Kitzsteinhorn s Glacier Parkem čeká na tvoji návštěvu

Rakouský Kitzsteinhorn už má v provozu tradiční podzimní Glacier Park...

Trojlístek velkých podzimních hráčů na poli parkový ježdění si může úspěšně odškrtnout svoje letošní otvíračky. Rakouský ledovce Hintertux, Stubai i Kaunertal šlapou jako řídící jednotka monopostu F1. Nesmíme ale zapomínat na čtvrtýho v pořadí, který ještě před nástupem zimy stojí tutově za vaší návštěvu. Na mysli samozřejmě máme profláklej resort Kitzsteinhorn tyčící se nad městečkem Kaprun. Mezi českou lyžařskou obcí značně provařený místo, kde se aktuálně neztratí ani freeskieři a freeskierky.

Už téměř dva týdny tady totiž v provozu funguje Glacier Park, který se na nás směje z výšky téměř tří tisíc metrů nad mořem. Trikovou žízeň tady spláchnou zejména všichni příznivci jibingu, protože je tady pro ně vymazleno na dvě desítky railů, boxů jednoduše želez všemožných tvarů a délek. Jiběři tady tak díky perfektním sněhovým podmínkám můžou aktuálně řádit jak smyslů zbavený. Podzimní park pak bude přístupný přibližně do ledna, kdy se naopak veškerá sranda v první řadě přesune do hlavního Central Parku, kde si už na svoje přijdou i letci a skokani. Už v prosinci by se pak měly začít zjevovat první překážky ze tří chystaných lajn menšího Easy Parku. V února pak na scénu taky dorazí South Central Park, který opět udělá radost stoupencům jibingu. 

Aktuální setup Glacier Parku:

V neposlední řadě nesmíme vynechat lokální superpipe, kde ještě do konce měsíce svoje tréninkové dávky polykají světové superstárs rampy v rámci Superpipe Training Weeks. V akci tady tak můžete obdivovat světovou extratřídu nejen na lyžích ale nechybí ani reprezentační výběry snowboarďáků. Od prosince se pak v halfpipe bude moci pohoupat i široká veřejnost. Milovníci prašanu pak určitě stočí smysli na projekt XXL Freeride, který zde nabízí hned pět backcountry tras. Zatím jsou však dle webu mimo provoz. Chybět poté nebudou třeba ani pravidelné workshopy Freeride Monday nebo kempy. 23. března se nakopne největší místní prašanový závod tradiční X Over Ride 2024, který se těší tříhvězdičkové hodnocení v hierarchii seriálu Freeride World Qualifier. Pokud tak zatím sedíš doma jak hromádka neštěstí, tak koukej vyrazit na Kapráč! Chybu tím rozhodně neuděláš! 

mapa snowparků na Kitzsteinhornu

Web snowparků na Kitzsteinhornu najdeš zde.

na Kaprun nedá dopustit

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Silvretta Montafon hostila vydařenou zastávku FWT Qualifier!

Na kvalifikačním závodě 4* FWT v Silvretta Montafon se organizátorům a jezdcům zadařilo a podmínky klaply na jedničku!

Jižní Amerika na tebe čeká ve freeridovým filmu "Zonda"

Američan Dorian Densmore nám vezme na velký dobrodružství do jihoamerických And...

Aki Vallioniemi nás vrátí na finále SuperUknown 20

Pojďme ještě jednou skočit zpátky na finálko SuperUknown 20 v Mammothu...