FIS Světový pohár odstartuje za měsíc ve švýcarském Churu

Světový pohár letos začne novým městským big airem ve švýcarském Churu...

Ani se nenadějeme, pár tejdnů ještě zanadáváme, že není sníh a najednou tady bude ostrej start sezóny. Aspoň tedy té závodní a to samozřejmě za hranicemi naší republiky. A sezóna to bude veledůležitá, protože bude označkovaná olympijskou nálepkou. Dostane se jí tak nejen od jezdců ale i od diváků a všech zúčastněných speciální pozornosti. Vyhlížený a důležitý FIS Světový pohár pak začne svojí letošní kapitolu psát přesně za měsíc a to ve švýcarském malebném Churu. Tři a třiceti tisícové hlavní město kantonu Graubünden ležící na soutoku Rýna a řeky Plessur bude 22. a 23. října hostit premiérový ročník městskýho závodu prostě nazvaného Big Air Chur.

Švýcarsko přivítá první ročník akce Big Air Chur

Není tak zrovna velkou lušťovkou už podle názvu odvodit, co nás předposlední říjnový víkend čeká. Nejlepší freeskieři a snowboarďáci dají lehce zavzpomínat na jinou legendární akci v zemi helvétského kříže. Kultovní Freestyle.ch se tak možná dočká svého důstojného nástupce. O tomhle polemizovat je ale ještě hodně brzy. Pro nás je nejdůležitější fakt, že v pátek 22. října letošní sezónu odpálí freeskieři kvalifikací a následným finále, které v programu visí navečer v 18:00. Následující sobotní den pak bude patřit snowboardovým bratrům a sestrám. K tomu samozřejmě nebude chybět kopa koncertů v čele s německým rapperským veteránem Sidem. Ceny lístků startují na 89 CHF a my doufáme, že v srdci Alp budou na startu vidět i české barvy…

Pokud Vás láká vyrazit zčekovatt aktuální freeski a SNB elitu, tak více informací vyloudíte zde.

Big Air Chur trailer:

Big Air Chur:

na Freestyle.ch s láskou vzpomíná

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...

Report: Narvik, dostupná perla Norska

Lyžování za polárním kruhem zní jako skvělý zážitek, stojí to ale fakt za to? Jak je to s náročností terénu, potřebnou úrovní lyžování, ale i s financemi jsme se rozhodli zjistit na přelomu února a března.

Veteráni z Matchstick Productions vypustili trailer na film "Anywhere From Here"

Legendární produkce MSP ani letos nezklame a pošle ven film "Anywhere From Here"...