Česká reprezentace odtajnila složení a plány na novou sezónu

Pojďme se podívat, co na nadcházející sezónu plánuje naše repre alias Czech Freeski Team...

Kde jsou ty časy, kdy klasičtí lyžaři považovali freeskiery za hordu rebelů a punkáčů na okraji lyžařské společnosti. Stačilo pár let a freeskiing se vyšvihnul do role olympijského sportu, který sleduje celý svět. Nejsilnější státy se už dávno můžou pochlubit reprezentačními výběry, nad kterými bdí početný trenérský ansámbl a sami jezdci brázdí světové hory v národních stejnokrojích. Nad tím dneska už nekroutí hlavou nikdo. I u nás už notnou řádku sezón funguje česká reprezentace, která se rok co rok snaží prodrat mezi světovou elitu. Je to zatím malinko boj s větrnými mlýny, ale občas se objeví jiskřička naděje v podobě pěknýho výsledku. Každopádně český výběr poctivě maká a v těchto dnech oznámil svoje jezdecké složení a plány na nadcházející sezónu, tak si pojďme zkontrolovat, co si kluci všechno vymysleli.

část naší repre na jarním Hintertruxu (foto Czech Freeski Team)

Český výběr pod vedením Romana Daleckého, Pepka Kalenského a Míši Peče se v sezóně 2023/24 rozdělí na dvě družstva. Prapor hlavního A-týmu ponese stejně jako loni Štěpán Hudeček alias Spídy. V poslední sezóně se mu podařilo vylepšit svoje maximum ve Světovým poháru, kde na big airu v americkém Copper Mountain doklouzal až na krásnej třináctej flek. Pochvalu si zaslouží i za jednadvacátý místo ve stejné disciplíně na mistrovství světa v Bakuriani. Letos ho kromě Svěťáků žádný významný další vrchol zimy nečeká. Jeho plány odtajnil kauč Daly: „Štěpán se chystá na všechny Světové poháry jak v big airu tak ve slopestylu a cílem je bodovat co nejvíckrát. To znamená obsazovat pozice top 30. Trikově na to má, ale musí předvádět stabilní výkony na všech tratích.“ K tomu je asi zbytečně přidávat další omáčku keců. Budeme fandit! 

Spídy v Bakuriani (foto FIS)

B-tým nebo chcete-li familiérněji juniorský výběr pak čítá hned trojlístek nadrženejch mlaďáků. V sestavě nechybí Péťa Müller, který loni zazářil na Evropském olympijském festivalu mládeže v italském resortu Ravascletto – Zolcolan. Z finále slopestylu domů dovalil cenný bronz. Jeho parťáci pak budou Eliasz Kiszka a nejmladší ucho výběru patnáctiletý Kuba Koula. Co kluky čeká v následujících týdnech a měsících? To opět vykecal Daly: „Juniorskou repre čeká společná příprava s A-týmem v Banger Parku. Potom se přesouvají na srpnové mistrovství světa juniorů na Nový Zéland. V sezóně budou objíždět Evropský pohár a zvykat si na tento level závodění. Pokud bude výkonnost a body, rádi bychom, aby Petr vyzkoušel i nějaký Světový pohár.“ Na závěr ještě nutno dodat, že kromě juniorskýho šampionátu v Cardroně bude naše mladá krev taky vyhlížet Zimní olympijské hry mládeže, které na konci ledna ochromí jihokorejský Gangwon. Nám nezbývá než všem držet palce a mně sledovat počínání naší repre, ať můžu být posel dobrých zpráv.

Péťa na Evrospkém olympijském festivalu mládeže (foto EYOF 2023)

Česká freeski reprezentace 2023/24:

A-tým: Štěpán Hudeček
B-tým: Petr Müller, Eliasz Kiszka, Jakub Koula
Trenéři: Roman Dalecký, Josef Kalenský, Michal Peč

Web našeho svazu Czech Ski najdeš zde

novinářský dozor

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...

Kajsa Larsson a Celeste Pomerantz se ozývají s videem "Suspended In Space"

Dvě freeriderky nás vezmou na trip do kanadskýho Yukonu...

Užij si třetí pokračování Director's Cut od Jiberish crew

Sebranka od Jiberishe se připomíná novou epizodou série Director's Cut...