Snow Park Karolinka Jib Session 2015
12.1.2016
Na začátku prosince se ve Snow Parku Karolinka uskutečnil jeden z prvních letošní snb a freeski závodů. Na prvním sněhu kluci postavili příjemný setup a ti co dorazili, si tak mohli užít parádní pojezd a odstartovat tak letošní, v tuto chvíli snad už dobře rozjetou sezónu. Následující krátký report obsahuje jak fotogalerku, tak především super video od Martina Bernarda, takže rozhodně zkoukněte obojí a těšte se nad další akce v tomto parádním beskydském snowparku.
S letošním pojezdem jsme si dávali na čas. Až to skoro vypadalo, že se tento rok neodehraje nic. Ale v sobotu 5. prosince 2015 se nakonec všichni dočkali a čtvrtý ročník SPK Jib Session spatřil světlo světa. Termín se letos posunul až na začátek prosince, protože jsme se rozhodli celý setup postavit ze sněhu a ne ze dřeva, jak to bylo v letech minulých. Takže poté co přišly první mrazy, které nám dovolily nasněžit něco málo sněhu na setup, dali jsme se ihned do stavby.
Setup, který byl jako každoročně na dojezdu sjezdovky, tvořily dva streetové raily - speed rail a hokejka. Protože se nám letos podařilo díky sněhu prodloužit dojezd na důstojnou délku, bylo ve hře i céčko a pro fajnšmekry bednička. Celkem tedy čtyři překážky.
Dorazilo dohromady okolo 35 jezdců (snb + freeski) a početná skupina jejich fanoušků. Start byl vyhlášen na 15:00, kdy se ještě za denního světla celá parta rozjezdila. Contest se rozjel pod umělým osvětlením v 17:00. Jel se devadesát minut dlouhý jam, snb společně s freeski. Takové pohodové ježdění a shledání se s kamarády před zimou.
Vyhlašoval se nejlepší jezdec z každé kategorie a best trick. Jezdci nám to však výrazně ulehčili a nejlepší rideři v obou kategoriích odjeli i best ricky, takže nebylo co řešit. Snowboardisté dokonce měli i jednu zástupkyni něžného pohlaví. Freeskierek na místě bylo několik, avšak všechny zraněné.
Když byl dopad rozježděný úplně na trávu, všichni se přesunuli do místní restaurace, kde proběhlo vyhlášení nejlepších a následná afterparty, v režii kluků z Bad Boyz, kteří pouštěli příjemné tony reggae až do brzkých ranních hodin.
Výsledky:
SNB - Lukáš Droppa a Karolína Horáková
SKI: Jan Prokeš
Celou fotogalerii najdeš na TOMTO ODKAZU.
Poděkování patří všem partnerům akce: Nitro Snowboards, Armada, 686, Ski Karolinka, Freeride.cz, Boardmag.cz, Freeskier.sk, Freeskiing.cz, Houseboard.cz a Freekomos.
Text:
Pavel Vyroubal
Foto:
Martin Zarsky a Petra Jurečková
Video:
Martin Bernard
Další zajímavé články
Parta Boom Club zapisuje svoje první full movie "Cali Rambo"
Početná grupa Boom Club má svůj první filmovej zářez...
Parkin Costain se ponoří do prašanu v jednohubce "Flipbook"
Freerider Parkin Coastain potěší pětiminutovkou "Flipbook"...
Streetovka "ON3P 8" ukonejší všechny urban hlavy
Holota od ON3P Skis opět naděluje dárek všech fandům streetový tvorby...











