Zveme vás na Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship 2019

Rok se s rokem sešel a vesmírné klání českejch a slovenskejch surfařů se opět blíží! Nenechej si ujít již dvanáctej ročník Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship, kterej se koná v termínu 21.- 30.6. tradičně ve francouzském Seignosse. Předpověď swellu sledovat nemušíš, protože pokud si na Surfchampu už někdy byl, víš, že to není jen o vlnách. V tomhle článku najdeš všechny informace o tom, co všechno se bude v Seignosse dít.

Souběžně se závody je pro všechny účastníky zajištěno ubytování, doprovodný program a škola surfování. Propadli jste surfingu, milujete oceán, vlny a rozpálený písek? Chcete zažít nezapomenutelné chvíle s přáteli a poznat nové, kteří sdílejí stejné zájmy? Nebo se chcete především zdokonalit v surfování? Pak je tato akce pro vás ideální, zúčastnit se jí může úplně každý!

SURFOVÁ ŠKOLA KEVINA OLSENA

Vybrat si můžete z několika balíčků, které zahrnují také surfovou školu Kevina Olsena. Kevin je bývalý profesionální surfař, který pochází z Jihoafrické republiky. Po skončení své profesionální kariéry trénoval anglický a jihoafrický surfový team. Nyní má surfovou školu ve Francii, kterou provozuje již 10 let, a jeho jméno tak zaručuje nejvyšší profesionalitu a osobní přístup. Surfová škola zahrnuje 2 x 2 hodiny lekcí surfingu, videocoaching a zapůjčení surfu a neoprenu na celý týden. Maximální počet lidí ve skupině na jednoho instruktora je 8, díky čemuž je zaručený individuální přístup ke každému účastníkovi.

Škola je určena jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat. Každá lekce je filmována a večer se Kevin osobně věnuje videocoachingu. Během prvních dvou dní se začátečníci seznámí s oceánem a bezpečností při surfování, naučí se základy surfingu, chytání vln, pádlovaní, správný postoj na surfu a jezdění na vlně. Po základních lekcích mají účastníci zbytek týdne na individuální zdokonalování.

ROXY SURF FITNESS & YOGA CAMP

V rámci letošního ročníku akce Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship pro vás máme jednu novinku, která určitě potěší zejména dívky, holky a ženy. Jedná se o program Roxy Surf Fitness & Yoga, kterým si můžete zpestřit svůj pobyt na Surfchampu. Nejedná se o klasickou jógu, ale o kombinaci jógy s fitness s cílem zažít perfektní balanc, který vám výrazně pomůže při surfingu.

“Silná, pružná a energická! Tak se budeš cítit po našem campu! Posílíme a protáhneme tělo, rozproudíme energii a povezeme sa na vlně dechu i na té reálné. Procvičíme partie těla, které jsou při surfovaní nejvíce namáhané - bedra, ramena a kyčle. Prostřednictvím ásan se naučíme, jak tyto části těla posílit, zaměříme sa na rozvoj stability, koncentrace a celkové porozumění pohybu. Fitness posílí svaly, jóga zrelaxuje tělo i mysl a pak už jde surf jako po másle,” říká lektorka kempu a Roxy yoga ambasadorka Veronika Ševčíková.

Celý týden bude naplněn rozdílnými lekcemi, takže se rozhodně nebudete nudit. Každý den vás čeká v rámci 90-​minutových lekcí něco jiného, od surf jógy přes nácvik rovnováhy nebo běh na pláži až po přednášku o správném stravování.

Lekce budou probíhat ve dnech 23.-28. června. Registrovat se můžete na stránkách www.surfchamp.cz a v případě jakýchkoliv dotazů napište na email barbora.slezackova@roxy.com.

FORMÁT ZÁVODŮ

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá světová organizace World Surf League stojící za největšími surfovými závody. Všichni registrovaní účastníci se v prvním kole rozlosují do tří až čtyřčlenných skupin. V těch nastoupí surfaři proti sobě ve 30 minut dlouhých jam sessions, během nichž dostanou prostor předvést své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupují do dalšího kola a vyřazovací systém pak tímto způsobem pokračuje až do finále.

Přesný formát závodu a rozlosování bude zveřejněn na riders meetingu v neděli 23. června a samotný závod pak potrvá až do 30. června k zaručení optimálních podmínek pro surfování. Každé ráno v 8:00 se podle kvality vln rozhodne, jestli se závod pojede nebo se start posune na pozdější hodinu či další den. Ředitelem závodu a hlavním rozhodčím je bývalý profesionální surfař Kevin Olsen.

O podívanou se postará nejen hlavní závod, ale také doprovodné soutěže. Již popáté bude otevřena kategorie děti do 14 let. Chybět nebude ani štafeta týmů (tzv. Tag Team contest), nebo hromadný závod v pádlování (Paddle Battle) a speciální cena bude předána i za nejlepší odjetou vlnu závodu.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Večerní program zahrnuje legendární a nezapomenutelné Jägermeister parties. Po dnech plných surfování se můžete odreagovat u bazénu, zahrát si tenis, volejbal na místním hřišti, půjčit si kolo a zajet do nedalekého Hossegoru na skvělou zmrzlinu nebo jen posedět s přáteli na terase před chatkou a užívat si skvělou atmosféru kolem. O pitný režim se postará pivo Excelent. Připraven je i oblíbený výlet do nedalekého San Sebastiánu ve Španělsku na ty nejlepší tapas! Každý účastník navíc dostane Quiksilver nebo Roxy tričko z limitované edice.

UBYTOVÁNÍ A DOPRAVA

Ubytování bude zajištěno v příjemném rekreačním areálu nedaleko pláže a surfových spotů v plně vybavených chatkách obklopených vzrostlými borovicemi, které se  v horkých dnech postarají o příjemný stín. V areálu jsou k dispozici i různá sportoviště včetně venkovního bazénu. Přímo na místo vás odveze klimatizovaný autobus z Prahy. Ubytování a doprava samozřejmě nejsou podmínkou účasti na Surfchampu, závodu se můžete zúčastnit i s dopravou po vlastní ose a svým ubytováním. Bližší informace o dopravě, ubytování, registraci a všech variantách balíčků najdete na stránkách www.surfchamp.cz.

Mrkni taky na:
http://www.surfchamp.cz
https://www.facebook.com/surfchamp.cz/

zveřejnil

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články