Máme zlato! Matěj Švancer kraloval big airu na YOG 2020!

Tak jsme se přece jenom dočkali! Matěj Švancer veze z Lausanne 2020 nejcennější kov!

Je to tam!! Ze Zimních olympijských her mládeže ve švýcarském Lausanne vezeme obrovskej úspěch českýho freeskiingu. Cinklo to a zapisujeme se zlatým písmem do historie. Po smolném slopestylu, kdy jsme museli kousnout nepopulární bramboru, se tak všechno vynahradilo v dnešním big airu! Ale začněme pěkně od začátku. Do kvaldy nastoupilo dvacet čtyři mladých borců, mezi kterými bylo naše duo Matěj Švancer a Štěpán Hudeček. Oba zvládli nástrahy kvaldu s přehledem a díky sedmými a osmýmu místu, mohli v klidu vyhlížet následující finále, kam se prodral nejlepší tucet..

Finále se na rozdíl od kvaldy jelo na tři jízdy, jenže se počítaly hned dva skoky. Konec koncům jako ve Svěťáku. Prostoru na chyby tak bylo asi jako v plechovce sardinek. Jenže to nebyla žádná překážka pro našeho Matěje Švancera, kterej se hned od prvního kola dostal do průběžnýho vedení. Definitivní KO soupeřům zasadil v poslední jízdě, kdy udržel chladnou hlavu. Jako vůbec jedinej dostal do rozhodčích za oba dva skoky hodnocení přes 90.00 bodů. Nebylo, co řešit! Matěj se tak stává šampiónem YOG pro rok 2020 a pro českou výpravu vybojoval poslední den Her první zlatou placku. Na paty mu hodně šlapal favorizovaný Amík Kiernan Fagan. Tomu nejcennější kov nakonec utekl o tři body. Velký úspěch pak můžou slavit na Ukrajině. U nás dobře známý Orest Kovalenko trochu nečekaně vyválčil bronz. Štěpánovi Hudečkovi finále už tolik nesedlo a nakonec bere jedenácté místo. I tak ale finálová účast je parádním výsledkem a určitě po nepovedeném slopestylu pojede domů pozitivně naladěn. Dodávme pouze... Gratulace!!

Matěj letí pro zlato (foto Lausanne 2020)

Nesmíme pak zapomenout ani na něžné pohlaví, které po včerejší kvaldě mělo dnes v plánu právě jen finálovou bitvu. Ani tady nenechaly favoritky, stejně jako v předchozích disciplínách, nic náhodě a zbytek startovního pole si, jak se říká, namazaly na chleba. Už třetí mediaili z Her veze do daleké Číny Eileen Gu, která opět nenašla přemožitelku a stala se tak jednoznačnou královnou mezi freeskierkami. Stříbro slaví britský talent Kirsty Muir a druhej podiovej flek pak bere za bronz Jennie-Lee Burmansson. Sympatická Švédka se tak úspěšně po zranění kolene vrací do starý formy.

Výsledky finále big airu na YOG 2020:

Kluci:
 
1. Matěj Švancer (CZE)
2. Kiernan Fagan (USA)
3. Orest Kovalenko (UKR)
4. Hunter Henderson (USA)
5. Tormod Frostad (NOR)
6. Daniel Bacher (AUT)
7. David Zehentner (GER)
8. Melvin Moren (SWE)
9. Jesper Klein (GBR)
10. Tevje Skaug (NOR)
11. Štepán Hudeček (CZE)
12. Luca Harrington (NZL)    

Holky:
 
1. Eileen GU (CHN)
2. Kirsty Muir (GBR)
3. Jennie-Lee Burmansson (SWE)
4. Shourui Yang (CHN)
5. Jenna Riccomini (USA)
6. Jade Michaud (FRA)
7. Wilma Johansson (SWE)
8. Riley Jacobs (USA)
9. Anna Chivina (RUS)
10. Mia Rennie (AUS)
11. Ivana Mermillod Blondin (FRA)
12. Anouk Andraska (CAN)

Kompletní výsledky: kluci,holky

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...