35. Kaunertal Opening již tento víkend

Populární Kaunertal Opening a jeho 35. ročník startuje již tento víkend...

Při pohledu z okna je jasné, že letní průdérie je ta tam a zima se blíží mílovými kroky. My si na první lyžařský den na našich horách ještě budeme muset chvíli počkat, ale všichni určitě moc dobře vědí, že stačí zaskočit k našim rakouským sousedům. Tady se už sezóna rozjíždí na plný obrátky. Cestování je letos sice tak trochu extrémní záležitost, nicméně pořád to řešit už hraničí s kontaktováním doktora Chocholouška v Bohnicích. Proto se nad tím pozastavovat nebudeme a radši se jukneme na jednu příjemnou událost. Už zítra totiž otvírá svoje brány populární Snowpark Kaunertal, kterej od pátka do neděle bude hostit již 35. ročník svého tradičního openingu!

Snowpark #Naturerun 3.0

Heslo letošního ročníku zní „back to freedom – back on snow“ a s tím nemůžeme než nesouhlasit! Organizátoři a shapers crew slibuje větší park než kdy předtím. Díky kvalitním zásobám sněhu z jara a několika sněžným dnům během podzimu, tak mohli vybudovat podobný setup jako během podzimních měsíců. Na všechny bude čekat grandiózní zásoba překážek od skoků, railů, jibů až po přírodní sekci nebo dolní „half-mile-jib-line“. Zkrátka a dobře délka parku opět nakyne na nějaké dva kilometry a to už je hodně tučná rozloha, kde se všichni freeskieři a boarďáci budou moci vyřídit, co jim hrdlo ráčí…

Čeká tě několik sessions

Jak už to na Kaunertale bývá zvykem, tak během prodlouženýho víkendu bude na všechny návštěvníky čekat několik sessions a menších kontestů, kde budete moci porovnat skills nejen s kámošema ale i s dalšíma riders. Ať už na speciálně připraveným Jib´N´Skate Playgroundu nebo přímo ve snowparku nebudou chybět každoroční klasiky jako cash 4 trick, rail jam nebo třeba kaučování pro bábovky. No a koho tohle absolutně nezajímá, tak si prostě bude moci jen užívat a jezdit bez starosti pro sebe!

Sane! Cash 4 Tricks Opening Session presented by Method Mag
Pátek 9.10., 12:00-13:45, Jin´N´Skate Playground

Ski Cash 4 Trick by Prime Skiing
Pátek 9.10., 14:00-15:30, Jib´N´Skate Playground

Desperados Heavy Metal Rail Jam
Sobota 10.10., 13:30-14:45, Jib´N´Skate Playground

Soundboks „No Hangover Sessin“ powered by Templeton
Neděle 11.10, 11:00-12:00, snowpark

Girls Coaching Session by Shred Unit
Neděle 11.10., 10:30-12:00, snowpark

Girls Cash 4 Trick Session by Shred Unit
Neděle 11.10, 13:00-14:45, Jib´N´Skate Playground

Testival

Ke každýmu openingu taky samozřejmě patří prezentace snowboardových a lyžařských značek a jejich nejčerstvějších novinek na následující sezóny! Přesně tohle všechno najdeš ve stáncích Testivalu, kde svoje žhavé zboží bude prezentovat více jak třicet značek. Pokud tedy chceš odzkoušet nejnovější lyže, prkna, boty a cokoliv, co souvisí se zimními extrémními sporty, tak nezapomeň vyplnit testovací formulář, která najdeš zde a pak už jenom zkoušej a užívej!

Doprovodný program

Nejenom nadupaný snowpark a zábava na sněhu. Pokud si budete chtít od shredění na chvíli odfrknout, tak bude pro vás připraveno i plno další zábavy. Můžete prubnout pump track, minirampu nebo zalaškovat v balance board parku. Novinkou pak letos určitě bude Art V(G)allery, která se bude věnovat kultuře spojené se snowboardingem a freeskiingem. V Quellapin Saalu najdeme vernisáž, kde bude vystavovat Theo Acworth (Method Mag) a Felix Pirker. Najdeme tady kousky, které budou mapovat 35 let openingů a také 40 let samotného ledovce Kaunertal. Premiéry se pak tady dočká tekay jedna snowbaordová kniha! Nuda má prostě vstup zakázán…

Jako každý rok jsou pak pro vás připraveny výhodné balíčky:

Web Snowparku Kaunertal najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Monika Nováková kralovala na Pitztal Wild Face 2021

Český úspěch dorazil na freeridovém závodě Pitztal Wild Face 2021...

Jed Waters se rozparádil v Park City

Amík Jed Waters a jeho peprný tři minutky v Park City...

Nejlepší GoPro záběry z The Audi Nines 2021 v jednom editu

The Audi Nines 2021 ještě neřekli poslední slovo! Je tady GoPro highlights edit...