Glacier Park na Kitzsteinhornu je v provozu

Z Rakouska se hlásí další nově otevřený snowpark...

Očividně nás momentálně v naší rodný hroudě moc pozitivních (krom covidu) zpráv nečeká. Dokud tak zatím můžeme, tak to chce aspoň na pár dnů zmizet a nejlíp k našim rakouským sousedům. Alpy totiž hlásí super podmínky a všichni milovníci freestylu si už pomalu a jistě můžou přebírat sortiment místních snowparků. První návštěvníky už dávno přivítal Hintertux, Kaunertal nebo Stubai. A my nesmíme zapomenout na další oblíbenou lokalitu mezi českými lyžníky a to Kitzsteinhorn nedaleko městečka Kaprun.
 
Resort tady funguje už od 4. října a minulý víkend konečně spustil provoz první ze snowparků a to Glacier Park, který se rozprostírá přímo pod vrcholkem hory Kitzsteinhorn. Hlavní head shaper Martin Liebmann se nechal slyšet, že zde postavil skatepark ze sněhu. Nechybí easy a medium liny kickerů a hlavně pořádná nálož nejrůznějších kreativnch jibů, na kterých se vyřádí zejména shreďáci. Park na ledovci by pak měl jet až do prvního měsíce nového roku.
To ale samozřejmě není vše! Během prosince by to měl nakopnout Easy Park. Následující měsíc tedy v lednu přijde na řadu vlajková loď  resortu hlavní Central Park, kde se všichni můžou těšit na největší kickery a železa. Ten až bude hotový se South Central Parkem, tak nabídne v jedný lajně více jak dvacet překážek! Zapomínat pak nesmíme ani na Maisi Park na Maiskogelu, který je určen hlavně začátečníkům. Jedinou kaňkou tak bude nefunkční halfpipe, která si prý pro letošek už dává pauzu. 

takhle by to na Kitzsteinhornu mělo vypadat v plný palbě

Myslí se i na milovníky prašanu, pro které je připraveno hned pět tras. Ty budou samozřejmě otevřeny dle aktuální sněhové situace a předpovědi počasí. Chce to sledovat aktuální info včetně lavinového nebezpečí, ale to asi nemusíme nikomu extra připomínat. Připraveny jsou také dvě trasy "Snow Queen" a "Eisbrecher" pro skialpinisty. Navíc každý čtvrtek si je můžete dát se zkušeným průvodcem. Více informací o tom najdete zde.  Na programu jsou v nadcházejících měsících i různé akce jako Snow-How Days, Ski Touring Festival nebo X Over Ride 2021 v rámci Freeride World Qualifier. Nikdo ale netuší, jestli fakt proběhnou. Korona tomu všemu může zatnout tipec. Ale nemalujme čerta na zeď a hurá do hor!

Snowparkový novinky sledujte na sociálních sítích:

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Tenra Katsuno si užívá Nový Zéland ve videu "Sasurai"

Japonec Tenra Katsuno nás ve svým čerstvým editu přenese na Nový Zéland...

Zkus ponurý minimovie "Topptyricon" z norskýho prašanu

Máme tady jeden černobílej mystickej kousek z Norska...

Rozhovor: Jirka Volák o své nové knížce Freeskiing 2.0 Snowpark Manual

Jirka Volák má venku novou knížku Freeskiing 2.0 Snowpark Manual, a to je nejvyšší čas se ho na ní drobátko poptat...