Matěj Švancer bodoval na akci Jib King 2019

O uplynulém víkendu v Absolut Parku proběhl letošní ročník akce Jib King a v akci byl náš Matěj Švancer...

Rakouský Absolut Park v resortu Flachauwinkl je pro většinu parkových amantů středobodem vesmíru. Letos se opožděný otvíračky dočkali první prosincový víkend a hned ten následující tady proběhla tradiční akce Jib King, kdy dostaly pořádně za uši místní železa. Ta vždycky na začátek sezóny všem pěkně rozproudí krev. Program byl plný jak na sobotu tak na neděli a nuda neměla šanci šířit svojí auru. První víkendový den patřil nejmladším kategoriím tedy kids a rookies. Neděle pak byla ověnčena kontestem pro profíky a masters (výrostci na 30 let). K těm se navíc měli připojit nejlepší z prvního dne a mohli tak porovnat síly se zkušenějšími borci.
Nám hned v sobotu udělal radost Matěj Švancer, kterej je mimochodem od této sezóny novým členem Absolut Park týmu. V kategorii rookies byl totiž zase rozetej jak šinkanzen a nenašel přemožitele. Svojí paletou triků zastínil jak druhýho Nico Fuchse tak třetí Slovince Klemena Vidmara. Kromě nějakých těch prize money,který se vždycky hoděj, se tak mohl těšit na nedělní poměření sil. Ještě abychom nezapomněli na nejmladší kategorii, tak té kraloval Nik Howsen.

Matěj během sobotní kontestu (foto Markus Rohrbacher)

V neděli se pak všechno dění přesunulo na Absolut Park Stair Set, kde se uskutečnil vrchol celýho víkendu. Kontest pro profíky, kde se objevilo několik nabušených jmen. Nestrádalo ale ani naše želízko v ohni. Matěj si se stair setem poradil jak starej mazák a nakonec mu jen těsně uteklo podium. Nepopulární bramborovej flek ale určitě není špatná vizitka.
Matěj v nedělním pro kontestu (foto Markus Rohrbacher)
Nejlepší formu na začátku zimy načasovali nezadržitelní Skandinávci. První flek a největší porci Euro si do Norska veze jibovaj mág Siver Voll. Kdo viděl v poslední době nějaký edit s tímhle severským géniem, tak se ani nemůže divit. Jeho kreace jsou často z říše scifi. A mimochodem byl inejlepší v rámci best tricku. I stříbro zůstalo na severu, když ho ukořistilo další známé jméno a to Švéd Emil Granbom, kterýmu na paty šlapal bronzovej Simon Grissemann. Domácí se tak díky jeho třetímu místu, taky dostali na bednu. Nejlepší pětku pak ke čtvrtýmu Matějovi ještě doplnil Fin Simo Peltola. Pěkná práce..

Na závěr si ještě dáme čerství video ze série Absolut Goodlife, který seprávě věnuje letošnímu Jib Kingu:

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Vyzkoušej novou websérii Cut Loose s Konnorem Ralphem

Z dílny Line Skis dorazila zbrusu nová série, kde exceluje Amík Konnor Ralph...

Czech Freeski Tour 2024 zakonči svojí pouť 2. března ve Vítkovicích Mistrovstvím ČR

V sobotu 2. března vyvrcholí letošní Czech Freeski Tour ve Vítkách, kde si dáme Mistrovství ČR...

Alex Ferreira a Eileen Gu neměli letos na Světovým poháru v rampě konkurenci

Tečku za letošním Světovým pohárem v rampě udělalo sobotní druhé klání v kanadském Calgary...