MiniBYDLÍKY a bydlení na horách

MiniBYDLIK.cz ti nabízí minikaravany ,který využiješ nejen na horách. Více se o nich dozvíš právě tady...

Doby kdy jsme jezdili na hory a spali ve stanu, nebo v autě bez topení už nás trochu opustili. Kdysi před pár lety jsme strávili víkend ve stanu v -25st. Na parkáči, byl to zážitek, který člověk jen tak z paměti nevymaže ze dvou důvodů… Bylo to boží, alkohol udělá divy… Níže přikládám video pro pobavení… Ale už nikdy více.. :D Rozmrazovat po druhé noci lyžáky na záchodě u vysoušeče na ruce… Potažmo totálně zmrzlý nohy a ruce… Ten víkend nám napadlo jako nikdy a bylo to boží ježdění, ale po druhé noci v takové kose, protože nás místní Rakušáci v okolí cca 5km odmítli ubytovat… To už byla taková rána pod pás, že jsme začali všichni přemýšlet o různých variantách bydlení alespoň trochu v pohodlí a teple. 
Každý to pojal tak trochu po svém. Někdo pořídil větší auto a nezávislé topení. Někdo sáhl rovnou po velké obytce a já se vydal tak nějak mezi. Minikaravany které mají kuchyň zvenku, tzv. Teardropy, byla krásná a praktická věc, ale jen na léto. V zimě si chodit vařit čaj ven, nebo ohřívat fazole? To už mi přišel lepší nápad, který jsme měli ten osudný víkend, že si fazole ohřejeme v motoru Volva, u kufru jehož, jsme se hřáli a snažili situaci zachránit kapitánem Morgenem. Viz. opět video níže :D
Takže došlo na miniBYDLÍKY, kterým se dala kuchyňka, potažmo vaření dělat uvnitř. Přeci jen topení má v zimě taky svojí krásu, ať na sušení věcí, večerní párty, tak i na noc a ranní vstávání. Hledal jsem varianty, které nestojí tolik, ale mají vše, co jsem od nich chtěl a nemusel jsem tahat za autem 2tunovou krávu, na kterou musím mít Éčkový řidičák.
První kusy neměly topení, pak jsme začali s českou Mevou topení vyvíjet, no ani to se moc nedařilo a bylo hromada víkendů, kdy to moc netopilo. Hromada z Vás tady ví. :D Druhý model byl pro 2-3 na spaní, takže jsme se tam trochu mačkali, jak na spaní, tak na večerní sezení… Ale ono ve velkých karavanech to není o moc lepší. Kdo zažil tak ví, že karavan pro 6 sice je pro 6, ale jen když někdo řekne, co se kdy bude dít a všichni to poctivě dodržují.

Moje finální volba je miniBYDLÍK Family Plus, který je na spaní pro 4ks. Není to spaní jako v hotelu, a nesmíte všichni měřit 2,2m ale jde to. Co se týká účasti na večírku před spaním, bude asi více vypovídající foto, viz. níže… :-D I v osmi se to dá… a párty je o to akčnější. Na fotce jsme dokonce v osmi v menším modelu pro 3 .

Ve zkratce výhody téhle věci: 

  • V ČR, SK apod. 130Km/h, v AT a DE 100km/h ale z praxe cca 120 není problém.
  • Zaparkuju na parkáči, nic nepřeskládávám a jedu do sauny.
  • Když jedu na hory a nedojedu, vyspím se na benzínce a ráno dojedu.
  • Topení se dá ovládat z mobilu, takže svoboda v tom, kdy bude teplo.
  • Hmotnost (od 250 do 750kg dle modelu) a díky tomu i manipulovatelnost a klasický B-řidičák.
  • Solár a baterie, takže totální nezávislost na elektrice.
  • Česká výroba, takže servis, nebo dodělání čehokoliv není problém.
Někdo namítne, vždyť to nemá sprchu a záchod. Ano, sprchu si dám v sauně nebo bazéně a kolik z těch, co jezdí s velkým obytňákem ho opravdu používá? Dle mých zkušeností cca 30% :-D Stejně tak vodu z nádrže v obytce, tu taky pije podobné procento… Tady se kanystr vymění za 600Kč a je jistota, že voda bude opět pitná.

Jasně, nic není stoprocentní, ale já po několika letech ježdění s miniBYDLÍKEM můžu říct, že to jde, a baví mě to… A díky tomu že se ušetří pak za ubytko, se dá jezdit i častěji… A pak zjistíte, že v létě na kajak, bajky, ryby atd. se to vlastně hodí taky, protože to má lednici s mrazákem :-D Těším se na setkání na horách… Určitě nás nepřehlídnete, zastavte se na pokec a prohlídku… 

Fotky si můžeš projet ve sldieru:

Web MiniBYDLIK.cz najdeš zde.

Napsal

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Lupe Hagearty vytasí streetovinu "NOwhere || NOWhere"

Lupe Hagearty a filmař Owen Dahlberg chystají kratší společný urban video...

Film "Made In Voyage" nabídne dobrodružství ze starýho školního autobusu

Cody Cirillo a Kellyn Wilson vyrazili za prašanem ve starým školním autobusu. A bude z toho film...

Mt. Hood s kvartetem ze Surface Skis

Banda ze Surface Skis nás pro jednou zase vezme na Mt. Hood...