Závodní martyrium přišlo o hodně zajímavé jméno. Čtyři a dvacetiletý Švýcar Kai Mahler totiž dospěl k závěru, že ho honba za výsledky už nenaplňuje jako dříve, a tak se rozhodl tuto kapitolu svýho lyžařskýho života uzavřít. Na sociální sítě, tak včera vyvěsil příspěvek, kde děkuje za všechny vzpomínky a lidi, který díky závodění zažil a potkal, ale že je čas na změnu. My se ani nedivíme, protože přece jenom na něm bylo už celkem vidět, že závoďáckej život ho celkem opruzuje. Dodal tedy také, že s ježdění samozřejmě nekončí, ale chce se věnovat hlavně natáčení editů a focení a časem třeba taky dojde na nějaký ten freeski film…
Kai se v závodním světě pohyboval hodně dlouho a největších úspěchů dosáhl hlavně na big airovských soutěžích, kde díky jeho osobitýmu stylu ho nešlo za žádných okolností přehlídnout. Ve Světovým poháru stanul na bedně celkem třikrát, když dvakrát si na krk pověsil zlato a jednou bronz. Z prestižních X Games má doma hned čtyři placky a to dvě stříbra (2012, 2013) a dva bronzy (2014, 2017). Dokázal taky vyhrát závody jako Frostgun Invitational (2012) a oblíbený Nine Knights (2011). Málokdo si pak asi pamatuje, že na první Zimní olympiádě mládeže v roce 2012 kraloval v rakouském středisku Kühtai v rampě a v tom samém roce se stal juniorským mistrem světa ve slopestylu v italském Valmalencu. Určitě tak má, na co vzpomínat…