních monster a nekonečného krveprolití: 

https://www.worldsurfleague.com/watch

Pokud vás West Oz a Margies zajímá ještě podrobněji, doporučuju tuhle moc pěknou reklamu cílenou na turisty bez pudu sebezáchovy od Red Bullu:

z těch vašich internetů nasosal

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Trofej z Boost Mobile Margeret River pro si odnáší Tatiana Weston-Webb a Filipe Toledo

Boost Mobile Margaret River Pro presented by Corona je za námi. Ve West Oz zvítezili Filipe Toleda a Tatiana Weston-Webb. Je to historicky podruhé, kdy dámskou i pánskou část jedné z prestižních zastávek WSL vyhráli zástupci jedné národnosti. Brazilská smečka se zdá být nezastavitelná. Zastávka odstartovala neuvěřitelnými XL podmínkami na Main Breaku a závod přinesl několik nezapomenutelných momentů. Zkraťte si čekání na další zastávku na Rottnest Island krátkým shrnutím závodu.

Mrkněte na krásný artový film Daleko od oceánu od dua Karkys a Adam Svoboda

Artová krátkometrážní lahůdka Daleko od oceánu vypráví příběh muže, co se jmenuje Adam. Adam žije v Čechách a je surfař. Adam ví, že čechy a surfování nejdou moc dohromady, a tak jezdí se surfovým prknem na sněhu. Tento inovativní koncept by se dal poměrně snadno streamlinovat a monetizovat: na prkno by se zamozřejmě musela noha nějakým způsobem upevnit, prkno by se nejspíš trochu zploštělo, hrany by se naostřily... jo počkej chvíli.

Mark Healey vyhrál O’Neill Wave of the Winter 11X Award

O’Neill Wave of the Winter 11X je jedenáctý ročník prestižního klání o nejlepší vlnu sezóny, vzniknuvší kolaborací forecastingové platformy Surfline a surfového giganta O’Neill. Koncept klání je veskrze digitální. Účastníci zasílají záběry odjetých vln na několika spotech na North Shore Oahu. Jmenovitě především Pipeline, Backdoor, Off the Wall, Sunset, Haleiwa a Outer Reefs. Čtveřice legendárních sudích následně určí, kdo odjel na North Shore vlnu sezóny. Vlna sezóny se většinou pozná tak, že po jejím shlédnutí jdete rovnou do sprchy. Vítěz vstupuje do surfové síně slávy, získává neutuchající respekt globální komunity jezdců na polyurethanu a přízeň všech hulu tanečnic s kokosy místo bikin.