Freeride World Tour hlásí novinky ve formátu pro nadcházející ročník

Freeride World Tour nachystala na následující ročník několik zajímavých novinek...

Nejprestižnější série freeridových závodů Freeride World Tour se následující zimu pustí už do svojí čtrnáctý sezóny. A jak se říká změna je život, tak nás od roku 2021 tady čeká několik peprných novinek, který budou určitě ku prospěchu věci. Malá revoluce se totiž chystá v celým formátu těchto závodů, která určitě přispěje ještě k větší atraktivitě a jezdci budou moci ukázat větší pekelnosti než tomu bylo doposud. A na jaký záludnosti si budeme muset začít zvykat?

Počet zastávek se nemění. I v následující sezóně se v kalendáři mačká hned pět závodů. Poslední sezóny odjeli první čtyři zastávky všichni jezdci a vybraná elita dle posbíranýho bodovýho přídělu pak měla ještě privilegium podívat se na rozhodující finále do švýcarského Verbieru. Kdo tyhle prašanový blázny pravidelně sleduje, tak navíc určitě ví, že rider má v každým závodě jen jednu jízdu a je to tak trochu hop nebo trop. Konec koncům jako ve většině freeridových závodů. A teď  už tedy avizované novinky, které pár věcí malinko převrátí vzhůru nohama.

novinky letošní FWT

V roce 2021 se pojedou první tři kvalifikační klání v Hakubě, Kicking Horsu a Ordino Arcalís klasickým způsobem. Jenže na základě dvou nejlepších výsledků postoupí nejlepší třináctka chlapáku a šestice žen do závěrečných dvou závodů, kde se nám to malinko začíná komplikovat. Oba dva závody se totiž pojedou o větší porci bodů. Zatímco na začátku sezóny vítěz bude brát 10000 bodíků tak ve Fieberbrunnu a Verbieru to už bude 15000. Zkrátka bodový nášup se bude násobit jednou a půlkrát. Zastávka v Rakousku pak jako první nabídne dvě jízdy každýho jezdce, kde se bude lepší počítat. A po grandiózním finále ve švýcarském Verbieru, které se ale zase pojede jen na jedno kolo, bude už jen zbývat korunovat nového krále a královnu. Nebudou se ale počítat výsledky ze všech pěti závodů dohromady ovšem pouze z nejlepších tří. To znamená, že pokud vám to jednou dvakrát ustřelí, tak nemusíte házet ručník do ringu nebo spíš lyžáky do sklepa a šance na celkový kralování tam pořád je. Zkrátka a jednoduše FWT 2021 vypadá hodně slibně a rozhodně by neměl být titul jasnej ještě před poslední bitvou sezóny, jako se to už v minulých letech stalo… Já dávám týhle snaze jednoznačně palec nahoru...

Freeride World Tour 2021 trailer:

Kalendář FWT 2021:

23.-30. ledna 2020 – Hakuba, Japonsko
8.-13. února 2020 – Kicking Horse BC, Kanada
22.-27. února 2020 – Ordino Arcalís. Andora
6.-12. března 2020 – Fieberbrunn, Rakousko
20.-28. března 2020 – Verbier, Švýcarsko

Více najdete na webu FWT zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Připlula třetí epizoda Cut Loose s Konnorem Ralphem

Třetí pokračování Cut Loose od Konnora Ralpha nás zavede do letního Woodward Copperu...

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.

Alec Henderson nás přenese na letní Mt. Hood

Návštěva americkýho Mt. Hoodu nemůže v letních měsících chybět...