Britská freeskierka vyměnila lyže za kopačky

Mladá Britka Anna Vincenti sice s freeskiingem končí, ale její příběh určitě stojí za těch pár řádků....

Životní osudy a příběhy jsou občas nevyzpytatelný. To je přesně případ britský freeskierky jménem Anna Vincenti. Vlastně teď už bývalé lyžařky. Nyní teprve třiadvacetiletá dáma začínala jako malá holka doma ve Skotsku nejen s lyžemi ale překvapivě taky kopat do meruny. Dotáhla to tak daleko, že se dostala i do reprezentačního fotbalového výběru svojí země a to v kategoriích do patnácti respektive sedmnácti let. Poté ji ale uhranul freeskiing, kterýmu se naplno začala věnovat od roku 2011. Mezi její největší úspěchy patří třeba 10.místo ve slopestylu na Mistrovství světa juniorů v italském Valmalencu. Nakoukla taky do několika závodů Světovýho poháru, kde se pro ni stal maximem osmej flek z Cardrony z Novýho Zélandu.

Anna Vincenti

Bohužel měla velkej pešek na zranění včetně přetrhaných vazů v koleni, kterých musela přetrpět víc než je zdrávo. Zdravotní komplikace jí taky bohužel nakonec vystavily stopku v jejím úsilí prodrat se na závod pod pěti kruhy v jihokorejském Pchjongčchangu. Zdraví neporučíš, a tak se letos tahle pořád hodně mladá blondýnka rozhodla, že s kariérou na sněhu sekne. Ne ale s tou sportovní. Vrátila se totiž k fotbalu a postavila se do branky skotského týmu Motherwell a navíc díky původu dědečka chytla za pačesy možnost reprezentovat fotbalového trpaslíka z ostrova Malta. Annu, která se naposledy na FIS závodech objevila v roce 2017, tak na bílých svazích již neuvidíme. Přejeme jí ale štěstí v dalších etapách její bohatýho života, během kterýho se evidentně nudit nebude. Sympatická slečna…

Season edit z roku 2012/​2013:

Tak ať se v nový profesi daří...

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.

Kye Petersen a spol se rozvášnili ve třetím pokračování "The Sacred Grounds"

Třetí epizoda prašanový parády "The Sacred Grounds" s Kye Peterseem a jeho parťáky právě dorazila...

Čeští junioři byli vidět na Blue Tomato Plan P 2023

Naše omladina vyrazila na FIS Junior závody do rakouského Superparku Planai...