Co všechno nabídl 33. Kaunertal Opening

Uplynulý víkend svoje brány otevřel rakouský ledovec Kaunertal. Nebudeme chodit kolem horký kaše, ale na místě jsme bohužel chyběli, i tak si ale prolustrujeme, co všechno zajímavýho se tam stalo.

Při pohledu z okna, kde se lidé producírují v kraťasech to sice na velkej atak zimy nevypadá, ale naštěstí opak je pravdou. U našich rakouských sousedů se sezóna pomalu jistě dostává do přívětivějších otáček a jednou z tradičních podzimních akcí je legendární Kaunertal Openineg, kterej letos oslavil už neuvěřitelný třicátý třetí narozeniny! Lyžařská FRedakce sice na místě trestuhodně chyběla, ale i tak se z oficiálních materiálů jukneme, co všechno se uplynulý prodloužený víkend na tyloském ledovci událo za srandy.

Největší letošní novinkou, kterou populární Kaunoš nabízí je zcela nový snowpark, kterej se uvelebil v nový lokaci u lanovky Karlesjochbahn. Tady najdeme hodně slušnou zásobu platforem skoků, railů, jibů a želez, který zajišťují nejdelší park, který kdy stál na místních sjezdovkách. V parku najdeme několik sekcí jako třeba "Nature Run" nebo "Half Mile Jb LIne 3.0". Jak se říká... vybere si každej...

pohled na novej park na Kaunertalu

Od pátku do neděle na všechny freeskiery a snowboardisty čekalo nespočet kontestů, akciček, mejdanů a zejména plno zábavy a legrandy. Každoroční Blue Tomato Mega Testival nabízel novinky a plno vercajku z nových kolekcí sezóny 2018/​19 od více jak čtyřiceti renomovaných zanček a firem, který si mohli všichni návštevníci dosytosti vyzkoušet. V pátek pak z kontestů nechyběla třeba Cash 4 Tricks Session Jib´n´Skate Playgroundu. Hned po ježdění následovala bujará After Ride Streetparty s hordami jídla a pití a vše vyvrcholilo vyprodanou áftroškuv Circle Clubu, kde to dunilo až do ranních hodin.

V sobotu byl pak na programu hlavní slopestylový závod celýho víkendu KTO Invitational Pro Contest, kterej se mohl pyšnit hodně štědrými prizemoney celkem 8000 EUR. Na startu se objevil i náš lyžník Fanda Hořejší, kterej mezi rakouskými a německými rivaly nakonec ukořistil šestnáctej flek.

Z nejtučnějšího balíku prašulí se nakonec radoval domácí Manuel Pleifer, kterej za sebou nechal svoje známější  krajany Johannese Rorhmosera s Dennisem Ranalterem. Rozdávaly se ale i další tituly. Cena „Best Trick“ putuje k Lukasovi Schlickenriedorvi z Německa, „Best Style“ si vykoledoval domácí Maxi Noppeney, Simon Gritsch si odnesl „Most Creative“ a nejlepším mlaďákem byl vyhlášen David Wolf.

Kdo měl ještě po dvouch nabitých dnech v neděli sílu mohl se dodělat v Amateur Contest Session, která byla určena úplně všem jezdcům. V ní nakonec za lyžníky kraloval Samuel Alander ze Švédska a za dámi Švýcarka Michelle Rageth. Více se myslelo i na nežné pohlaví a tak na závěr víkendu proběhl dívči kaučing nebo třeba Nikita G.W.R.Open Girls Jib Session. Nuda prostě a jednoduše neměla šanci uspět.

Nejdůležitější ale je, že Kaunertal hlásí od víkendu otevřený brány. Pokud tedy máte sněhovej absťák na bodu varu, víte kam se vyrazit schladit....

Web Kaunertal Snowparku najdeš zde, Facebook potom tady.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dvě japonské minutky s Taiseiem Yamamotem

Japonec Taisei Yamamoto a jeho dvě minutky v parku v Nakomě...

Report: Česká parta na Crystal Awards Innsbruck 2020

Pojďme se podávat na týmovou akci Crystal Awards Innsbruck, kde nechyběla pořádná česká stopa...

Rough Cut: Helsinky z filmu "The Collective" od Faction Skis

Na dvacet minutek jdeme juknout na natáčení streetu do filmu "The Collective" od Faction Skis...