Koronavirus pohřbil O'Neill Czech Freeski Tour 2020 ve Špindlerově Mlýně

Aktuální situace kolem koronaviru bohužel nedovolí odjet poslední zastávku O'Neill Czech Freeski Tour...

Jen co jsme do světa vypustili radostnou zprávu o chystané závěrečné zastávce O'Neill  Czech Freeski Tour ve Špindlerově Mlýně, tak nás hned v zápětí zchladila zpráva Bezpečnostní rady státu. Ta v úterý vyhlásila v souvislosti s epidemií koronaviru zákaz pro konání hromadných akcí tedy i těch sportovních, kde se bude pohybovat více jak sto lidí. Naš český pohár samozřejmě spadá pod Svaz lyžařů ČR a ten se rozhodl z preventivních důvodů všechny chystané akce zrušit, což my plně chápeme a podporujeme. Bohužel se tak závěrečný třetí závod během zimy definitivně neuskuteční. Doufejme, že nás tahle pakárna brzy ve zdraví přejde a všechno zase bude fungovat jak za starejch…

Prohlášení Svazu lyžařů ČR:

Bezpečnostní rada státu kvůli epidemii koronaviru vydala zákaz všech hromadných akcí s účastí nad sto osob, který vejde v platnost v úterý 10. března v 18.00. O mimořádné situaci v úterý odpoledne jednal Výkonný výbor Svazu lyžařů ČR.

Výkonný výbor Svazu lyžařů ČR pro výše zmíněné skutečnosti rozhodl o zrušení všech lyžařských a snowboardových závodů napříč jednotlivými disciplínami, které měly být organizovány jeho odbornými sportovními úseky, nebo se svaz či úseky na jejich organizaci měly podílet. A to po dobu platnosti mimořádného opatření.

„Zrušení platí do odvolání zákazu veškerých společenských akcí s účastí nad sto osob. S ohledem na to, že aktuální zimní sezona 2019/2020 má před sebou poslední tři víkendy, kalkulujeme i s variantou, že se v tomto ročníku s velkou pravděpodobností už žádné závody na našem území bohužel neuskuteční,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...

Report: Narvik, dostupná perla Norska

Lyžování za polárním kruhem zní jako skvělý zážitek, stojí to ale fakt za to? Jak je to s náročností terénu, potřebnou úrovní lyžování, ale i s financemi jsme se rozhodli zjistit na přelomu února a března.

Veteráni z Matchstick Productions vypustili trailer na film "Anywhere From Here"

Legendární produkce MSP ani letos nezklame a pošle ven film "Anywhere From Here"...