Jezdce Freeride World Tour kosí zranění

Už tento týden startuje letošní Freeride World Tour a řady jezdců jsou značně prořídlé...

Letošní ročník Freeride World Tour je už za humny. První zastávka sezóny 2019 v japonské Hakubě startuje od 19. ledna a téměř všichni účastníci už jsou určitě patřičně nabroušeni. A proč téměř všichni? Bohužel marodka jezdců je letos jak na válečný frontě, a tak nakonec bude možná i trochu překvapení, kdo se na riders listu najde. Už teď je bohužel jasný, že kvůli zdravotním lapáliím celou zimu bude mimo hned pět původně avizovaných lyžařů.

Zajích chuť si bohužel musí ruskej šílenec Ivan Malakhov, chybět bude taky Sam Lee z Novýho Zélandu a mezi dámami Američanka Rachel Croft. Největší smůlu si ale vybrali nováčci, kteří měli letos mít ve FTW svojí premiéru. Peška má Konstantin Ottner z Německa a další Novozélanďan Hank Bilous. Bohužel lyže nejsou šachy a tělo jak stroj opravit nelze… Aby toho nebylo málo tak v Japonsku ještě bude mít áčko francouzská dvojka Léo Slemett a další nováček Wadeck Gorak. Ti se snad ale dají na další závod v Kanadě dohromady.

marodi FWT

Organizátoři na to samozřejmě reagují, a tak tady máme nový divoký karty. Na první dva závody (Hakuba a Kicking Horse) jí dostala dvojka Logan PehotaTaisuke Kusunoki. V Habubě už se také odjel tří hvězdičkový závod Freeride World Qualifier a jeho vítězové domácí Sasaki Yu a za něžné pohlaví Ayana Onozuka (ano, to je ta dáma, co ještě nedávno drtila halfpipe) se také podívají do hlavního závodu na ostrově Honšú… 

Freeride World Tour 2019 - Hakuba teaser:

FWT web najdeš zde.

Další zajímavé články

Svůj sóloprojekt "Soulstar" kuchtí Hunter Hess

Dvojka Hunter Hess a Owen Dahlberg letos dovalí video "Soulstar"...

Sedmiminutová poezie "Something" s Parkerem Whitem

Parker White a Freedle Coty přinášíí společný minimovie "Something"...

Práci rozhodčích přiblíží v Tupých Hranách Petra Jurečková

Šimba a Króča vyrazila na Slovensko, kde k mikrofónu ulovili Petru Jurečkovou...