Bad Gastein trip se Snowpigs.cz

Hlásí se nám partička Snowpigs.cz! Na začátku měsíce února vyrazili do Bad Gasteinu, a to znamená, že tady máme další report....

Po dvou týdenní odmlce plné lavinových výstrah a brutálních přívalů sněhu mě vytrhává z pracovního nasazení zvuk messengeru. Šestý smysl dává tušit, že tohle nebude tchýně kvůli nedělnímu obědu. Rozklikávám skupinu a diskuze se tam rozjíždí. Pracovní týden ubíhá rychle a pátek se scházíme na známém překladišti. Vše už je nacvičené a vše už má své místo. Volba je jasná, Bad Gastein! Scoutík píše dojezd z Prahy za pět a pů hodiny, to se dá. Na parkáči pod lanama ukazuje teploměr +8°C. Dáváme bojovku a dvě rezavý a jdeme na kutě.

ať se práší za kočárem

Ráno samozřejmě prší. Dáváme přejezd k jednomu z areálů, kde budeme alespoň trochu ukrytí v lese. Hnát se moc vysoko nemá kvůli viditelnosti a lavinám cenu a dole nás tíží vysoká teplota. Když dorazíme na parkáč už neprší, ale leje!!! Po půl hodině obskurních vtípků, přichází malý zázrak v podobě mrholení. Přezky svižně cvakají a sedíme na laně. S přibývající výškou přibývají stroze i centimetry. Na horní stanici nám mladá vlekařka zvedá náladu zamáváním a úsměvem a vše ještě vyvrcholí, když zjistíme 15cm prašánku. Rozjasňuje se a nikde ani lyžař. Peklo se mění na sen. Nejdříve rozrýváme našimi rypáky neupravené sjezdovky, a když se jich nabažíme, přichází čas konečně na ten fríííírajd. Nacházíme super lajny a nemůžeme se nabažit. Únavě se však vyhnout nedá a tak zaplouváme do místní Heute, kde je o nás jako jediné hosty náležitě postaráno. Rádler, hovězí polévka a tyrolský knedlík zakončeno kávou nás znovu vsází do lyží. Dojíždíme zbytky lajn v lesích a jedeme s hubama od ucha k uchu směr dolu k vozítku.
Pohled na lázeňské městečko Bad Gastein v členitém alpském terénu, posazené v údolí Gasteinertal je impozantní. Vyrážíme tedy na čumendo po městě a ke krásnému vodopádu protékajícímu skrz město s převýšením 341m. Stoupáme uličkami zpět nahoru a poslední pohled na městečko mě nenapadá nic jiného než vzpomínka na film Hotel Budapešť... Zašlá sláva sítě hotelů podává smíšené pocity. Zhuntovaná těla jedeme naložit do termálních lázní s příhodným názvem Alpentherme (více zde). Struktura bazénů, výřivek a úžasných saun svádí k celodennímu lenošení. Bez návštěvy tohoto místa, jako by tu člověk ani nebyl. Lázně zakončujem luxusním Weizenem a hurá na večírek. Areál je opravdu rozsáhlý, 2 patra bazénů, vířivek, tobogánů a nekonečná venkovní část s bio koupáním. Vstup do lázní vychází po 18:00 na 21Eur na dvě hodiny. Což nám přijde super, krom toho je v ceně bazénů i obří saunový svět… Takže klidně běžte i na déle, určitě se tam nebudete nudit.

termální lázně

Masné huby ryjící v pekáči pečených kolen dávají tušit, že nejsme jenom Snowpigs. Hold pan kuchař Sandokan (já), by bez šťastných pohledů kamarádů neusnul. Čekujem počasí a ještě netušíme, že ráno bude top. Budíček dáváme brzo a děláme dobře. Zvuk traktoru uklízející sníh na parkovišti nám dává tušit. Na laně jsme s předstihem. Partičky zarputilých frííírajderů se začínají trousit a máme jasno. Valíme jako první nahoru a zdravíme naši platonickou kamarádku vlekařku, která už z dálky mává a odklízí mraky čerstvého prašanu. Když zakrojíme lyže, odhadujeme vrstvu na 40cm prašanu 1.třídy. Pouštíme se dolu po sjezdovkách, kde rolby daly dobrou noc a vejskáme jak děti na klouzačce. Kanonáda lavinových děl okolo nám dává jasně najevo, kde je tento vejkend naše místo, a tak o jiném středisku ani nepřemýšlíme. Další jízdu lanovkou upíráme jednoznačně pohledy pod lana. Nahoře potkáváme rakouskou partičku se stejným nápadem a začíná boj o první lajnu v podobě šíleného downhilu. 500 výškových na zátah je přeci trochu moc, a tak se přesouváme na klidnější lesní pasáže. 

Čas je neúprosný a hlad veliký, tudíž dáváme naši oblíbenou hospůdku. Odměna za jízdu přichází v podobě známých dobrot a servírky s výstřihem, kde si člověk uvědomí, že každej kopec nejsou jenom Alpy. Nakonec dáváme dvě jízdy až do údolí a je jasno, že je načase ukončit tenhle vyjímečnej vejkend na vyjímečným místě s bandou vyjímečnejch lidí... Na konec snad jen dodat, že jestli existuje lyžařskej bůh, tak tentokrát při nás stál...

Sandokan, čestný člen a kuchař posádky Snowpigs...

Video z Bad gastein tripu:

Kompletní fotogalerku si můžete prjet ve slideru:

Web Gasteinu najdete zde.

Sociální sítě:

Autor

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Red Bull Feel The Wheel 2020 už tenhle víkend v Benátkách!

Longboardová akce Red Bull Feel The Wheel se sice napřímo netýká "našich" sportů, které na Freeride.cz sledujeme, ale rozhodně nás moc zajímá, stejně jako jistě většinu z vás. Proto vám dnes přinášíme základní info k letošnímu ročníku, který se uskuteční už tuhle sobotu v Benátkách nad Jizerou a my čekáme, že se tu sejde slušně početná snb/freeski/wake/surf komunita!

Tři nadupaný minutky z letního Mt. Hoodu

Hotlaps In Hood je novej edit z Windells, kterej nechceš minout...

Jarní Crans Montana s Valentinem Morelem

Valentin Morel měl štígro a na jaře stihl pojezdit v Crans Montaně...