Business okénko: Sponzorské rošády

Pojďme prozkoumat, který profijezdci za psolední dobu změnili své sponzorské partnery...

Freeskiing je pro většinu populace hlavně zábava či víkendové povyražení, díky kterýmu zamažeme chmury každodenního života. Jenže pro někoho to je jednoduše denní chleba. Ať už pro firmy a značky, které se nám snaží podsouvat co nejkvalitnější výroby nebo pro profi jezdce, kteří zkrátka a dobře musí být vidět. Dneska tak na chvilku odskočíme do freeski businessu a podíváme se na vděčné téma, kterým jsou novinky ve sponzoringu. Sezóna pomalu a jistě začíná nabírat na obrátkách a několik zajímavých jezdcům mění svoje nádobíčko My se tak v rychlým přehledu proženeme několika novinkami na sponzorském poli.

A všechno načneme ve Švýcarsku, kde se nám do hledáčku dostal brand Movement Skis. U nich se v posledních týdnech trošku hrála škatulata, hejbejte se. Rozloučil se s nimi totiž jeden z jejich nejzajímavějších a to Laurent De Martin. K němu se ale malinko podrobněji vrátíme o pár odstavců níže. Do týmu ale naopak dorazily dvě zajímavý posily. Prvním je finskej šikula a člen vykutálený party Keeshlife Aleksi Patja. I druhá nová akvizice pochází ze Skandinávie konkrétně ze Švédska a jmenovitě se jedná o Hugo Burvalla. Pětadvacetiletý člen reprezentace tří korunek (Švédska) a momentálně pravidelný účastník Světovýho poháru, tak určitě bude patřit k nejsledovanějším členům týmu švýcarskýho výrobce lyží.

Dvě nové tváře pak přivítali také u Völkl Skis. Rodina se rozrostla o třicátníka Kye Petersena z kanadský Britský Kolumbie. Ten už několik let platí za jednoho z nejlepších bakcountry jezdců a naposledy dal o sobě hodně hlasitě vědět videem "Sacred Ground: Part 1“. Druhým přírůstkem je pak aktuální rakouská žena číslo jedna, co se týče big airu a slopestylu, kterou  není nikdo jiný než Lara Wolf. Kdo pravidelně sleduje Svěťáky, tak její jméno má zaškatulkovaný.

Velký změny pak hlásí kanadská raketa Max Moffatt. Blonďatej Kanaďan je poslední sezóny svěží vítr na všech eventech kde se objeví od Svěťáku po X Games. Navíc za něj mluví i hodně slušný výsledky. Není se tak čemu divit, že po něm hodili laso z Red Bullu. To už je vizitka sama o sobě. Navíc mu tak trochu začínala být malá značka Liberty Skis a značně si polepšit. Nově se totiž po svazích prohání s lyžemi Armada.

Max Moffatt (foto Syo van Vliet / Red Bull Content Pool)

Svojí komplet výbavu pak změnil taky habán Jonah Williams. Ten se rozešel s dlouholetými partnery Atomic, Dragon a Obermeyer a nově zabrousil k francouzskému Rossignolu, který mu tak dodá jak hadry tak hardwear. Americký sympaťák se pak vyjádřil, že by rád pracoval s ostatními jezdci z týmu a společně s nimi natáčel videa jako to dělají třeba party z Faction nebo Line, popřípadě v budoucnu natočil vlastní film.

Jméno Megane Betend asi většina z nás zrovna znát nebude. Kdo ale pravidelně sleduje Freeride World Tour, tak od letošní sezóny se s osmadvacetiletou Francouzskou několikrát setká. Díky postupu z FWQ je totiž jedním z nováčků pro rok 2023. Díky tomu po ní skočili u Dynastaru, který se může už tak pochlubit kvalitním freeridovým týmem. Když už jsme u toho něžného pohlaví, tak zajímavá funkce čeká na veteránku Michelle Parker. Novým zaměstnavatelem jí bude Peak Skis, což je značka, kterou teprve loni založil olympijský vítěz a čtyřnásobný medailista z alpského lyžování Bode Miller. Její funkce bude mimochodem i Senior Director of Product Development & Innovation. A pro zajímavost, na živobytí si tady vydělává i další legenda freestylového lyžování Chris Davenport.

A teď už slibovaný Laurent De Martin. Ten se rozhodl do toho praštit a vyrobit si lyže podle vlastního nejlepšího uvážení. Nově tak na trhu najdeme brand Simply. Recreation Club. V nabídce figuruje zatím jen jeden model, který navíc vyjde v limitované edici 200 kusů. Předobjednávky se sputili v pondělí a vybírat můžete ze tří délek. Cena samozřejmě trošku odpovídá exkluzivitě. Z peněženky nebo spíš z účtu vám totiž zmizí 989 CHF, což z nich děla určitě jedny z nejdražších hraček na trhu. Vozit se na nich ale nebude LDM sám a podle sociálních sítí k sobě zlanařil taky Sampo Vallottona a za dámy Alice Michel. Nezbývá než popřát, ať to frčí!

Na závěr pak odběhneme od lyží k brejlím, což jak každej lyžař ví, je jedna z nejdůležitějších položek ve výbavě. Na trhu se pohybuje sice celá plejáda značek, ale teď se přifaří další. Nově totiž do lyžařskýho a snowboardový průmyslu začne fušovat výrobce 100Percent, kterej dlouhá léta patří k ikonám motokrosu. Ve svý zimní kolekci pak nabízí tři modely Norg, Snowcraft a Okan a s prázdnou neodešli ani z nedávných ISPO Awards na veleznámém sportovním veletrhu v Mnichově. Svoje zraky si pak těmito kousky bude chránit Francouz Richard Permin, rampovej kouzelník Nico Porteous a švédská freeriderka Malou Petersen.

brejle 100Perce

business plky vyplodil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...