Ben Richards a Astrid Cheylus čarovali na Freeride World Tour 2024 ve Fieberbrunnu

Freeride World Tour se dostala do finálový části a my si zrekapitulujeme předposlední závod ve Fieberbrunnu...

Freeride World Tour 2024 doklouzala do závěrečný fáze. Kompletní jezdecká sestava si nejprve smlsla na třech zastávkách, kde bylo potřeba zařadit minimálně pátej rychlostní stupeň a posbírat co největší počet bodů. Pouze šestice dam a jedenáctka mužských protějšků totiž měla dveře otevřené do posledních dvou finálových závodů. A ten první už tradičně zamířil do rakouského Fieberbrunnu na více jak dva tisíce metrů vysokej kopeček Wildseeloder. Organizátoři FWT už nějaký ten rok slibují dvoukolový závod, ale zatím pokaždé něco stálo v cestě. Letos se už ale konečně všechny nesnáze podařilo eliminovat, a tak si prašanová elita mohla vychutnat netradiční formát, který kvalitou samotný závod vynesl až téměř pánu bohu do oken! Přece jenom je velkej rozdíl, jestli musíte veškerý naděje nabalit jen do jedný lajny nebo jestli popřípadě máte právo na menší chybičku a následnou opravu. Díky tomu jsme v Kitzbühelských Alpách byli svědky dalšího nadpozemskýho představení.

Max HItzig a jeho 360 (foto: D. Daher  FWT

Pořádná deka smůly ještě před samotným závodem bohužel zahalila Lily Bradley. Američanka kvůli zranění musela vrchol sezóny oplakat, a tak ostatním bábovkám na startu odpadla jedna reálná soupeřka. Sněhové podmínky zrovna ideálností neoplývaly. Zimní teploty rozhodně vypadají jinak, a tak konzistence sněhu se zrovna pětihvězdičkový hodnocení neblížila. Nicméně všichni museli kousnout stejný okolnosti. Mezí něžným pohlavím nakonec na vrchol vystřelila mladá Francouzska Astrid Cheylus, která se pustila celkem do náročný lajny, kterou navíc přiostřila menším backflipem. Nakonec o čtyři bodíky za sebou udržela Hedvigu Wessel, která se s nebojácností vikingského válečníka pustila nejen do slušnýho cliff dropu, ale taky vymetla jedno bečko. Triumf galskýho kohouta pak bronzovou odměnou podtrhla Manon Loschi, která zůstala jen 0.33 bodu za severskou rivalkou. Brambory pak okopávala Sybille Blanjean a výsledkovou listinu uzavřel Polka Zuza Witych. Do průběžnýho vedení, kde se počítaj tři top závody, se pak vyšvihla vítězka Astrid Cheylus.

Vítězka Astrid Cheylus:

Pánové pak rozhodně nastolili, jak vypadá pravý nefalšovaný peklo v prašanu. Takovej Lucifer by se od nich mohl učit. Bohužel chyběl u toho absentující Švéd Carl Regnér Eriksson. Mužský finálko se tak smrsklo na deset statečných. Díky dvěma pokusům si kromě Oscara Mandina mohli všichni odškrtnou povedenou jízdu. Nechtěl bych být v kůži poroty. Radši bych asi přehazoval šest metráků chlévský mrvy jen holejma rukama, než rozhodovat klání v Tyrolsku. V konečným součtu hned šest borců dokázalo popravit devadesátkový hodnocení! Mimochodem Valentin Rainer a Martin Bender osmým respektive devátým místě po něm taky pošilhávali...

Do zlata se nakonec oblíkl novozélandský nováček Ben Richards, který si tak mohl připsat jeden z nejvýraznějších počinů kariéry. Svahem prolítnul jak blesk na steroidech, navíc jízdu okořenil o tři parádní 360 a od rozhodčích vyfásnul ohromný skóre 97.00 bodů. Skvělou formu pak potvrdil německej čaroděj Max Hitzig, kterej zaujal hlavně morbidním 360 cliff dropem hned na začátku svojí druhý jízdy. Stříbro mu slušelo. Vydařenej rok pak orazítkoval další plackou Marcus Goguen. Kanaďan volil hodně kreativní lajnu a nezapomněl ani na bečka nebo třišestky. Nesmíma pak zapomenout ani na naspeedovanýho Kristofera Turdella, Novozélanďanovi Finnu Bilousovi se zase roztrhl pytel s trikama (handrag 360, 720...) a takovej Maxime Chabloz obohatil závod o dabl bekl. Na bednu to ale nestačilo. V průběžným vedení se pak vyhřívá Max Hitzig před Marcusem a Benem. Velké finále v podobě Xtreme Verbier 2024 si pak můžete živě pustit už zítra tedy 22. března v 09:35 ZDE!

Král Ben Richards:

Výsledky Freeride World Tour 2024 - Fieberbrunn:

Ženy:

1. Astrid Cheylus (FRA)
2. Hedvig Wessel (NOR)
3. Manon Loschi (FRA)
4. Sybille Blanjean (SUI)
5. Zuzanna Witych (POL)

vítězné dámy (foto: FWT)

Muži:

1. Ben Richards (NZL)
2. Max Hitzig (GER)
3. Marcus Goguen (CAN)
4. Kristofer Turdell (SWE)
5. Finn Bilous (NZL)
6. Maxime Chabloz (SUI)
7. Tenra Katsuno (JPN)
8. Valentin Rainer (AUT)
9. Martin Bender (SUI)
10. Oscar Mandin (FRA)

top pánové (foto: FWT)

Web Freeride World Tour najdeš zde.

klávesnici vypráskal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jesper Tjäder si zase nechal postavit jeden prasáckej rail

Jesper Tjäder a jeho open loop rail, kterej si nechal vyrobit jako vůbec první freeskier ever...

Marcus Goguen odhalil pár svých záběrů z filmu "The Land of Giants" od MSP

Další ochutnávku z "The Land of Giants" od MSP má na svědomí Marcus Goguen...

Laax nás zve na třetí epizodu The Crap Attack 2024

Pravidelná dávka shredu z Laaxu se hlásí ve třetím díle The Crap Attack...