Maggie Voisin uzavřela svojí závodní kapitolu

Závodění věší na hřebík nejúspěšnější americká freeskierka posledních let...

Nebudeme si nic nalhávat, ale závodní život není pro freeskiera žádný peříčko. Trénování do zblbnutí, stres a očekávání na samotných kontestech a hlavně taky úmorný cestování do všech koutů naší planety prostě vysává energii. A když se v podobným cirkuse producírujete více jak jednu dekádu, tak je jasný, že vám to malinko začne lízt do makovice. Prostě a jednoduše po nějaký době závodnímu frmolu zamáváte na rozloučenou a čus. Přesně takto se minulý týden zachovala jedna z nejúspěšnějších amerických parkových freeskierek posledních let Maggie Voisin. Sympatická rodačka z Whitefish v Montaně na sociálních sítích poděkovala všem, kteří při ní stáli v dobrém i zlém a definitivně uzavřela svojí úspěšnou závodní kariéru.

Maggie v Mammothu (foto: U.S. Ski and Snowboard)

Upřímně dalo se to celkem očekávat. Naposledy totiž v plný kráse předvedla svoje lyžařské umění na Olympijských hrách v Pekingu, což už je nějaký ten pátek dozadu. Konkrétně se psala zima roku 2022. Od té doby lehce paběrkovala zejména také díky zraněním a ve slopestylu či na big airu už působila spíše jako sváteční host. Navíc jí to čím dál tím víc táhne do prašanu, kde poslední sezóny udělala pořádnej progres a prašanové oblouky už stihnula krotit před kamerou takových vyhlášených produkcí jako je Teton Gravity nebo třeba Good Company. Mimochodem na podzim si za svoje freeridové umění odnesla i filmovou cenu z prestižího iF3 festivalu! Teď už je tedy její závodní účet definitivně sečten a podtržen. Pět a dvacetiletá blondýnka se tak může v klidu ohlédnout za posledním desetiletí, kdy vybojovala plno medailových úspěchů, na které musí být patřičně hrdá.
Vůbec poprvé práskla bičem ve Světovém poháru už v roce 2013, kdy si připsala debutový start na Novém Zélandě. První svěťáková placka jí pak přistála v kapse během únoru 2016 v korejském Bokwangu. Od té doby rozšířila svojí sbírku medailí na šest kousků. Nejcennější kov pak urval pouze jednou a to doma v kalifornském Mammothu. Na druhou stranu musíme uznat, že pod hlavičkou FISu nastupovala spíše sporadicky. Rozhodně jí to více slušelo na prestižních X Games. Její soukromá sbírka tady čítá tři bronzový, dvě stříbrný a stejný počet zlatých ocenění. Jeden nejcennější kousek přivezla z Aspenu a druhý ulovila na evropské verzi v Norsku. Poznala, že lyžování může být i krutý, když musela oplakat olympijskou premiéru v Soči, kam jí nepustila zlomená kůstka na noze. Při pokračování v Pchjongčchangu a Pekingu už ale pod pěti kruhy nechyběla a ve svý parádní disciplíně slopestylu dvakrát uvízla jen těsně pod stupni vítězů (4. a 5. místo).  Zatímco mezi chlapáky má Amerika z čeho vybírat, tak po odchodu Maggie se na podobnou osobnost u něžného pohlaví bude muset počkat… Na závěr tak nezbývá než usměvavé Američance poděkovat a popřát plno úspěchů v dalším letech ať už s lyžemi na nohou nebo bez…

Maggie Voisin (foto: FIS)

Maggie:

poctu složil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...