Matěj Švancer válel na první zastávce QParks Tour

Včera na Planaii odstartovala letošní QParks Tour a hned u toho byl jeden český úspěch...

U našich rakouských sousedů jsou sice porce sněhu, že i dospělý žirafě by čuměla ze závěje jen hlava. To ale nikterak nezabránilo, aby se včera uskutečnil první závod ze letošní série QParks Tour, která je určitě prostě všem freeskierům a boardistům, kteří si chtějí změřit síly. První zastávka se konala v Superparku Planai jako tradiční Blue Tomato Plan P 2019. A proč o ní píšeme? Protože mezi domácími jezdci taky hodně vysoko vlála česká vlajka… 

Na místě totiž byl náš Matěj Švancer, kterej za poslední sezónu udělal ve freeskiingu neuvěřitelnej pokrok a dokázal to i tady. Věkově sice spadal do mladší kategorie groms, ale závodil i mezi dospěláky. A výsledek? V mladší kategorii bezpečně zvítězil a v královský pánský, kde startovalo třicet tři borců, nestačil pouze na domácího Davida Wolfa. Na bednu se pak ještě s nima postavil třetí Luis Resch. Dámské kategorii pak kralovala Greta Staudacher. Matějovi samozřejmě gratulujeme!!

Více i Blue Tomato Plan P 2019 najdeš zde.

Matěj bere druhý místo (foto QParks)

Druhá zastávka se pak jeden za čtrnáct dnů 26.1. v Saalbachu Hinterglemmu jako Lit Night Jam.

Více o QParks Tour najdeš zde.  

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Letní Mt. Hood od Olivera Hoblitzelleho

Léto na Mt. Hoodu jede i letos...

Mark Ortiz season edit

Jeden punkovej season edit americkýho freeridera Marka Ortize...

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!