FIS Světový pohár 2022/23 poodhalil svoje plány

Víme, jak bude vypadat program FIS Světovýho poháru v nadcházející sezóně a nenecháme si to pro sebe...

Světová extratřída freeskiingu má momentálně zaslouženej voraz. Přece jenom olympijská sezóna byla sakra náročná a přes letní měsíce to chce aspoň na chvíli couvnout od závodního shonu. Jenže jezdci se ani nenadějí, léto si odpíchne padla a celej kolotoč se zase roztočí pěkně od začátku. Mezinárodní lyžařská federace tedy FIS teď na svých stránkách odtajnila plány na nadcházející sezónu. My se tak podíváme, co jezdce čeká ve Světovým poháru. Třešničkou na dortu pak bude Mistrovství světa, které na přelomu února a března dorazí na Kavkaz. Gruzinský resort Bakuriani tak po letošní testovačce, kterou přece jenom značně ovlivnila ruská blamáž na Ukrajině, čeká v podstatě největší freeski akce sezóny. Budeme držet palce, ať to klapne!

Svěťák v Bakuriani 2021 (foto FIS)

V programu sezóny 2022/23 najdeme hned dvanáct zastávek FIS Světového poháru (+ MS), během nichž se uskuteční celkem čtrnáct závodů. Do halfpipe se riders pustí celkem čtyřikrát, stejná porce pak čeká i letce na big airu. Největším zastoupením se pak může pochlubit slopestyle, kterej rozvíří vody hned šestkrát. Zavítáme pak celkově na tři kontinenty a závodníci se všehovšudy podívají do sedmi zemí. Celý cirkus odpálí 21. října městský big air ve švýcarském Churu. Pokud tak chcete zažít parádní atmosféru včetně koncertů a mejdanu, tak si nenechte ujít druhý ročník týhle libůstky. Naopak sladkou tečku za sezónou udělá na konci března již tradiční slopestyle v Silvaplaně.

Big Air Chur 2021 (foto FIS)

Můžeme se taky těšit na nové destinace. Poslední listopadový víkend si premiéru odbude švédský Falun, kde to pánové a dámy pořádně roztočí na big airu! Nejrazantnější novinkou je ale švýcarský Laax. Všichni známe legendární Laax Open, který vždycky patří k naprostým vrcholům snowboardových akcí. No a letos vůbec poprvé poleze prkýnkářům tak trochu do zelí a staneme se součástí jednoho z nejrespektovanějších zimních eventů. Osobně se na to hodně těším, protože místní trať vždycky patří k naprostým skvostům. Na každej pád si už teď zaškrtněte v kalendáři 18. až 22 . leden. Malý otazník pak visí nad čínským Pekingem. Důvod je prostý. Kovid a jeho restrikce v nejlidnatější zemi světa. Nad tímto závodem se tak zatím vznáší lehký obláček pochybností. To ale nemění nic na tom, že nás čeká opět nabušená závodní sezóna. A my doufáme, že čeští freeskieři budou co nejvíce její součástí!

Program FIS Světového poháru 2022/23:

21. – 22. října 2022 – Chur (SUI), big air
24. – 26. listopadu 2022 – Falun (SWE), big air
18. – 19. listopadu 2022 – Stubai (AUT), slopestyle
2. – 3. prosince 2022 – Peking (CHN), big air
14. – 17. prosince 2022 – Copper Mountain (USA), big air, halfpipe
12. – 14. ledna 2023 – Font Romeu (FRA), slopestyle
18. – 22. ledna 2023 – Laax (SUI), slopestyle
20. – 21. ledna 2023 – Calgary (CAN), halfpipe
1. – 4. února 2023 – Mammoth (USA), halfpipe, slopestyle
24. února – 5. března 2023 – Bakuriani (GEO), Mistrovství světa 
9. – 11. března 2023 – Secret Garden (CHN), halfpipe
16. – 18. března 2023 – Tignes (FRA), slopestyle
23. – 26. března 2023 – Silvaplana (SUI), slopestyle

Aspen v letošním kalendáři opět chybí (foto FIS)

FIS Freeski web najdeš zde.

jak tatar bude všechno sledovat

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.

Kye Petersen a spol se rozvášnili ve třetím pokračování "The Sacred Grounds"

Třetí epizoda prašanový parády "The Sacred Grounds" s Kye Peterseem a jeho parťáky právě dorazila...

Čeští junioři byli vidět na Blue Tomato Plan P 2023

Naše omladina vyrazila na FIS Junior závody do rakouského Superparku Planai...