Kalendář Freeride World Tour 2024 hlásí novou lokalitu

Ven se dostal kalendář na následující FWT a pyšnit se může jednou novou destinací...

Venkovní teploty v našich končinách se už pomalu plazí k zimním standartům a i v Alpách se snad začne blejskat na lepší časy. Horší podzimní podmínky totiž ledovce dlouho nepamatují. Každopádně zima si už šteluje všechen vercajk, aby na nás mohla vlítnout, a to znamená, že závodní sezóna už taky pomalu rozlepuje oči. Proto se dneska podíváme na prestižní Freeride World Tour, která po Novém roce naskočí už do svý sedmnáctý sezóny! A pro všechny fanoušky prašanových soubojů dorazilo důležitý info v podobě rozpisu chystaných závodů. To nejdůležitější? V kalendáři najdeme jednu hodně příjemnou novinku. Z loňských pěti závodů se totiž seznam rozroste na šest a jezdci tak zavítají do jedný hodně interesantní lokality!

Freeride World Tour 2024 se blíží (foto FWT)

Sezóna opět půjde rozpůlit na dvě části. V té první budou riders na čtyřech zastávkách hromadit co nejbohatší bodový majetek. Do rozhodujícího skóre se zapíšou tři nejpovedenější výsledky a na jejich základě postoupí nejúspěšnější freerideři do posledních dvou finálových bitev! Pětice destinací bude kopírovat loňský ročník. Motory se nahodí v Pyrenejích, kde nám všechno odšpuntujou slepená lednová klání ve španělském resortu Baquiera Beret a v Ordino-Arcalís v Andoře. V druhý půlce února pak všichni naberou směr kanadská Britská Kolumbie, kde bude čekat osvědčený středisko Kicking Horse.

Nová lokalita pak ukáže svojí tvář první březnový týden a volba na Gruzii se musí schvalovat všema deseti! Poslední léta totiž Kavkaz patří pro freeridový nadšence mezi země zaslíbené. Zkušenosti už tady mají ze dvou soutěží ve Freeride World Qualifier, které se odjely v Mestii a Tetnuldi. Kde se nakonec při premiéře zakotví, ještě není striktně dáno. Každopádně tady se rozhodne o avizované eliminaci slabších kusů. Největší zabijáky pak čeká finále v rakouském Fieberbrunnu, který se pojede dvoukolově. Navý král a královna se pak dočkají svojí korunovace poslední březnový víkend na legendárním Xtreme Verbier, který za celým kolotoč udělá grandiózní tečku. Tady se už ze zaběhlýho formátu nebude měnit zhola nic. Teď už jen ať nakydá!

FWT 2024 Teaser:

Kalednář FWT 2024:

Nový web FWT najdeš zde.

slovní lavinu spustil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...

Kajsa Larsson a Celeste Pomerantz se ozývají s videem "Suspended In Space"

Dvě freeriderky nás vezmou na trip do kanadskýho Yukonu...

Užij si třetí pokračování Director's Cut od Jiberish crew

Sebranka od Jiberishe se připomíná novou epizodou série Director's Cut...