Mistrovství světa 2023 v Bakuriani se Štěpánem Hudečkem se hlásí o pozornost

V gruzínském Bakuriani už hřmí letošní Mistrovství světa 2023 a od víkendu se do toho taky opřou freeskieři v čele s naším Štěpánem Hudečkem...

Vrchol sezóny je tady! Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takový X Games máme když rok, jenže Mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace FIS zaklepe na dveře pouze jednou za dva roky. Nemusím tak po lopatě vysvětlovat, z čeho sálá větší prestiž a výjimečnost. Činovníci navíc pro letošní rok udělili pořadatelství pořád ještě z pohledu freeskiera lehce exotické destinaci. Gruzinské Bakuriani tak čeká hodně ostrá premiéra. Resort ležící v nadmořské výšce 1700 metrů nad mořem v pohoří Malý Kavkaz nabízí celkem dvacet devět kilometrů sjezdovek. Jenže ty nás zajímají asi jak denní kalorický příjem hrocha obojživelného. My samozřejmě budeme žiti z místního snowparku a rampy, které si do parády vzala partička Schneestern. Tady nemusíme nad kvalitou vůbec uvažovat. Stačí se podívat na výborou vizualizaci slopestylové trati.

Snowpark  course preview od Schneester:

Letošní šampionát navíc z pohledu českýho fanouška nabírá na obrátkách. Dva roky zpátky v americkém Aspenu čeští freeskieři chyběli, ale na Kavkaze už hrdě vlaje prapor s modrým klínem. Naším želízkem v ohni je samozřejmě Štěpán Hudeček, který společně se svým kaučem Pepém Kalenským nemají malé ambice. Jak prozradil pro svazový web, tak díru do světa by Speedy chtěl udělat hlavně v big airu. Tady si dělá zálusk na desetičlenné finále a my mu samozřejmě budeme držet palce nejen tady ale i v náročném slopestylu. Lehčí výhodou na MS může být omezený počet startujících. Každý stát totiž může do závodu vyslat maximálně čtyři borce. Jedinou výjimkou je obhájce titulu, který má start tutovej a jeho svaz tak může do příslušný disciplíny vyslal zabijáků hned pět.

MS 2023 je tady!

I tak ale nad účastí některých hvězd krouží otazník. Největší stín pochybností visí nad čínským fenoménem Eileen Gu a estonským zázrakem Kelly Sildaru. Holky si bohužel odnesly karamboly z nedávných X Games, a tak se necháme překvapit. Podobný osud potkal i mýho oblíbence Noaha Bowmana, který tak nefiguruje v kanadské nominaci. Lehký zklamání pak je cítit z americkýho výběr, kde bychom marně hledali jména jako Colby Stevenson, Alex Hall, Aaron Blunck či Birk Irving. Jak to taky vypadá, zaoceánská smetánka totiž dá přednost domácí Dew Tour, která se do toho opře tento víkend. Chápu, odpadne nepříjemný cestování kamsi k Ruský federaci. Ale tím si nebudeme kazit náladu. Nás čekají napěchovaný tři závody, jejichž finále si v klidu budeme moci vychutnat v teplíčku domova. Finále slopestyle, big airu a rampy totiž uvidíte živě na ČT Sport, popřípadě na ČT Sport Plus.  

Program Mistrovství světa 2023:

Sobota 25.února: 

07:00 -  kvalifkace slopestyle mužů

Neděle 26. února:

11:00 - kvalifikace slopestylu žen

Úterý 28. únor:

10:00 - finále slopestylu mužů a žen - ČT Sport

Čtvrtek 2. března:

06:20 - kvalifikace halfpipe žen
09:10 - kvalifikace halfpipe mužů

Pátek 3. března:

06:30 - kvalifikace big airu žen
09:30 - kvalifikace big airu mužů

Sobota 4. března:

07:00 - finále halfpipe mužů a žen - nejspíš ČT Sport Plus

Neděle 5. března:

07:00 – finále big airu žen a mužů - ČT Sport

Web MS Bakuriani 2023 najdeš zde.

Speedymu fandí

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Alex Hall a Hunter Hess vyrukovali s masterpiecem "Magma 3"

Třetí pokračování videa "Magma" vás rozpálí až do běla...

Report: První ročník pražské Snow Stories Night

Premiérový ročník akce Snow Stories Night je úspěšně za námi. Jak to v Kasárně Karlin vypadalo, nám v reportu prozradí sám Robin Kaleta...

Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.