Kaunertal Spring Classics 2023 udeří každým dnem

Snowpark Kaunertal se hlásí se svou jarní polízanicí Spring Classics 2023...

Ťuk, ťuk... Kdo tam? No přece jaro! Zimě se už blíží zasloužená dovolená a naplno do toho vlítne jarní období, který je pro nás freeskiery pomyslná voda na mlýn! Zimní bundy pověste doma do skříně, nachystejte mikiny a sluneční brejle, nejlepší část sezóny se brzy přihlásí o slovo! Na českých horách to už spíše vypadá jen na srdcařskou šlapačku někde v domácím resortu. Naštěstí v Alpách se sněhová pokrývka rozhodně nevzdává! Dneska tak dorazila pozvánka na jednu z nejpropálenějších jarních akciček! Řeč je o vyhlášeným Kaunertal Spring Classics, která se do toho opře už v těchto dnech!

Kaunertal Spring Classics 2023 je za dveřmi!

Měsíc našlapanej ježděním, eventů a pohodičky měl dle harmonogramu kopnout do vrtule už zítra tedy v sobotu 15. dubna. Stačí si to zkontrolovat s ofiko plagičem. Jenže poslední dva dny na alpské vrchlolky dorazil jaksi nefalšovanej mordor a zima ukázala, že rozhodně ještě má sil na rozdávání. Hustý sněžení tak ofiko otvíračku parku posunulo na pondělí 17. dubna, což se určitě dá kousnout. A co nás v  Ötztalských Alpách čeká a nemine?! Parkový devianty bude určitě nejvíce vzrušovat Snowpark Kaunertal, který se vrací k setupu Halfmile Jibline nebo chcete-li Nature Run, s kterým jsme měli tu čest už loni. Vedle lanovky Karlesjochbahn vyroste ráj na zemi, kde bychom se měli dočkat až třiceti (!!) překážek v řadě! Kromě trubek a želez všemožných patvarů a velikostí, zde taky nejdeme dvě platformy kickerů pro všechny nedočkavý letce.

Jako každý rok i letos má nuda zákaz vstupu, a tak kromě ježdění pro zábavu si můžete střihnout některou z chystaných akciček či závodů. Nás freeski hlavy bude asi nejvíce tankovat Gapstatic Voyage 2.0 Public Session, kde by se měli obevit hvězdičky z Downdays Gaptastic Voyage Invitational Days 2.0, která měla probíhat v těchto dnech. Menší potěr si pak může zkusit poměřit síly na závodě Shredlife - Gaunershred 2023. Banked slalomy a podobný hovadinky si pak do deníčku určitě zapíšou spíše snowboardový maniaci. Na každej pád čas máš až do 14. května, tak to koukej kvalitně využít! Zima možná končí ale shredit půjde ještě dlouho!

Program Spring Classics 2023:

15.4. Gapstatic Voyage 2.0 Public Session
22.4. Shredlife - Gaunershred 2023 + Oberland Tour Stop Bezirksmeisterschaften 
29.4. Banked Slalom Tirol Finale
29.4. - 3.5. UK Spring Break 
11. - 14.4. The Last Photo Session by Snowboarder MBM

loňský ročník (foto Kaunertal Snowpark)

Více najdete na stránkách Snowparku Kaunertal zde.

doma bude sušit hubu

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Na čtvrtém ročníku Scandinavian Team Battlu nechyběla česká stopa

Už je to sice nějakej pátek, co Kodaň hostila letošní ročník Scandinavian Team Battlu 2024, ale určitě by byla velká chyba se o něm nezmínit...

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...