Kateřina Kalinová startovala na Engadinsnow 2020

Letošní Engadinsnow se neobešel bez české účasti. Máme tady tak výsledky...

Druhý letošní závod prestižní Freeride World Tour se blíží mílový kroky. Již tento týden ovládne kanadské Kicking Horse. Nás ale dneska bude zajímat spíše její menší ségra Freeride World Qualifier. Ta v lednu prodělala hned osmnáct závodů a to je slušná darda. Nás bude teď zajímat jen jeden z těch posledně odjetých a to známé klání Engadinsnow. To se jelo uplynulý víkend ve švýcarských Alpách v resortu Corvatsch a jeho první ročník je ověnčen už letitým letopočtem 2003.  V tradičním FWQ hodnocení si pro letošní sezónu vysloužil navíc druhé nejvyšší tříhvězdičkové hodnocení, a na to už jezdci slyší.

Jak už správě tušíte, tak nás závod zajímal hlavně díky české účasti. Na startu se totiž objevila mezi dvacítkou dam a slečen naše Kateřina Kalinová. Ta nakonec přesně půlila výsledkovou listinu, když domů veze konečné desáté místo. Nejlepší jízdou se mohla pyšnit Petra Ohlsen ze Švédska, která za sebou nechala domácí freeriderku Flurinu Bieger. Ty na stupně vítězů pak doprovodila bronzová Španělka s lehce krkolomným jménem Adela Vilanova i Fàbrega. Pánská startovka byla hodně našlapaná a o důležité body si to nakonec rozdalo hned padesát pět borců! Největší radost z nich měl na konci dne vítěz, kterým se stal domácí Alessandro Jossen. Triumf helvétského kříže pak podtrhnul druhým místem jeho krajan Maxime Chabloz. Že freeride pořádně frčí i v Rusku ukázal ziskem poslední placky Idris Uzdekov.

 Kompletní výsledky: zde

Na sobotu pak organizátoři nachystali jednu netradiční lahůdku, kdy se jel freeridový závod dvojic navíc vyřazovacím formátem formou pavouka tedy jedna dvojce vs. druhá dvojka. I tuhle sympatickou ujetinu nakonec nejlíp zvládlo domácí duo Alessandro Jossen a Maxime Chabloz, které tak shráblo všechny trumfy a trofeje. Ve finále porazili lokální tým Patrick Ambühl a Joel Bleyer. Určitě zajímavé to zpestření,na který juněte ve videu:

Web ENGADINSNOW najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...