Mistrovství světa 2021: Výsledky kvalifikace big airu

Poslední disciplínou na Mistrovství světa v Aspenu je big air a před chvíli skočila jeho kvalifikace...

Mistrovství světa 2021 v americkém Aspenu téměř dotáhlo svoji kárku do finiše. V rampě i slopestylu nové světové šampióny máme prozrazeny a nám už zbývá jen ověnčit nejlepší panáčky a dámy na královském big airu. Ten započal svoji kapitolu v pondělí večer našeho času, kdy se v programu nacházela nezbytná a veledůležitá kvalifikace. Pánský startovní pole bylo zas nadutý jak krocan na Den díkuvzdání. Dva heaty a téměř padesát nervózních hlav. Klid rozhodně nepatřil mezi přítomné. Pouze nejlepší šestice z každé ze dvou kvalifikačních skupin, pak mohla spřádat smělé plány na finále. Holek pak do závodu naskočila hned pětadvacet, což je taky solidní čísílko. Úsměv na tváři ale zůstal pouze nejlepší osmičce…

Alex Hall (foto FIS)

Chronologicky na to tentokrát vlítnula první pánská sebranka, a jak už tomu bývá, tak několik žhavých kandidátů na titul nepřekročilo ani první překážku. Na Colorado nebude v nejlepším vzpomínat zejména Henrik Harlaut, který svoje zaškobrtnutí ve slopestylu nedokázal napravit ani tady stejně jako třeba Ferdinand Dahl. Černýho Petra si ale vytáhl třeba i Teal Harle, Lukas Müllauer, v sobotu stříbrný Colby Stevenson, veterán James Woods nebo Nor Christian Nummedal. Počítal se lepší ze dvou skoků a vůbec ty nejhodnotnější odjela švédsko-norská dvojka Oliwer Magnusson a Birk Rudd. Ten s bodovým nášupem 96.00 předvedl vůbec nejlepší trik dne. 

Postupující muži do finále big airu:

Heat 1:

1. Oliwer Magnusson (SWE)
2. Mac Forehand (USA)
3. Andri Ragettli (SUI)
4. Jesper Tjäder (SWE)
5. Edouard Therriault (CAN)
6. Thibault Magnin (ESP

Heat 2:

1. Birk Ruud (NOR)
2. Alex Hall (USA)
3. Evan McEachran (CAN)
4. Kim Gubser (SUI)
5. Antoine Adelisse (FRA)
6. Sebastian Schjerve (NOR)

Kompletní výsledky zde.

Thibault Magnin (foto FIS)

Pondělí pak skončilo fiaskem pro domácí freeskierky. Ani jedna z Američanek totiž neuspěla v důležité kvalifikační zkoušce. Nejlepší Maggie Voisin smolně brala první nepostupový flek. Podobný zklamání pak zavládlo možná u největší adeptky na zlato Mathilde Gremaud. Dva nepovedený skoky Švýcarce bez slitování vystavily stopku. Naopak příjemná nálada vládla ve francouzském táboře díky Tess Ledeux, které kvalifikační bitva sedla nejlépe. Počítat se musí také s nestárnoucí Italkou Silvií Bertagnou. Nejlepší trojku pak uzavřela možná trochu překvapivě Anastasia Tatalina z Ruska. Chybět nebude ani čínská stár Eileen Gu, která tak může zaútočit na třetí nejcennější placku! Vyvrcholení Mistrovství pak čekejte v úterý v 17:00 a sledovat ho můžete živě na ČT na webu popřípadě HbbTV.

Postupující ženy do finále big airu:

1. Tess Ledeux (FRA)
2. Silvia Bertagna (ITA)
3. Anastasia Tatalina (RFS)
4. Megan Oldham (CAN)
5. Sarah Hoefflin (SUI)
6. Eileen Gu (CHN)
7. Sandra Eie (NOR)
8. Lena Prusakova (RSF)

Kompletní výsledky zde.

FIS web najdeš zde.

Tess Ledeux (foto FIS)

uklohnil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dylan Siggers vypustí pohodový video "Free, In Your Body"

"Free, In Your Body". Tak zní analogová novinka, pod kterou bude podepsán Dylan Siggers...

Zkus ukázku na film "Water The Plants"

Šestice jezdců a filmař Joey Kraft představují svoje dílko "Water The Plants"...

Týmový movies se rozrostou o "Unified" od Head Skis

U Head Skis lidově řečeno kopli do vrtule a těšit se můžeme na jejich týmovej freeski film...