Buff® Park Moravská bouda

Nejvýše položený snowpark v České republice získal nového hlavního partnera a díky němu mohl začít stavět a rozjet tuto sezonu podstatně dříve než v minulých letech. Dnešní cesta povede do Buff® Parku na Moravské boudě.

Park na Moravský boudě staví už 12 let Joseph Novák, kterej tomu se svým Parks.cz týmem dává opravdu všechno a pod jeho taktovkou se park každoročně posouvá dál a dál. Letošní sezonu navíc zaštítila firma BUFF a další partneři jako Horsefeathers, Moravská boudaPitcha Goggles, díky kterým se podařilo park zprovoznit nezvykle už začátkem prosince. Jaro je však neúprosný a vzhledem k téměř letním teplotám posledních dní to vypadá, že nás tady čeká závěrečný víkend sezóny! Není tak čas meškat čas! Sbal se s partou a koukej tento víkend dorazit! 

Snowpark je otevřen každý den od 10:00 do min. 17:00. Na konci března bude doba provozu prodloužena. Ticket výjde do parku na celý den na 350Kč. Aktuální info sledujte na našem FB profilu Buff® Parku Moravská. Celá naše hapers crew se těší na brzkou shledanou.

Kroča:
"Na Moravskou jsem se poprvé dostal asi 5 nebo 6 let zpátky a od tý doby je to rozhodně moje nejoblíbenější místo na ježdění široko daleko. Baví mě ty kvanta možností, jak setup jezdit stejně jako ty nádherný výhledy na moje milovaný hory. Vlek jenom podél parku, kterej navíc můžeš chytit, kde chceš, zaručuje, že se tady prostě ushredíš. Nebojím se říct, že je tohle místo moje srdeční záležitost a zaplaťpánbůh i můj homeresort. Btw. Ani ta vyhlášená trnitá cesta k parku podle mě není nic hroznýho. 20 minutová prochajda s lyžema na ramenou národním parkem snad ani nemůže bejt problém. Tak to ještě letos pohecuj a přijeď pojezdit, protože park je klasicky vymazlenej. Já tady budu na tuty!"

Johan:
"Zdravím všechny čtenáře a rád bych vám přiblížil můj život na horách spojený s častou návštěvou Buff parku u Moravské boudy. V lednu jsem začal pracovat na sáňkařské dráze ve Špindlu, protože už mě trochu omrzelo pražské žití a přes zimu tam je počasí k ničemu. Dostatek volna v práci mi nahrával k tomu, abych využil dobré sněhové podmínky k menšímu osobnímu progresu a k testování nových lyží. Do jakého krkonošského snowparku tedy vyrazit? Místem, které jednoznačně splňovalo mé potřeby a představy, se stal Buff park Moravská."

"Jelikož tam jezdím letos poprvé (velký hřích), tak tím více se snažím využít jeho veliký potenciál. Těší mě také názory ostatních riderů, kteří tvrdí, že je setup parku letos nejlepší ze všech ročníků, a tak nemusím tolik litovat, že jsem návštěvu předchozí roky vynechal. Dostupnost k parku není jeho nejsilnější stránkou, ale to je bohatě vykompenzováno a předčeno počtem kvalitně vyshapeovaných překážek, panoramatickými výhledy a okolním zázemím. Jedinečné a hravé jiby mi dost pomohli při zdokonalování a učení se novým trikům a věřím, že poslouží stejně dobře jak začátečníkům, tak zkušeným jezdcům. Můj velký dík tak patří Pepovi a celému týmu shaperů za poskytování kvalitního freestylového zázemí pro všechny riders."

Vojta Břeský:
"Na Moravský jsem byl poprvé a mega mě to překvapilo. Kousek americkýho parku v Čechách. Hrozně moc prekážek, který se dají jezdit mnoha možnostmi, doplňuje parádní výhled na Krkonoše. Ačkoli skoky nejsou nijak velký, dá se na nich poblbnout. Díky tomu, že u snowparku je samostatný vlečík, tak se stihne za den nepřeberný množství jízd, takže když se jedna jízda nepovede, nemusí tě to mrzet, protože během 2 minut stojíš zase na začátku parku."

Martin Moudrý:
"Ze Špindlu pár kilometrů motání serpentýnama nahoru na Špindlerovku a potom buď traverz na fyzičku nebo malebná jízda k dolní stanici vleku na Davidovkách, jedno vytáhnutí pomou nahoru a skončíte v parku! Pro toho, kdo ještě nebyl ve snowparku u známé krkonošské hřebenovky, Moravské boudy, ve výšce skoro 1300 metrů to musí být poprvé pohádkový zážitek, já už sem jezdím pár let a stejně mě to vždycky dostane. Hravej parčík na konci světa s výhledem za všechny prachy. Kdo se mrkne na facebook Buff parku Moravská, hned z úvodky zjistí, že na něj čeká jibbovej ráj - od jednodušších bedýnek a plynovek až po na všechny způsoby zlámaný raily a aby došlo i na lítání, máte tu ještě příjemný střední skůčky. Většinou stihnete alespoň 3-​4 překážky v lajně a díky lanovému vleku si za 3 minuty můžete vybírat další. Za dvě hodinky pocitivýho ježdění budete zralí vyvalit se na lehátko nad parkem nebo zaskočit na jídlo do jedné z bud kolem parku." 

"Krom zmíněné Moravské je tu i menší Dvořákova bouda, která se krom dobré kuchyně a točené Plzně nebo Kocoura může pochlubit i tím, že tu letos konalo několik kempů s freestylovým zaměřením pod vedením head shapera parku Pepy “Josepha” Nováka. Kempy jsou určené pro žáky základních škol a jejich o pár let starší kolegy - lyžák s parkovou nadstavbou dalo by se říci. Mimo základní výuky na lyžích a prkně na pomě, která je hned pod snowparkem a nabízí ideální začátečnický svah i pár boulí na pilování prvních poletů a jedniček stejně jako kluziště a bednu na první jibbové pokusy se tak můžou ti odvážnější a vyježděnější pokusit i o svoje první raily či větší skoky pod vedením zkušených koučů. A když nakombinujete namotivovaný “mladý pušky”, tenhle park, pohodovou atmosféru a k parádním sněhovým podmínkám ještě nasadíte jarní počásko, zjistíte, že byste tady mohli strávit klidně ještě celej duben."

Další zajímavé články

„Good Morning“ video od Richarda Permina

Francouz Richard Permin v produkci Red Bullu útočí parádním krátkým videem "Good Morning"!

From Switzerland With Love - epizoda 1

From Switzerland With Love je nová videosérie Laurenta De Martina a my tady máme premiérový díl, kterým všechno startuje.

Wells Lamont team edit

Svůj našláplej týmovej edit nám představí značka rukavic Wells Lamont!