Česká omladina se představila na World Rookie Tour v Livignu

Kvartet českých nadějí se minulý týden představil na první zastávce World Rookie Tour v Itálii...

Poslední dny na nás ze všech stran dorážely letošní X Games. Jak by taky ne, když se jedná o jeden z nejvyhlíženějších eventů sezóny. Bohužel díky nim šly malinko na druhou kolej našeho zájmu ostatní závody a soutěže, které se s Aspenem jaksi datově křížily. My to samozřejmě začneme napravovat a všechno poctivě doženeme. A nemůžeme začít nikde jinde než u zahajovací zastávky World Rookie Tour 2022. Oblíbená série závodů pro mladé talenty začínala svůj letošní příběh psát v italském Livignu a výsledky pro nás byly hodně horké zboží. Na Apaeninský poloostrov totiž vyrazil kvartet českých nadějí a určitě se nic nastane, když hned ze začátku vyslepíčíme, že to jednou cinklo!!

World Rookie Tour v LIvignu (foto World Rookie Tour / Ania Gzerla)

Směr Mottolino v Lombardii minulý týden nabrala sestavička Petr Muller, Kuba Koula a Eliasz a Damian Kiszkovi. Všechno svěřenci trenérů z Akademie freestylového lyžování, která spadá do spárů našich reprezentačních kaučů. Kluky tady čekala ostrá premiéra! Jejich první mezinárodní měření sil na sněhu. Celý klání se taky jelo pod hlavičkou FIS jako juniorský závod, takže jste mohli nachytat nejen body do celkovýho hodnocení World Rookie Tour, ale mohli jste si rozmnožit, popřípadě vůbec poprví navýšit skóre u Mezinárodní lyžařské federace. 

Kuba Koula (foto World Rookie Tour / Ania Gzerla)

World Rookie Tour se pravidelně jezdí na dvě věkové kategorie. Nejmladší groms jsou klucí do patnácti let a rookie, kde se shovávají starší výrostci, kteří ještě nedosáhli plnoletosti. A nechybí samozřejmě ani holky, které pokouší štěstíčko v jedný společný kategorii. Na všechny kromě zářné lyžařské budoucnosti čekal taky pompézní snowpark, kterému vládly dvě luxusní skokové platofrmy. Ty byly na začátku a na konci tratě ohraničemi vždy jedním jibem rudé barvy. Hned trio našich borců bojovalo v nejmladší kategorii a nejvíce se zadařilo Kubovi Koulovi! Ten ze země špaget a pizzi totiž veze nádherný třetí místo! Lepší než on byl pouze Francouz Timothe Roch a vítězný Andreas Penz z Německa. Eliasz a Damian se mezi sedmi prcky seřadili na pátém respektive šestém místě.

Kuba bere třetí flek! (foto World Rookie Tour / Ania Gzerla)

Následná rookie startovka už přetékala kypřejšími tvary. Do závodu vtrhlo hned dvacet tři talentů. Náš Petr Muller chtěl do české kotliny určitě dovést lepší než jednadvacátej flek, ale tady jsou určitě stěžejní nasbíraný zkušenosti. To je prostě věc, kterou nikde jinde nekoupíte a pro všechny naše mlaďáky aktuálně nesmírně cenná věc. Abychom vás neochudili o jména nejlepších. Z výhry se radoval norský bombardér s libozvučným jménem William Bostadloekken, který v jízdě štelovat fígle jako dub corky 1440 a 1620. Stříbro bere jeho krajan Leo Landroe a bronz míří do země helvétského kříže díky Fadrimu Rhynerovi. Mezi dívkami výhru urvala nejmladíš na startu Němka Muriel Mohr před Švýcarkou Anouk Andraska a Martinou Alexandrou Tamburstuen z Norska. Všem gratulace a našim přejeme další úspěšné krůčky a pokroky v jejich freeski kariérách!

Vítězné jízdy:

Andreas Penz:

William Bastodloekken:

Muriel Mohr:

World Rookie Tour web zde.

textově dokořenil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...