Kompletní riders list Freeride World Tour 2020

Známe kompletní jezdeckej ansámbl, kterej letos zasáhne do Freeride World Tour...

Sezóna pomalu nabírá na otáčkách a obrátkách a my se ani nenadějeme a bude tady Silvestr, novej rok a hned leden, v kterým odstartuje již třináctý ročník prestižní série freeridových závodů Freeride World Tour. Nedávno byl odhalen oficiální kalendář, kde najdeme pět závodů, a teď nám zbývá odhalit poslední důležitou složku, a tou je letošní seznam vyvolených jezdců! Chybět samozřejmě nebudou někteří šampióni z minulých let, známá a každoročně zaběhlá jména, šťastlivci s divokou kartou a i uplní nováčci a zelenáči, kteří si účast vyjeli kvalitnímivýkony ve Freeride Wolrd Qualifier. Celkově se pak letos na start mezi lyžníky postaví jedenáct odvážných žen a třiadvacet můžů. 

Mezi chlápáky je největší ztrátou určitě loňský vítěz italskej čahoun Markus Eder. Ten si zkrátka pro letošek bere závodní volno, a tak dává šanci pozvednout pohár pro šampióna konkurenci. Jméno, na které tak bude spočínat zrak asi nejvíce, bude sám Ski Boss Tanner Hall, kterej bude určitě chtít navázat na loňskou premiérovou zimu, která sice nebyla zlá, ale určitě šlo z toho vytřískat více. Šest jezdců pak startuje díky divoké kartě a další půltucet nováčku poprví zažije slastný pocit patřit mezi freeridovou elitu. Mezi nimi najdeme sestavu Isaac Freeland (USA), Carl Renvall (SUI), Blake Marshall (NZL), Tao Kreibich (AUT), a americká bratrská dvojce Jack a Kevin Nicholsovi.

Pánové FWT 2020:

Mezi něžným pohlaví bude loňský triumf srdnatě hájit italská raketa Arianna Tricomi. Mezi její nejnovější soupeřky pak patří novozélandsko-americká dvojka Jessica Hotter a Emma Patterson. Čtyři bábovky se pak radovaly z divoký karty a zbylé dámy znáte minimálně z předešlé sezóny. Teď už nezbávý než počkat na poslední lednový týden, kdy všechno vypukne prvním podnikem... 

Dámy FWT 2020:

A ještě tady máme ofiko video k riders listu:

Web Freeride World Tour najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Phil Casabon a Mike Hornbeck nás uzemní videem "Truck Talk"

Spojení B-dog a Mike Hornbeck nemůže dopadnou zle...

Birk Ruud a Mathilde Gremaud nedali na FIS Světovým poháru v Tignes soupeřům šanci

Předposlední slopestyle FIS Světovýho poháru letošní sezóny ve francouzském Tignes je za námi...

Andrew Pollard a Arianna Tricomi ukořistili výhru na Freeride World Tour 2023 ve Fieberbrunnu

Rakouský Fieberbrunn byl svědkem předposledního letošního závodu Freeride World Tour 2023...