Freeride World Tour prozradila nováčky pro sezónu 2022

Známe nováčky pro následující ročník Freeride World Tour...

Od roku 2008 figuruje Freeride World Tour jako nejprestižnější adresa mzi všemi prašanovými závody. I když si o honění za medailemi v pudru můžete myslet svoje, tak na tomhle nezměníte zhola nic. Každoročně tak vybraná smetánka lyžařů a lyžařek bojuje o světové tituly. A jako každý rok i v tom následujícím nás čekají jezdecký změny ve startovní listině. Pouze část nejlepších má totiž privilegium brázdit světové kopce i následující zimu. Nováčci pak vykrystalizují z Freeride World Qualifier, popřípadě na největší šťastlivce se usměje štěstěna v podobě pozvánek na divoké karty. My se teď ale podíváme, kdo si účast v zimě 2022 vybojoval svými kvalitními výsledky…

Freeride World Qualifier je rozděluje na dva regiony a to Evropa/Oceánie a Severní Amerika, která se ale v důsledku pandemie pro letošek výjimečně ještě rozškatulkovala samostatně na USA a Kanadu. Celkem čtrnáct nováčku se může těšit na postup mezi elitu, ale jsou tam zahrnuti jak lyžníci tak samozřejmě boardisté. Pro nás budou stěžejní zástupci prvního sorty. Premiéru si mezi smetánkou odbude trio evropských mladíků, kde nejstaršímu je pouhých dvaadvacet let! Postup má zajištěn Švýcarák Maxime Chabloz, španělský toreador Abel Moga a rakouská spojka Valentin Rainer. Jména z ranku neznámých, a tak jsme sami zvědavi, co nám předvedou, a jak se s tím popasují. Mezi něžným pohlavím si pak vstupenku za starý kontinent vyjela jednadvacetiletá Sybille Blanjean ze Švýcarska. 

Sybille Blanjean s prťačkou ještě na juniorském šampionátu (foto Maria Knoll / FWT)

USA pak naopak hlásí dva návraty do FWT. Jack Nichols i Grifen Moller již mají zkušenosti, a tak za úplné zelenáče platit rozhodně nebudou. To ale neplatí o dámě Lily Bradley. Ta hned svůj první rok v FWQ oslavila titulem a nečekaným dárkem v podobě poskočení mezi freeridový výkvět. V osmnácti letech obdivuhodný výkon! Malinko jiná situace pak nastala v zemi javorových listů. Tady se totiž covid postarala o to, že se zde neodjel ani jeden kvalifikační závod, což je velká škoda. Vycházelo se tak z loňského žebříčku a přihlíželo se i na udělování divokých karty. Díky tomu se na následující ročník může opět těšit Cooper Bathgate a Olivia McNeill, kterou čeká reparát za letošní sezónu. Tu nemohla dokončit díky zranění. Nezbývá než všem nováčkům pogratulovat a ať si následující sezónu užijou! 

Grifen Mollet nestartuje meui elitu poprvé (foto Maria Knoll / FWT)

Web a soc. sítě Freeride Wolrd Tour zde.

uplácal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Štěpán Hudeček zakončil sezónu FIS Světovýho poháru 43. místem v Silvaplaně

Ve švýcarské Silvaplaně odstartoval poslední FIS světový pohár sezóny 2023...

Manu Barnard připomíná svojí novozélanskou sezónu v editu "Light Of Day"

Novozélanďan Manu Barnard nám přiblíží svojí poslední sezónu ve svým domovině...

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...