Jaké novinky chystá rakouský Kitzsteinhorn

Co všechno chystají v rakouském Kitzsteinhornu na startující sezónu se dozvíš právě dnes!

Podzim nabírá na otáčkách a to znamená, že nám v sousedním Rakousku začíná pučit letošní freeski sezóna. Svůj opening má za sebou Hintr,tento týden na to vlítne Kaunoš a pak se dočká taky Stubai. Nesmíme ale zapomínat ani na další u nás v republice provařený středisko. Řeč je o populárním Kitzsteinhornu, který leží nedaleko městačka Kaprun. Čeští lyžníci sem míří v hojném počtu, což si konec konců můžou ověřit na místě. Stačí mezi zuby procedit nějaký český škaredý slovíčko a otočí se půlka kopce. To teď ale nechme plavat a pojďme se juknout, co tady připravili na probouzející se sezónu za novinky!

Tou největší je zbrusu nová gondola 3K K-onnection, která naplní jeden dávny sen. Díky ní se totiž spojí Kitzsteinhorn s menším resortem Meiskogel, který sídlí přímo na kopci v těsné blízkosti Kaprunu. Lanovkami se tak z města a tedy případnýho ubytka dostanate až do Alpincetra a i dále na ledovec až na vyhlídku Top Of Salzburg, která se nalézá více jak 3000 metrů nad mořem. Nová více jak čtyři kiláky měřící lanovka bude zpuštěna 30. listopadu a my doufáme, že jí třeba letos taky odzkoušíme!

Jak to pak na Kitzsteinhornu vypadá se snowparky? Jako každý rok bude první připraven Glacier Park, který natěšený návštěvníky přivítá už tento víkend tedy od zítra12. října! Těšit se můžete hlavně na plno jibových překážek a i psotupně i na easy a meidumkicker lajny . Aktuální inromace určitě sledujtena sociálních sítích parku.

Listopad pak tady bude patřit těm největším světovým jménum v halfpipe. Místní rampa od 4.11. do 1.12. totiž bude hostit Superpipe Trainingweeks, kdy bude rezervována těm největším esům freeskiingu a snowboardingu, kteří se tady budou přirpavovat na náročnou nadcházející závodní sezónu. Od 8. do 10. listopadu pak tady proběhne akce WOW Glacier Love, která je charakterizována jako festival zimních sportů a hudby. Prostě plno zábavy jak na kopci tak na tanečním parketu. V prosinci pak svoje brány otevře taky Easy Park a po novém roce se můžeme těšit na hlavní Central Park. Nového snowparku pro začátečníky se dočká taky Maiskogel. Maisi Paark s jib a funy lines bude mít premiéru v prosinci! 

Kitzsteinhorn tak určitě láka na kvantum zimní zábavy a to si určitě nenech ujít!

Kitzsteinhorn a Maiskogel pro sezónu 2020

Web Kitzsteinhornu najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Real Skifi a jejich rozlučka se sezónou

Finští šílenci Real Skifi si pro nás připravili další výživný video...

Laurent De Martin vyrukuje s filmem "From Switzerland With Love"

Švýcarskej štylař na nás chystá svůj první filmovej nálet...

TWOOWT Laps - epizoda 5 s Adreyem Anufrievem

Andrey Anufirev po delší pauze zplodil další díl série TWOOWT Laps...