Menší interview s Robinem Kaletou o premiérové Snow Stories Night

V pondělí nás čeká první ročník akce Snow Stories Night a my jsme se na detaily zeptali přímo organizátora Robina Kalety...

Už příští pondělí 20. listopadu se Praha opět převlékne do večerní lyžařský róby! Kasárna Karlín konkrétně sál Garáž totiž znova zažije večer nabitej lyžařskou tématikou, i když tentokrát nepůjde primárně jen o zábavu a radovánky. Premiérový ročník Snow Stories Night totiž nabídne hlavně plno zážitků a vyprávění z hor, které nám všem můžou pomoci při našich vlastních zimních dobrodružstvích. Řeč se totiž stočí zejména na laviny, lavinovou prevenci a svoje si řeknou i borci, kteří se už tváří v tvář mase sněhu ocitly. K tomu všemu nebude chybět třeba bazar freeridového a skialpového vybavení a nakonec dojde i na to oblíbené promítání. Na programu najdeme jeden český snímek "GAMARJOBA" z daleké Gruzie. Zatím jsme toho moc konkrétního neprozradil a to z jednoho prostýho důvodu! Veškerý informace Vám teď v rozhovoru prozradí strůjce celé akce Robin Kaleta!   

Čus Robine, tak nejprve základní informace kdy a kam nás chceš pozvat? 

Chci vás pozvat do Kasárny Karlín 20.11. v pondělí na takovou kombo akci, kterou jsme pojmenovali SNOW STORIES NIGHT. Zima se totiž blíží nebo už je vlastně za rohem. Na prašan se asi všichni těšíme, někteří možná bojíme, tak proč to pořádně neprobrat.

Celý večer začne bazarem freeridovýho, skialpovýho a dalšího vybavení. Můžou tedy lidé nejen něco nakoupit ale i prodat? 

Přesně tak, podle mě má skoro každý doma nějaké sněhové vybavení, co už nepoužívá. Třeba protože je vyměnil za nové nebo měnit bude. Můžeš to šoupnout na nejrůznější skupiny, cestovat za kupujícím nebo prodávajícím a někdy to neklapne hned. Na tu "naši" Garáž sale to přineseš mezi víc potenciálních kupujících, nejspíš prodáš a možná si i něco koupíš. :-) Jen upozorňuju, že se musí jednat o vybavení freeride, skialp, nebo snb. Sjezdovky patří na jiné akce.

freeriding a laviny k sobě neodmyslitelně patří (foto freeridecamps.cz)

Oukej, slalomky necháme doma. Hlavním tématem večera mají být tedy laviny. Prvním hostem bude Pavel Krajčí ze Střediska lavínovej prevencie. Co všechno se od něj dozvíme? 

Pavel je borec ze Slovenska, který osobně lavinové předpovědi tvoří a nám přišlo zajímavé dozvědět se trochu víc ze zákulisí takové práce. Mě třeba vždycky vrtá hlavou, kolik sněhových profilů a jakých sond kluci před vykopnutím lavinovky udělali, někoho možná zajímá typologie lavinových obětí atd. Dozvíme se toho přesně tolik, kolik budeme chtít, protože ptát se bude moct každý.

Hodně zajímavě zní beseda s účastníky lavinových nehod. Můžeš nám prozradit více, na co se mají návštěvníci připravit?

Vybral jsem 3-4 kluky, kteří se vlivem série vlastních rozhodnutí dostali do laviny a mají odvahu o tom promluvit. Vím, že lavinových nehod je mnoho, ale těch, co o nich chtějí mluvit o dost méně. Nicméně jsem byl překvapený, kolik lidí se na naši soc.med. výzvu ozvalo. Věřím, že se povede navodit atmosféra porozumění a ne snadných a rychlých soudů a všechny tahle povídání obohatí.

Na správným freeski večírku nesmí chybět premiéra nového filmu. Tady nás čeká "GAMARJOBA". Prozraď nám tedy trošku víc o počinu Tomáše Guziura. 

Hele Gůža je malinko tajemný a tváří se, že to nebude nic velkého, ale víme, že dává bomby a jsem si celkem jistý, že to bude super film s autentickou gruzínskou atmoškou…

Poslední slova nechám na tobě, aby si pozval všechny naše čtenáře.

Budeme moc rádi, když se tam setkáme s co největším počtem lidí a chtěl bych apelovat na ty, co se chystají, aby si koupili lupeny na goout.cz (lístky zde) za symbolických 100,- Kč a tím si pojistili židličku, kterých do Garáže narvem jen omezený počet. 

Program Snow Stories Night:

Událost Snow Stories Night na Facebooku najdeš zde.

dotěrné otázky kladl

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Tenra Katsuno si užívá Nový Zéland ve videu "Sasurai"

Japonec Tenra Katsuno nás ve svým čerstvým editu přenese na Nový Zéland...

Zkus ponurý minimovie "Topptyricon" z norskýho prašanu

Máme tady jeden černobílej mystickej kousek z Norska...

Rozhovor: Jirka Volák o své nové knížce Freeskiing 2.0 Snowpark Manual

Jirka Volák má venku novou knížku Freeskiing 2.0 Snowpark Manual, a to je nejvyšší čas se ho na ní drobátko poptat...