Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Věhlasným X Games tady nemusíme příliš pochlebovat. Už jako malej kluk jsem hltal každej jejich přenos a o možnosti startu na kultovní akcí určitě sní nejeden malej freeskier či freeskierka. S příchodem Světovýho poháru a následný Olympiády sice narostla poměrně hutná konkurence, ale stačí si připomenout rok 2015, kdy většina světových hvězd lidově řečeno ukázala mistrovství světa prostředníček a radši vyrazila rozdávat radost do americkýho Aspenu. Ještě nadcházející sezónu si svátek všech lyžníků užijeme v tradičním kabátě, ale od roku 2026 nás čeká velká revoluce, kterou nyní šéfové prestižního eventu odhalili světu.
Čeká nás totiž velká expanze. Lidi jsou prostě nenasytní a chtějí víc a víc akce a zábavy! X Games tak přichází s velkolepým formátem X Games League! Co to pro nás skalní fanoušky  a v první řadě všechny jezdce znamená? Tak za prví riders už nebudou jezdit jenom sami za sebe, ale v první fázi by měly vzniknout čtyři týmu, v kterých se společne předvedou jak lyžaři tak snowboarďáci samozřejmě obou pohlaví. Borci tak pojedou nejen o individuální umístění, ale budou sbírat body i pro svoji závodní rodinu. Jednotlivé týmy pak budou představovat prostor pro investory a sponzory, kteří do nich budou moci nalít kapitál, z kterýho samozřejmě bude profitovat celý sport. Jednotlivý riders by se pak měli do týmu rekrutovat na základě draftu. Další velkou změnou bude nárůst jednotlivých eventů. Premiérový rok počítá hned se čtyřmi zimními X Games zatím v neznámých lokalitách. Letní verze v čele se skateboardingem či BMX pak najede na naprosto shodnou šablonu jako jejich zimní kolegové.
Na první dobrou to věru nevypadá vůbec zle. Myslím, že FIS se bude muset malinko začít třást a klepat, protože mu tady poroste pořádnej soupeř. Není žádný tajemstvím, že se na Mezinárodní lyžařskou federaci prostě pořád malinko kouká skrz prsty. Určitě to ale nadělá slušnou paseku v celkovým kalendáří všech zimní závodů a akcí. Už takhle najít volnej termín v plný sezóně hraničí se scifi.  Na každej pád ale za mě určitě hodně zajímavej nápad, kterej může zase posunout laťku freeskiingu. Až čas ale ukáže, jestli pánové z X Games trefili hřebíček na pomyslnou hlavičku nebo naopak stříleli slepejma. Další informace by měli na povrch vylízt příští měsíc…

X Games web najdeš zde.

otec článk

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...