Glacier Park na Kitzsteinhornu otvírá tuto sobotu

Pojďme se podívat, co chystá na zimu oblíbený rakouský Kitzsteinhorn...

Při pohledu z okna je jasný, že Paní Zima to už mysí smrtelně vážně! První sněhový vločky se nenechají zrovna přemlouvat, a když se podíváme k našim alpským sousedům, tak to je samozřejmě jiná káva! Žádná Jihlavanka... Není tak divu, že oblíbený lokality newschoolerů jako Hintr nebo Kaunoš už jedou na plný obrátky. Teď se k nim přidá další, Čechy značně zkoušené středisko, Kitzsteinhorn. Ten minulý týden odšpuntoval letošní sezónu. Nás budou ale hlavně zajímat věci týkající se místních snowparků.

Season 2021/22 teaser:

Kdo má rád destinaci nedaleko městečka Kaprun tak může začít jásat! Tradiční podzimní Glacier Park totiž přivítá první návštěvníky už tuto sobotu 16. října! Kdo místní překážy zná jak svoje smrduté rukavky, tak rozhodně ví, co čekat. Spíše než obří kickery se tady pěkně v klídečku vyřádí všichi shreďáci a to zejména v Jib Lines. Proletět se pak budete moci v Easy a Medium Kicker Lines. 

Glacier Park

Kdo tady bude mít rozhodně svoje žně jsou rampaři a rampařky! V podstatě celý listopad od 1. do 28. 11. zde totiž budou probíhat Superpipe Training Weeks. Místní sto padesát metrů dlouhá a šest a půl metru vysoká rampa si bude užívat zájem největších světových es mezi dvěma kopingy! Všichni totiž víme, že nadcházející sezóna bude olympijská, a kdo se chce podívat na prestižní závod pod pěti kruhy, tak rozhodně nesmí lenošit. Celá tato doba bude tedy vyhrazena reprezentacím, aby začínaly ladit formu. Rampa se pro veřejnost otevře v prosinci, kdy by na řadu měl přijít taky Easy Park. Po Novém Roce se pak můžeme těšit na hlavní vlajkovou loď v podobě Central Parku a v únoru ho bude následovat South Central Park.

rampa bude patřit v listopadům top riderům

Na závěr pak nemsíme zapomenout ani na prašanové fajnšmekry! Pro ty tady funguje hned pět ofiko tras v rámci Freeride XXL. Veškeré důležité info jako sněhové podmínky, počasí a lavinové nebezpečí pak můžete sledovat ve Freeride Info Base nedaleko známého Alpincentra. Každé pondělí pak jak pro začátečníky tak pokročilé probíhají workshopky Freeride Mondays, kde můžete zdokonalit svoje umění a znalosti v pudru. V neposlední řadě se pak taky myslí na skialpinisty, kteří můžou burozdat dvě vyznačené trasy, které obě konči právě ve zmíněnéém Alpincentru a od prosince je možné si na ně zaplatit průvodce. Neseď tak doma a vyraž na hory!

Akce:
5. - 7. listopadu 2021 - Snow-How Days 
19. - 21. listopadu 2021 - Skitouren-Testival
26. března 2022 - X Over Ride 2022
 

Freeride XXL

Kitzsteinhorn web zde.

Snowpark Kitzsteinhorn:

na Kaprun nedá dopustit

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Spýdyho nášup z Cardrony a Prime Park Sessions

Štěpán Hudeček a jeho nenovější video bomba právě dopadla na net!

Lyžování a surfing v ochutnávce z filmu "Anywhere From Here" od MSP

Dáme si full segment z letošního filmu od Matchstick Productions, kde se spojí freeskiing a surfing...

Šťavnatá rozlučka! Strictly crew dává sbohem filmem "Delete"

Parta Strictly vydala skvělý full movie "Delete"! Bohužel kluci tím definitivně uzavírají svojí krátkou filmografii...