Freeride World Tour vyklopila riders list pro sezónu 2022

Zajímává vás, koho uvidíme v nadcházející Freeride World Tour?! Tak právě to se teď dozvíte...

Ani se nenadějeme a za chvíli přijdou Vánoce, zas ten otravenej Silvestr a po Novým roce konečně dorazí čerstvá sezóna Freeride World Tour. Nejprestiznější světová série závodů v prašanu letos naskočí už do svého patnáctého ročníku. První změny a inovace a taky kompletní kalendář s jednou novou zastávkou je už nějaký ten pátek mezi fanoušky známej. Teď zbývá doplnit poslední dílek skládačky pro rok 2022. Kdo se konkrétně utká o titul?! Mezi vyvolenými chlapáky a i dívkami nebudou samozřejmě chybět lonští šampióni, prověřená jména let minulých, úplný zelenáči a šťastlivci, který políbila štěstěna na čelo a do klína jim spadla divoká karta a tedy start v následujícím ročníku. My si teď v klidu prolustrujeme, o koho se jmenovitě jedná...
Největší pozornost se bude určitě ubárat na obhájce titulu tedy Seveřana Kristofera Turdella ze Švédska  a Švýcarku Elisabeth Gerritzen. Ti proti sobě budou mít hned šest nováčků pánů a tři dámy, celkem pět lyžařů pak vyfasovalo divokou kartu, stejně jako cekem čtyři zástupkyně něžného pohlaví. Nováčci se tradičně kvalifikují na základě výsledků na Freeride World Qualifier. Ti pro rok 2022 sice už byli odhaleni v dubnu, ale pro jistotu si je pěkně zopakujeme. Opakování je matka... Však vy víte. Takže ze severoamerické části kvaldy si účast vybojovalo trio Cooper Bathgate (CAN), Grifen Moller (USA) a Jack Nichols (USA). Pokud Vám jsou jména trošku povědomá, tak věřte, že všichni tři se už mezi smetánkou freeridu v minulosti objevili. Naopak evropská sebranka ve složení Abel Moga (ESP), Maxime Chabloz (SUI) a Valentin Rainer (AUT) zakusí atmosféru FWT vůbec poprvé. Dámský trojlístek pak čítá jména Sybille Blanjean (SUI), Olivia McNeill (CAN) a Lily Bradley (USA)
V neposlední řadě nesmíme zapomenout na divoký karty. Bez debat si je zasloužili zástupci Nového Zélandu, protože  corona v loňské sezóna značně odstřihla obyvatele vzdáleného světadílu od cestování. Zabijáci jako Craig Murray, Hank Billous a dáma Jess Hotter se ale letos po roce pauzy vrátí v plný síle a ještě namotivovanější než předchozí sezóny! Zapomínat nesmíme ani na navrátilce po zranění. To se týká takových stárs jako je Léo Slemmet (FRA) či Jacqueline Pollard (USA) a zejména pak její parťačka a trojnásobná šampionka Arianna Tricomi (ITA)! Mezi další lucky skiers pak patří zkušený Japonec Yu Sasaki a mladší brácha Jacka Nicholse Kevin. Čeká nás tak sourozenecká bitva.  Třeničkou na dortu je pak zkušená Lexi DuPont (USA) kterou známe spíše z freeski filmů a videí. Teď jí ale čeká závodní aklimatizace a boj o medaile.. První závod nás pak čeká za nějakých osmdesát jedna dní ve španělských Pyrenejích... My už se tešíme, co vy?!

Freeride World Tour 2022 riders list:

Muži: Kristofer Turdell (SWE), Ross Tester (USA), Carl Regnér (SWE), Wadeck Gorak (FRA), Reine Barkered (SWE), Andrew Pollard (USA), Aymar Navarro (ESP), Mael Ollivier (FRA), Blake Marshall (NZL), Isaac Freeland (USA), Maxime Chabloz (SUI), Abel Moga (ESP), Valentin Rainer (AUT), Cooper Bathgate (CAN), Jack Nichols (USA), Grifen Moller (USA), Léo Slemmet (FRA), Hank Bilous (NZL), Craig Murray (NZL), Kevin Nichols (USA), Yu Sasaki (JPN)

Ženy: Elisabeth Gerritzen (SUI), Hedvig Wessel (NOR), Zuzanna Witych (POL), Juliette Willmann (FRA), Tracy Chubb (USA), Sybille Blanjean (SUI), Lily Bradley (USA), Olivia McNeill (CAN), Arianna Tricomi (ITA), Jacqueline Pollard (USA), Jessica Hotter (NZL), Lexi DuPont (USA)

FWT web najdeš zde.

FWT si nenechá ujít

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...