Letní Les 2 Alpes čeká jen na tebe

Od konce května můžeš vyrazit pojezdit do francouzskýho Les 2 Alpes, tak se pojďme podívat, co tady na nás čeká...

Turisti, bajkeři a Pražáci v kroksech definitivně vystřídali na českých horách lyžníky a boarďáky. Nic na plat, letní měsíce jsou tady a následující zimní sezóna je u nás vzdálenější než sprinterskej titul pro lenochoda tříprstýho. Díky bohu tak za Alpy. Ty nabízí i během nejteplejší části roku dosti sněhové pokrývky a je už jenom na nás jestli budeme doma sedět a čumět do zdi nebo si užijeme, jak se sluší a patří. A dneska tady máme tip na jednu letní trvalku, která každoročně ukojí choutky mnoha fanoušků zimních sportů! Uplynulý víkend totiž otevřelo svoje brány francouzské Les 2 Alpes, které se může pochlubit jedním z nejlepších letních snowparků na starým kontinentu. A tak i přes kostrbatější cestu z ČR (cca 1200 km) se určitě vyplatí vyrazit!

letošní snowpark (foto 2 Alpes Snowpark)

Navíc když už od soboty 28. května hlásí resort v Savojských Alpách otevřeno. A jaký všechno atrakce pro nás v zemi galského kohouta čekají? Nás jako freekiery bude určitě nejvíce tankovat místní 2 Alpes Snowpark. Ten najdeme ve výšce 3400 metrů nad mořem a nabídne nám hned čtyři zóny překážek. Pro méně zdatné borce nechybí nejmenší easy line či skoky v medium line. Drsnější překážky pak nabídne slopestyle, kde by se měly vyvalovat tři větší kickery a po nich se ještě můžete sklouznout na několika platformách želez. Na největší zabijáky se už třese lajna s dvěma největšími jumpy označená jako big air a taky rail park, kde svůj absťák zaženou milovníci jibingu. Vleky jezdí každý den od 08:00 do 13:00 a do 17. června můžete na netu koupit zvýhodněnou jednodenní permici za 37.50 EUR. Poté už budete muset z portmonky vytasit hned 45.00 EUR za den shredění. Letní sezóna pak potrvá až do 15. srpna, ale nikde není psáno, že se kvůli příznivýmu počasí nemusí protáhnout.

letní snowpark 2022

Pokud si myslíte, že po obědě si už dáte jen nohy do vodorovné polohy, chill a pivko, tak věřte, že francouzský středisko vás nenechá vydechnout! Další triky můžete potrénovat na skejtu či bruslích v místním skateparku nebo se nabízí vyřádění na na MTB kolech. Na lokálích kopcích najdete plno downhillových tras všech obtížností. Zapálení vodáci pak můžou zkusit rafting, v Rakoncaje se můžete proměnit na jedné z mnoha ferrátových cest a dokonce se tady taky nachází devítijamkové golfové hřiště. No a nebo prostě jen budete odpočívat a čekat na další den v snowparku. To už je jen na Vás. Každopádně tenhle výlet doporučuju všema deseti…

zábava v Les 2 Alpes (foto Les 2 Alpes)

Web Les 2 Alpes anjdeš zde.

2 Alpes Snowpark:

návštěvu doporučuje

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Jarní várka stylu od Buldozlife crew z Alaïa Parks

Banda Buldozlife nás vezme do nový jarní destinace Alaïa Parks v Crans Montaně...

Street fandy potěší Max Siudak s editem "Mill Of Release"

Maximus Siudak přichází s menším urban videem "Mill Of Release"...