Freeride World Tour odhalila riders list pro rok 2019

Nová sezóna je za dveřmi, a tak je nejvyšší čas odhalit letošní jezdce prestižní Freeride World Tour.

Zima už do toho díky bohu pomalu začíná šlapat. Ani se nenadějeme a bude tady Novej rok a po něm se pomalu začne štelovat novej ročník Freeride World Tour, kterej do toho po hlavě vlítne v druhý půlce ledna. My se dneska jukneme, kdo u toho všechno bude. Venku je totiž kompletní riders list, na kterým najdeme dvacet dva chlapáků a deset zástupkyň nežnýho pohlaví. Na novej ročník nejprestižnější freeridový série závodů se můžou těšit jak zaběhlý štamgasti, tak úplní nováčci a i šťastlivci, kterým rohlík na tváři vykouzlila divoká karta.

Mezi muži nechybí poslední šampión Švéd Kristofer Turdell. Velká pozornost se bude upínat na legendu Tannera Halla, kterej si vykoledoval divokou kartu stejně jako již zkušený trio Drew Tebke, Aymar NavarroFabio Studer. Mezi debutujícíma uchama, který prošly sítem Freeride World Qualifier pak najdeme šestici Hank Bilous (NZL), Konstantin Ottner (GER), Wadeck Gorak (FRA), Andrew Pollard (USA) a bratrskou dvojici z Kanady Liam Tom Peifferovi. Pánska skvadra pro následující ročník vypadá následovně:

lehké vysvětliky: červená = úřadující šampión, žlutá = divoká karta, modrá = postupující z FWQ

Dámský titul bude obhajovat italská štabajzna Arianna Tricomi. Mezi soupeřkami krom zkušených jmen najdeme taky Maude Besse ze Švýcarska a Švédku Hedvigu Wessel, kterým pozvánku na start zařídila divoká karta. Z FWQ se pak do hlavní soutěže prokousala zástupkyně javorových listů Jacqueline Pollard a žabožroutka Juliette Willmann. Teď už jen ať nakydý jak magor a můžeme odpálit ročník 2019...

dámský riders list FWT pro sezónu 2019

Freeride World Tour web najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Letní Mt. Hood od Olivera Hoblitzelleho

Léto na Mt. Hoodu jede i letos...

Mark Ortiz season edit

Jeden punkovej season edit americkýho freeridera Marka Ortize...

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!