Kaunertal Spring Classics 2022 to roztočí od soboty 9. dubna

Spring Classics na Kaunoši k jaru patří stejně jako sněženky. Letošní ročník startuje už tuto sobotu...

Při pohledu z okna to sice vypadá, že zima chytla druhou mízu. My všichni se ale už těšíme na nefalšovaný jarní shredění v krátkým tričku a pod dohledem slunečních paprsků a až zbytečně modrý oblohy. Hory u nás sice už sotva popadají dech, ale na alpských vrcholcích je pořád bílýho sajrajtu mraky. S příchodem dubna navíc  konečně dorazí nejrůznější jarní akcičky a my se dneska pozveme na jednu tradiční, kterou by žádnej správnej freeskier neměl minout! Řeč není o ničem jiném než Kaunertal Spring Classics, která patří už defakto k jarnímu folklóru a letos tomu nebude jinak!
Ročník 2022 otevře svoje stavidla již tuto sobotu 9. dubna a před námi bude celých devět týdnu nekončícího veselí, kdy budeme mít možnost vyrazit do Ötztalských Alp v Tyrolsku. Tahle paráda totiž posviští až do 5. června, takže nějaký ten prodloužený víkend najde ve svým kalendáři snad úplně každej. Na co se můžeme letos těšit za pamlsky? Pod taktovkou hesla "Back To New Roots" můžeme opět vyhlížet parádně připravený #NaturaRun snowpark, kde se to překážkami všech tvarů a velkostí bude jen hemžit. Novinkou je pak zbrusu nová lajna kickerů Kicks´n´Hits, kde všichni letci a skokani ukojí svoje zvrácené choutky. 

Kaunoš Spring Classics 2022 se blíží!

Co by to pak bylo za jarní zábavu, kdyby nás v parku nečekalo několik eventů. Z pohledu freeskiera nás určitě bude zajímat Shredlife – Gaunershred 2022 SNB a Freeski Contest, kterej vypukne 23. dubna. Určen je všem prckům a mladejm vlčákům, protože se jedná o závody omladiny do dvanácti respektive patnácti let. Hlavní freeski mela se pak uskuteční od 28. dubna do 1. května. Kaunoš v tu dobu ožije Downdays x Kaunertal Spring Session! To vše pod taktovkou největšího evropského freeski webmagazínu. Nemine nás návštěva pro riders, public shred spojený s cash for tricks a taky  exkluzivní session, během který se polítá na legendárním Kaunertal Road Gapu. Je toho prostě hodně, tak si určitě najdi čas a v následujících týdnech určitě na Kaunoš zavítej!

Program Kaunertal Spring Classics 2022:

23.4. Shredlife – Gaunershred 2022 SNB a Freeski Contest
28.4. - 1.5. Downdays x Kaunertal Spring Session
7.5. Burton Sidehitz
13. – 15.5. Spring Fest 2022, 1st Kaunertal Banked Slalom

Web Snowparku Kaunertal najdeš zde.

doma bude dřepě

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Osm minut shredění na Windells s partou z ON3P Skis

Pánský osazenstvo z ON3P Skis nás na chvíli přemístí na legendární Mt. Hood...

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...

Report: Narvik, dostupná perla Norska

Lyžování za polárním kruhem zní jako skvělý zážitek, stojí to ale fakt za to? Jak je to s náročností terénu, potřebnou úrovní lyžování, ale i s financemi jsme se rozhodli zjistit na přelomu února a března.