Česká omladina sbírala zkušenosti na Swiss Freeski Tour v Grindelwaldu

Hned osm českých talentů se objevilo na víkendové Swiss Freeski Tour v Grindelwaldu a domů rozhodně nejeli s prázdnou...

Závodní freeskiing není živ jenom z X Gamesů a Svěťáků. Svoje místo na slunci si zaslouží i výkonnostně slabší jedinci a zejména pak mladé krev, která je hnacím motorem nejen našeho sportu. Právě kvůli naší omladině dneska vyrazíme až do švýcarkých Alp konkrétně do malebného Grindelwaldu. Víkend si v místním snowparku totiž rezervovala čtvrtá zastávka Swiss Freeski Tour 2023/24. A švýcarský šampionát rozhodně není žádná béčková akce, ale často se na ní mihnou i zajímavá zahraniční jména. Tento víkend ale patřil hlavně talentům a nadějím newschoolovýho lyžování a to nejen těm švycarským ale také naší drobotině. Do země helvétské kříže totiž vyrazilo početné stádo hned osmi českých lyžníků. Sedm kluků a jedna slečna tak dostali perfektní možnost poměřit si síly s alpskými lokály, kteří jsou na místních překážkách doslova pečený vařený.

Damian Kiszka (foto: Swiss Freeski Tour)

Ve víkendovém programu v Grindelwaldu visely hned dvě disciplíny. Slopestyle asi nikoho nevyvede z míry, ale přece jenom rampa už je pro naše borce lehce okrajovou záležitostí. Tady se jí ale rozhodně nezalekli. Aby to nebylo všechno tak snadný, tak kluci závodili hned ve čtyřech věkových kategoríích U11, U13, U15 a U18. Teď ale přijde ten pravej maglajz. Radši si na to připravte grafický znázornění. U11 a U13 totiž jeli svůj společný závod dohromady, stejně jako U15 a U18. Vyhlašovaly se ale nezávisle na sobě všechny čtyři věkový kategorie. A aby to fakt byl kardiální galimatyáš, tak navíc celý event spadal pod FIS jako juniorský závod. Ve FISáckejch výsledcích pak tedy najdete pouze borce, kteří disponovali svým FIS kódem. A teď babo raď. Jednoduše řečeno každej kluk, kterej bojoval ve dvou nejstarších kategoriích, se z jednoho závodu mohl pochlubit až třema výsledkama. 

Luky Peterka (foto: Swiss Freeski Tour)

Než se do toho ale zamotáme úplně, tak pojďme rdši vypíchnout český úspěchy, protože naši domu vezou hned tři pódiová umístění. Nejlépe se s domácí konkurencí popasoval Lukáš Peterka, kterej ve slopestylu ovládnul kategorii U18! V celkových a FIS výsledcích to stačilo na třetí flek, když ho přeskočilo mladší duo Lou Annen a vítěz Nando Demke. Finálovou osmičku tady pak uzavíral Damian Kiszka. Mezi nejmladším potěrem se blejsknul v rampě třetím flekem v kategorii U11 Tobias Červinka. Poslední placku pak vybojovala mezi nežným pohlavím Magdaléna Krčálová, které patří stříbrná příčka ve slopestylu, když jí porazila jen Keira Devenoges. Ve Švýcarsku se pak z našich ještě ukázal Vojta Soukup, Matěj Pecháč, Oliver Zouhar a Michal Černoch (jejich výsledky najdete v odkazech níže). Českým zabijákům samozřejmě posíláme pochvala za vzornou reprezentaci a doufejme, že si naše parta pod trenérským dohledem Páji Pleskače domů odvezla hlavně cenný zkušenosti, který zúročí třeba příště.

A teď tedy ty zapeklitý výsledky Swiss Freeski Tour - Grindelwald:

Slopestyle: U11 a U 13, U15 a U18
Halfpipe: U11 a U13, U15 a U18

Výsledky dle FISu pak najdeš zde

Damian Kiszka (foto: Swiss Freeski Tour)

Michal Černoch v rampě (foto: Swiss Freeski Tour)

Web Swiss Freeski Tour najdeš zde.

report si vzal na paškál

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Silvretta Montafon hostila vydařenou zastávku FWT Qualifier!

Na kvalifikačním závodě 4* FWT v Silvretta Montafon se organizátorům a jezdcům zadařilo a podmínky klaply na jedničku!

Jižní Amerika na tebe čeká ve freeridovým filmu "Zonda"

Američan Dorian Densmore nám vezme na velký dobrodružství do jihoamerických And...

Aki Vallioniemi nás vrátí na finále SuperUknown 20

Pojďme ještě jednou skočit zpátky na finálko SuperUknown 20 v Mammothu...